Hopp til innhold

Ragnhild Haga legger opp

Det skriver hun på Instagram. Haga kommer til å legge opp etter helgens langrenns-NM på Tolga.

– Jeg kjenner at jeg trenger en forandring i tilværelsen, selv om det også er trist og rart, skriver Haga.

Hennes største øyeblikk kom under vinter-OL i Pyeongchang i 2018. Da tok Haga to OL-gull, på 10 kilometer individuelt og på stafetten med lagvenninnene.

Nylig gikk hun til topps under den historiske femmila for kvinner i Holmenkollen.

– Jeg gleder meg til å finne nye mål å jobbe mot, til å være mosjonist og til å være mer hjemme med dem som har støttet meg gjennom skikarrieren, skriver hun.

Holmenkollen skifestival 2023, Ragnhild HAga
Foto: Geir Olsen / NTB

Siste nytt

  • Stuttgart berget plassen

    Stuttgart slo Hamburg 6-1 over to kamper i bundesligakvalifiseringen og kan fortsette å kalle seg en toppklubb i tysk fotball. De ledet 3-0 etter første kamp.

    Dermed fortsetter Hamburg på nivå to i tysk fotball. Stuttgart kan på sin side feire fornyet kontrakt i Bundesliga.

    Franske Enzo Millot scoret to ganger for Stuttgart mandag og bidro sterkt til at returkampen aldri ble spesielt nervepirrende for egne fans.

    Sonny Kittel sto bak Hamburgs mål, mens Silas Katompa Mvumpa fastsatte sluttresultatet til 3-1 langt inne i overtiden.

    Mk-1QOreyHQ
    Foto: AFP
  • NHL-klubben signerte nordmann: – Det er helt sjukt

    Den norske landslagslagsspilleren Emil Martinsen Lilleberg er klar for NHL-klubben Tampa Bay Lightning.

    Florida-klubben bekrefter signeringen i sine kanaler mandag kveld. Lilleberg har signert en toårskontrakt.

    Sarpsborg-gutten, som var del av den norske VM-troppen, har tidligere vært aktuell for spill i Arizona Coyotes. Han ble draftet dit for to år siden. I Arizona ble han imidlertid deretter vraket som følge av at det ble oppdaget hjerteproblemer i en medisinsk sjekk.

    – Det er helt sjukt etter den nedturen jeg har hatt med Arizona, og det som skjedde der. Jeg fikk ganske dårlig beskjeder der borte, angående hjertet. De bestemte seg for at de ikke turte på grunn av hjertet, sier Lilleberg til Nettavisen.

    Nå er han klar for spill i NHL.

    Lilleberg har den siste tiden spilt for svenske Oskarshamn. Der har han imponert. Tre mål og totalt tolv målpoeng ble fasiten for backen.

    Sarpsborg-gutten har representert Norge i de tre siste verdensmesterskapene. (NTB)

    Ishockey, treningskamp: Norge-Frankrike (3-4)
    Foto: Alf Simensen / NTB
  • Carlsen havnet i sekunddrama i norsk duell – reddet poeng etter armageddon

    Magnus Carlsen sikret viktige poeng i Norway Chess etter seier mot Aryan Tari i armageddon. Det gjør at Carlsen nå står med 7,5 poeng totalt.

    Carlsen har ikke vunnet noen av langsjakkpartiene i turneringen, men har vunnet fem i armageddon. Turneringsseier ser også vanskelig ut for nordmannen. Fabiano Caruana leder med 13,5 poeng.

    Carlsen og Tari måtte ut i armageddon etter at langsjakkpartiet endte med remis. Carlsen på sin side hadde lite tid å rutte med på slutten av partiet, og så på et tidspunkt ut til å nesten tape på tid.

    – For et drama, utbrøt TV 2s sjakkekspert Jon Ludvig Hammer, da Carlsen akkurat hadde rukket å gjøre sitt trekk.

    Men Carlsen rakk å gjøre sitt trekk, og partiet endte til slutt med remis.

    – Jeg var fornøyd da det stod 11 sekunder og ikke ingenting, sier Carlsen til TV 2.

    Selv om det var Carlsen som havnet i tidsnød, merket også Tari dramatikken i langsjakkpartiet.

    – Et av de mest nervepirrende partiene jeg noen gang har spilt, sa Tari til TV 2 foran avgjørelsen på armageddon.

    Seier i langsjakken gir tre poeng i turneringen. Ved remis blir det ett poeng til hver, i tillegg til at det deles ut et ekstra halvt poeng til den som vinner armageddon. (NRK/NTB)

    Norway Chess
    Foto: Carina Johansen / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
NRK forklarer: Rasismeskandalen i Spania 02:41
Neste