NRK Meny
Normal

Resultater 11. etappe, 16.7

167,5 kilometer fra Lannemezan til Foix:

1. Kurt-Asle Arvesen (Norge / Team CSC ) 3.58.13,

2. Martin Elmiger (Sveits / AG2R ) samme tid,

3. Alessandro Ballan (Italia / Lampre ) s.t,

4. Koos Moerenhout (Netderland / Rabobank ) + 2sek

5. Alexandre Botcharov (Russland / Credit Agricole ) +11"

6. Pierrick Fedrigo (Frankrike / Bouygues Telecom ) +14"

7. Filippo Pozzato (Italia / Liquigas ) s.t,

8. Benoit Vaugrenard (Frankrike / Francaise des Jeux ) s.t,

9. Fabian Wegmann (Tyskland / Gerolsteiner ) s.t,

10. Marco Velo (Italia / Milram ) s.t,

13. Thor Hushovd (Norge / Credit Agricole) + 29"

Sammenlagt (gul ledertrøye):

1. Cadel Evans (Australia / Silence - Lotto ) 46.42.13,

2. Frank Schleck (Luxemburg / Team CSC ) +1 sek

3. Christian Vande Velde (USA / Garmin - Chipotle ) +38"

4. Bernhard Kohl (Østerrike / Gerolsteiner ) +46"

5. Denis Menchov (Russland / Rabobank ) +57"

6. Carlos Sastre (Spania / Team CSC ) +1:28"

7. Kim Kirchen (Luxemburg / Columbia ) +1:56"

8. Juan Jose Cobo (Spania / Saunier Duval ) +2:10"

9. Riccardo Ricco (Italia / Saunier Duval ) +2:29"

10. Vladimir Efimkin (Russland / AG2R ) +2:32"

73. Kurt Asle Arvesen (Norge / CSC) + 55:39"

91. Thor Hushovd (NOR/C.A) 1.10.32.

Sprint (grønn trøye):

1. Oscar Freire (Spania / Rabobank ) 138 poeng

2. Kim Kirchen (Luxemburg / Columbia ) 128

3. Thor Hushovd (Norge / Credit Agricole ) 117

4. Erik Zabel (Tyskland / Milram ) 99

5. Alejandro Valverde (Spania / Caisse d'Epargne ) 96

6. Mark Cavendish (England / Columbia ) 86

7. Riccardo Ricco (Italia / Saunier Duval ) 85

8. Robert Hunter (Sør-Afrika / Barloworld ) 82

9. Leonardo Duque (Colombia / Cofidis ) 70

10. Cadel Evans (Australia / Silence - Lotto ) 70

Klatring (rødprikket/hvit trøye):

1. Riccardo Ricco (Italia / Saunier Duval ) 77 poeng

2. David De la Fuente (Spania / Saunier Duval ) 65

3. Sebastian Lang (Tyskland / Gerolsteiner ) 57

4. Bernhard Kohl (Østerrike / Gerolsteiner ) 56

5. Frank Schleck (Luxemburg / Team CSC ) 46

6. Leonardo Piepoli (Italia / Saunier Duval ) 41

7. Juan Jose Cobo (Spania / Saunier Duval ) 36

8. Luis Leon Sanchez (Spania / Caisse d'Epargne ) 31

9. Cadel Evans (Australia / Silence - Lotto ) 30

10. Vincenzo Nibali (Italia / Liquigas ) 30

Beste unge rytter (hvit trøye):

1) Riccardo Ricco, (Italia / Saunier Duval) 46.44.42,

2) Vincenzo Nibali, (Italia / Liquigas) 1.49 min. bak,

3) Maxime Monfort, (Belgia / Cofidis) 4.18.

Lagkonkurransen (gule startnummer):

1) Team CSC (Arvesen) 139.58.49,

2) AG2R 4.49 min. bak,

3)Saunier Duval 10.11.

9) Credit Agricole (Hushovd) 41.49.

Rittet avsluttes i Paris søndag 27. juli.

Siste nytt

  • Eckhoff sprakk - Dahlmeier vant

    Tiril Eckhoff kjempet om seieren, men med to bom på siste skyting ble det fjerdeplass for Norges håp.

    Laura Dahlmeier vant jaktstarten i Anterselva foran Dorothea Wierer og Darja Domratsjeva.

    World Cup Skiskyting kvinner 15 km
    Foto: Berit Roald / NTB scanpix
  • Clarey går i nettet

    Franskmannen faller i målhenget, og suser inn i nettet. Det ser nesten ut som han går inn i publikum, men Clarey reiser seg.

    – Han går inn i nettet med ryggen først, og det er bra, sier Arnesen.

    – Det er mye slag rett før den kanten, sier Lerdahl.

    I den grad fall kan graderes, ser dette mildt ut, selv om kroppen kastes inn i nettet i omtrent 100 kilometer i timen.

    Se fallet her
  • Mowinckel på sjette igjen

    Ragnhild Mowinckel kopierte den sterke 6.-plassen fra dagen før i lørdagens utforrenn i italienske Cortina d'Ampezzo. Lindsey Vonn sto øverst på seierspallen.

    Foto: Marco Tacca / AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal
V-cup alpint: Utfor, menn
EM kunstløp: Isdans
V-cup langrenn: Klassisk sprint, kvinner og menn
V-cup langrenn: Klassisk sprint
V-cup skøyter
V-cup skøyter: 1000 m menn
V-cup skøyter: 500 m kvinner
Vinterstudio
Vinterstudio
V-cup skøyter: 5000 m menn
V-cup skiskyting: Jaktstart menn