TOK TUREN: Statsminister Erna Solberg ankommer 1. divisjonskampen mellom Bærum og Brann på Sandvika stadion på Kadettangen.divisjonskampen mellom Bærum og Brann på Sandvika stadion på Kadettangen.
Foto: Grøtt, Vegard Wivestad / NTB scanpixNesten 2000 tilskuere, inkludert Statsminister Erna Solberg, hadde tatt turen til Sandvika Stadion for å ta del i kampen mellom Brann og Bærum mandag kveld.
Andreas Aalbu sendte Bærum i ledelsen etter 73 minutter, men Bærum-jubelen stilnet på overtid og hjemmelaget klarte ikke beholde ledelsen kampen ut.
Marcus Pedersen scoret på overtid og reddet ett heldig poeng for Brann i bortekampen. Kampen endte 1-1.
Brann-spilleren er ikke fornøyd med prestasjonene, men er glad for å ha berget med seg ett poeng hjem.
– Jeg syns vi spilte en dårlig første omgang, vi kunne ha straffet de mer. Det er kjedelig å ikke ha med tre poeng i bagasjen, men vi var ikke stort bedre enn Bærum, sier han til NRK.
- LES OGSÅ: Nilsen blir ny Brann-trener
– Vi gir ikke opp
JUBLER: Marcus Pedersen jubler sammen med Erdin Demir (t.h.)
Foto: Grøtt, Vegard Wivestad / NTB scanpixBrann-trener Lars Arne Nilsen feiret en måned som Brann-trener i dag. Han syns laget spilte en god andre omgang.
– I andre omgang spilte vi slik vi skulle, men vi må våge mer. Totalt sett syns jeg vi fikk ok med sjanser og spill, sier Nilsen til NRK.
– Er det bra nok med 1-1?
– Vi skulle gjerne spilt bedre, men det som er bra er at vi kommer tilbake og at vi ikke gir opp. Jeg syns vi fortjente et poeng i dag, og vi får ta med oss det vi får.
Treneren er usikker på om laget har det som trengs for å rykke opp til eliteserien.
– Vi må prøve å skape et godt fotballag og spille god fotball. Vi må få spillet til å sitte, og da vil poengene begynne å komme.
– Hvor lenge er det til det sitter?
– Det sitter i perioder, men litt for sjeldent. Jeg håper at vi vil spille bedre til høsten.
- LES OGSÅ: Brann utspilt og ydmyket på hjemmebane
– Utnytter ikke mulighetene
I AKSJON: Eirik Birkelund og Matias Pedersen (t.h.) i aksjon under 1. divisjonskampen mellom Bærum og Brann på Sandvika stadion på Kadettangen.
Foto: Grøtt, Vegard Wivestad / NTB scanpixBrannspiller Erik Huseklepp mener laget ikke utnyttet sjansene de fikk godt nok.
– Det var stillingskrig nesten hele kampen. Vi skaper en del muligheter, men ikke nok. Denne kampen ligger åpen for oss å vinne, men vi klarer ikke å utnytte de sjansene vi får. Jeg føler at vi burde ha vunnet denne kampen.
– Vil dere ha en mulighet til å rykke opp til eliteserien nå?
– Vi er bare tre poeng unna opprykksplass. Nå gjør vi alt for å vinne neste kamp, det er det som er fokuset, sier Huseklepp.