NRK Meny
Normal

Program Paralympics

Paralympics i Vancouver varer fra 12. til 21. mars. Se hele programmet her.

OL-ilden i Vancouver

OL-ilden i Vancouver skal brenne under hele Paralympics.

Foto: Chris Helgren / Scanpix/Reuters

Alle tider er norske tider. Klokken 03.00 vil refere til natt til neste dag.

12. mars

  • 03.00 - Åpningsseremoni

13. mars

  • 19.00 - Skiskyting - Menn 2.4km Jaktstart kvalifisering, Sittende
  • 19.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B Canada - Italia
  • 19.11 - Skiskyting - Kvinner 2.4km Jaktstart kvalifisering, Sittende
  • 19.30 - Skiskyting - Menn 3km Jaktstart kvalifisering, Stående
  • 19.42 - Skiskyting - Kvinner 3km Jaktstart kvalifisering, Stående
  • 20.15 - Skiskyting - Menn 3km Jaktstart kvalifisering, Synshemmede
  • 20.22 - Skiskyting - Kvinner 3km Jaktstart kvalifisering, Synshemmede
  • 20.30 - Alpint - Kvinner Utfor - Synshemmede - MEDALJEØVELSE
  • 20.44* - Alpint - Kvinner Utfor - Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 20.54* - Alpint - Kvinner Utfor - Stående - MEDALJEØVELSE
  • 21.15* - Alpint - Menn Utfor - Synshemmede - MEDALJEØVELSE
  • 21.20 - Skiskyting - Menn 2.4km Jaktstart, Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 1 Sør-Korea - USA
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 1 Storbritannia- Canada
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 1 Sverige - Sveits
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 1 Tyskland - Norge
  • 21.33* - Alpint - Menn Utfor - Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 21.50 - Skiskyting - Kvinner 2.4km Jaktstart, Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 22.06* - Alpint - Menn Utfor - Stående - MEDALJEØVELSE
  • 22.20 - Skiskyting - Menn 3km Jaktstart, Stående - MEDALJEØVELSE
  • 22.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B - Norge - Sverige
  • 22.50 - Skiskyting - Kvinner 3km Jaktstart, Stående - MEDALJEØVELSE
  • 23.25 - Skiskyting - Menn 3km Jaktstart, Synshemmede - MEDALJEØVELSE
  • 23.55 - Skiskyting - Kvinner 3km Jaktstart, Synshemmede - MEDALJEØVELSE
  • 02.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A USA- Sør-Korea
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 2 Italia- Japan
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 2 Sverige - Sør-Korea
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 2 Norge - Storbritannia
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 2 Canada - USA
  • 05.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A Japan - Tsjekkia

14. mars

  • 19.00 - Langrenn - Menn 15 km, Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 19.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B Norge - Italia
  • 20.30 - Alpint - Kvinner Super-G - Stående - MEDALJEØVELSE
  • 20.45* - Alpint - Menn Super-G - Stående - MEDALJEØVELSE
  • 21.00 - Langrenn - Kvinner 10 km, Sittende - MEDALJEØVELSE
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 3 - Norge - Canada
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 3 - Italia- Sveits
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 3 - USA- Tyskland
  • 21.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 3 - Japan - Sør-Korea
  • 22.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B - Canada - Sverige
  • 02.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A - USA- Tsjekkia
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 4 - Sverige - Italia
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 4 - Japan - Tyskland
  • 03.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 4 - Sveits - Storbritannia
  • 05.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A - Japan - Sør-Korea

15. mars

  • 18.00 - Langrenn - Menn 20 km Fristil, Stående MEDALJEØVELSE
  • 18.15 - Langrenn - Menn 20 km Fristil, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 19.30 - Alpint - Kvinner slalåm - Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 19.43* - Alpint - Kvinner slalåm - Sittende MEDALJEØVELSE
  • 19.54* - Alpint - Menn slalåm - Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 20.07* - Alpint - Menn slalåm - Sittende MEDALJEØVELSE
  • 20.25 - Langrenn - Kvinner 15 km Fristil, Stående MEDALJEØVELSE
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 5 - Storbritannia- Sør-Korea
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 5 - Norge - Sverige
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 5 - Japan - Canada
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 5 - USA- Italia
  • 20.35 - Langrenn - Kvinner 15 km Fristil, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 6 - Tyskland - Sveits
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 6 - Storbritannia- USA
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 6 - Sør-Korea - Norge
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 6 - Sverige - Canada

16. mars

  • 8:30 - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Super-G, Synshemmede
  • 8:31* - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Super-G, Sittende
  • 8:32* - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Super-G, Stående
  • 8:33* - Alpint - Menn Superkombinasjon Super-G, Synshemmede
  • 8:34* - Alpint - Menn Superkombinasjon Super-G, Sittende
  • 8:35* - Alpint - Menn Superkombinasjon Super-G, Stående
  • 18.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A - Tsjekkia- Sør-Korea
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 7 - Canada - Sveits
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 7 - Italia- Tyskland
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 7 - Norge - Japan
  • 21.00 - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Slalåm, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.01* - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Slalåm, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.02* - Alpint - Kvinner Superkombinasjon Slalåm, Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.03* - Alpint - Menn Superkombinasjon Slalåm, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.04* - Alpint - Menn Superkombinasjon Slalåm, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.05* - Alpint - Menn Superkombinasjon Slalåm, Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B - Italia- Sverige
  • 01.00 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe A - USA- Japan
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 8 - USA- Sverige
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 8 - Sør-Korea - Italia
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 8 - Sveits - Japan
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 8 - Storbritannia- Tyskland
  • 04.30 - Kjelkehockey - Gruppespill- Gruppe B - Norge - Canada

17. mars

  • 18.00 - Skiskyting - Menn 12.5 km, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 18.11 - Skiskyting - Kvinner 10 km, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 20.00 - Skiskyting - Menn 12.5 km, Stående MEDALJEØVELSE
  • 20.00 - Kjelkehockey - Plasseringskamp
  • 20.09 - Skiskyting - Kvinner 12.5 km, Stående MEDALJEØVELSE
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 9 - Canada - Tyskland
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 9 - Sverige - Storbritannia
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 9 - Norge - USA
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 9 - Sør-Korea - Sveits
  • 21.15 - Skiskyting - Menn 12.5 km, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.21 - Skiskyting - Kvinner 12.5 km, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 10 - Italia- Norge
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 10 - USA- Japan
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 10 - Canada - Sør-Korea
  • 13.00 - Kjelkehockey - Plasseringskamp

18. mars

  • 18.00 - Alpint - Kvinner Storslalåm1. omgang- Stående
  • 18.00 - Langrenn - Menn 10 km Klassisk, Stående MEDALJEØVELSE
  • 18.16 - Langrenn - Menn 10 km Klassisk, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 18.19* - Alpint - Menn Storslalåm 1. omgang - Stående
  • 18.24 - Langrenn - Kvinner 5 km Klassisk, Stående, MEDALJEØVELSE
  • 18.32 - Langrenn - Kvinner 5 km Klassisk, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 20.00 - Langrenn - Kvinner 5 km, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 20.00 - Kjelkehockey - Semifinale 1
  • 20.20 - Langrenn - Menn 10 km, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 11 - Sveits - USA
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 11 - Tyskland - Sør-Korea
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 11 - Storbritannia- Italia
  • 20.30 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 11 - Japan - Sverige
  • 21.00 - Alpint - Kvinner Storslalåm 2. omgang- Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.20* - Alpint - Menn Storslalåm 2. omgang- Stående MEDALJEØVELSE
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 12 - Japan - Storbritannia
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 12 - Sveits - Norge
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 12 - Tyskland - Sverige
  • 02.00 - Rullestol-curling Gruppespill Runde 12 - Italia- Canada
  • 03.00 - Kjelkehockey - Semifinale 2

19. mars

  • 18.00 - Alpint - Kvinner Storslalåm 1. omgang- Synshemmede
  • 18.14* - Alpint - Kvinner Storslalåm 1. omgang- Sittende
  • 18.39* - Alpint - Menn Storslalåm 1. omgang- Synshemmede
  • 19.02* - Alpint - Menn Storslalåm 1. omgang- Sittende
  • 20.00 - Kjelkehockey - Plasseringskamp - 7/8
  • 21.00 - Alpint - Kvinner Storslalåm 2. omgang- Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.13* - Alpint - Kvinner Storslalåm 2. omgang- Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.26* - Alpint - Menn Storslalåm 2. omgang- Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.45* - Alpint - Menn Storslalåm 2. omgang- Sittende MEDALJEØVELSE
  • 23.30 - Kjelkehockey - Plasseringskamp - 5/6
  • 03.00 - Kjelkehockey - Bronsefinale MEDALJEØVELSE

20. mars

  • 18.00 - Alpint - Kvinner Slalåm 1. omgang- Stående
  • 18.00 - Langrenn - Kvinner Stafett 3x2.5 km MEDALJEØVELSE
  • 18.19* - Alpint - Menn Slalåm 1. omgang- Stående
  • 20.00 - Langrenn - Menn Stafett 1x4 km + 2x5 km MEDALJEØVELSE
  • 20.00 - Kjelkehockey - Finale MEDALJEØVELSE
  • 21.00 - Alpint - Kvinner Slalåm 2. omgang- Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.20* - Alpint - Menn Slalåm 2. omgang- Stående MEDALJEØVELSE
  • 23.30 - Rullestol-curling Finale MEDALJEØVELSE
  • 23.30 - Rullestol-curling Bronsefinale MEDALJEØVELSE

21. mars

  • 18.00 - Alpint - Kvinner Slalåm 1. omgang, Synshemmede
  • 18.00 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Kvalifisering, Sittende
  • 18.14* - Alpint - Kvinner Slalåm 1. omgang, Sittende
  • 18.18 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint, Sittende
  • 18.30* - Alpint - Menn Slalåm 1. omgang, Synshemmede
  • 18.45 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Kvalifisering, Synshemmede
  • 18.54* - Alpint - Menn Slalåm 1. omgang, Sittende
  • 19.00 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Kvalifisering, Stående
  • 19.25 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Kvalifisering, Synshemmede
  • 19.37 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Kvalifisering, Stående
  • 20.00 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Semifinale 1, Sittende
  • 20.05 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Semifinale 2, Sittende
  • 20.10 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Semifinale 1, Sittende
  • 20.15 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Semifinale 2, Sittende
  • 20.20 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Semifinale 1, Synshemmede
  • 20.25 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Semifinale 2, Synshemmede
  • 20.30 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Semifinale 1, Synshemmede
  • 20.35 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Semifinale 2, Synshemmede
  • 20.40 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Semifinale 1, Stående
  • 20.45 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Semifinale 2, Stående
  • 20.50 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Semifinale 1, Stående
  • 20.55 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Semifinale 2, Stående
  • 21.00 - Alpint - Kvinner Slalåm 2. omgang- Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.13* - Alpint - Kvinner Slalåm 2. omgang- Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.15 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Finale, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.20 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Finale, Sittende MEDALJEØVELSE
  • 21.25 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Finale, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.26* - Alpint - Menn Slalåm 2. omgang- Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.30 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Finale, Synshemmede MEDALJEØVELSE
  • 21.35 - Langrenn - Menn 1 km Sprint Klassisk Finale, Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.40 - Langrenn - Kvinner 1 km Sprint Klassisk Finale, Stående MEDALJEØVELSE
  • 21.48* - Alpint - Menn Slalåm 2. omgang- Sittende MEDALJEØVELSE
  • 03.30 - Avslutningsseremoni

* = antatt starttid

Siste nytt

  • Curling-tap mot Sveits

    Thomas Ulsrud og hans lag tapte 6-8 for vertsnasjonen Sveits i andre kampe i curling- EM. Tidlegare i dag opna Norge med 11-3 over Russland.

    Neste kamp går mot Nederland søndag.

  • Vipers ute av mesterligaen

    Vipers Kristiansand er ute av mesterligaen i håndball for kvinner. De tapte lørdagens skjebneoppgjør i Montenegro med 23-26. Vipers-jentene går nå inn i EHF-cupen.

Sendeplan

Kl. Program Kanal