NRK Meny
Normal

NRK sender fra Giro d'Italia

NRK sender direkte både på nett og TV fra årets utgave fra Giro d'Italia.

Damiano Cunego, Gilberto Simoni, Danilo Di Luca, Stefano Garzelli og Paolo Savodelli

Damiano Cunego, Gilberto Simoni, Danilo Di Luca, Stefano Garzelli og Paolo Savodelli under presentasjonen av årets Giro.

Foto: LUCA BRUNO / AP

Sendingene kommenteres av Ove Eriksen og NRKs sykkelekspert Dag Erik Pedersen.

I tillegg kan du se et sammendrag fra dagens sending på kveldstid på NRK2.

NRKs direktesendinger fra Giro d'Italia:

NRKsport.no sender direkte fra alle etappene hver dag kl. 15

Se: Giro d'Italia på NRKsport.no

TV-tider:

1. etappe - 10.mai

1515-1800 Tempoetappe, Palermo

2. etappe - 11.mai

1455-1715 Cefalu' - Agrigento

3. etappe - 12. mai

1500-1730 Cantania - Milazzo

4. etappe - 13. mai

1500-1730 Pizzo Calabro - Catanzaro-Lungomare

5. etappe - 14. mai

1445-1730 Belvedere Marittimo - Contursi Terme

6. etappe - 15. mai

1500-1725 Potenza - Peschici

7. etappe - 16. mai

1445-1730 Vasto - Pescocostanzo

8. etappe - 17. mai

1535-1727 Rivisondoli - Tivoli

9. etappe - 18. mai

1445-1730 Civitavecchia - San Vincenzo

19.mai - hviledag

10. etappe - 20. mai

1500-1730 Pesaro - Urbino

11. etappe - 21. mai

1450-1730 Urbania - Cesena

12. etappe - 22. mai

1500-1725 Forli' - Capri

13. etappe - 23. mai

1500-1730 Modena - Cittadella

14. etappe - 24. mai

1435-1730 Verona - Alpe di Pampeago/Val di Fiemme

15. etappe - 25. mai

1420-1730 Arabba - Passo Fedaia/Marmolada

16. etappe - 26. mai

1500-1725 San Vigilio di Marebbe - Plan de Coronos

27. mai - hviledag

17. etappe - 28. mai

1500-1730 Sondrio - Locarno

18. etappe - 29. mai

1500-1725 Mendrisio - Varese

19. etappe - 30. mai

1435-1730 Legnano - Presolana/Monte Pora

20. etappe - 31. mai

1435-1730 Rovetta - Tirano

21. etappe - 1. juni

1445-1730 Cesano Maderno-Milano

(Alle tidene er med forbehold om endringer)

Siste nytt

  • To mål av Zahid

    Ghayas Zahid scora to mål då Apoel slo Ominia 3-1 i lokaloppgjeret i Nikosia på Kypros i kveld.

    Apoel ligg på fjerdeplass, 6 poeng bak leiande AEK Larnaca men med to kampar til gode.

    Ghayas Zahid
    Foto: FLORIAN CHOBLET / AFP
  • Alle norske kvalifisert

    Alle nordmennene er kvalifisert til opningsrennet i verdscupen i Wisla søndag. Robert Johansson på 10.-plass var best.

    – Dagen ber litt preg av at det er tidleg på sesongen og hopparane har masse å gå på, seier sportssjef Clas Brede Bråthen.

    Laurdag er det laghoppeing i Wisla. Forfang, Fannemel, Tande og Johansson er det norske laget.

  • Lorentzen vann igjen

    Håvard Holmefjord Lorentzen tok sin andre siger for dagen og knuste parkamerat Kai Verbij med 1.08,22. Verbij blei nr 2 med 1.08,47.

    Han vann 500 meter tidlegare i dag.

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Vinterstudio
Vinterstudio fra Beitostølen
Sesongstart langrenn: Prolog
Sesongstart skiskyting: Sprint kvinner
Sesongstart skiskyting: Sprint kvinner
Sesongstart skiskyting: Sprint
Cupfinale G19, Molde – Rosenborg
Cupfinale: G19: Molde - Rosenborg
Sesongstart langrenn: Klassisk sprint
Sesongstart langrenn: Klassisk sprint, kvinner og menn
Langrenn: Klassisk sprint