Porte faller
Flere av rytterne går i bakken i utforkjøringen. Det striregner, og asfalten er våt og glatt. Richie Porte er blant rytterne som har vært uheldig.
Birgit Skarstein og Sunnaasstiftelsen får Bergesenprisen for sin innsats for paraidretten og mennesker med funksjonsnedsettelser.
Birgit Skarstein er blant Norges fremste parautøvere, og hun vant sin sjette VM-tittel i roing tidligere i september.
Bergesenstiftelsen skriver i begrunnelsen at den vil «anerkjenne en idrettsutøver og en humanitær stiftelse for deres innovative arbeid med å endre betingelsene for paraidrett, og å drive forskningen fremover for parautøvere og mennesker med funksjonsnedsettelse.»
Skarstein har sanket en rekke priser de siste årene, blant annet Årets Peer Gynt (2021) og Egebergs ærespris i 2019.
Bergesenprisen ble opprettet i 1975 og deles ut årlig.
(©NTB)
I mai endte oppgjøret mellom fotballklubbene i kaos og utsettelse. Nå mener AIK at de har gjort forberedelser for å hindre bråk og opptøyer.
Stockholmsderbyene mellom Djurgården og AIK er høyrisikokamper. 28. mai måtte kampen stoppes i en time da tilskuere forsøkte å ta seg inn på banen. Først etter en times utsettelse ble kampen ferdigspilt.
TT har intervjuet AIKs sikkerhetssjef Henrik Koch, som mener de er godt forberedt for å hindre nye kaosscener på Friends Arena søndag.
– Vi har jobbet med dialog (med fansen), sier Koch, som mener kampen i mai må betraktes som et engangstilfelle der aggresjonen ble rettet mot AIK på grunn av misnøye med klubbens innsats.
Han innrømmer at det alltid er en risiko for uønskede hendelser, men mener at samtaler med supporterne gjennom hele sommeren har lagt et godt grunnlag for en mer fredelig gjennomføring av søndagens oppgjør.
– Vi er enige om at vi ikke kan ha kamper som blir avbrutt, det gir oss ingen poeng.
Og poeng er hva AIK trenger for å komme unna en utsatt posisjon rett over nedrykksstreken i Allsvenskan. Klubbene Sirius og Degerfors ligger bare to poeng bak.
(©NTB)
Etter fiaskoen i Singapore sist helg har Max Verstappen igjen fått fart på bilen og var raskest i den første treningsomgangen før Japan Grand Prix.
Den suverene VM-lederen sjokkerte ved å bli slått ut i kvalifiseringen i Singapore lørdag, og han fikk dermed en håpløs startposisjon i selve løpet. Det endte med en femteplass etter å ha vunnet i de ti foregående løpene.
Red Bulls Verstappen var først ut på banen i Suzuka fredag og markerte seg med raskest tid i hver av banens sektorer.
Nederlenderen har stø kurs mot sin tredje strake VM-tittel. Han leder med 151 poeng på Red Bull-kollega Sergio Perez. Med et godt resultat i Japan i helgen kan han sikre tittelen i Qatar neste måned.
(©NTB)
Kl. | Program | Kanal |
---|
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.