Hopp til innhold

Nominert til europeisk friidrettspris

Både Håvard Bentdal Ingvaldsen (21) og Markus Rooth (21) er nominert til prisen «Rising Star» av Det europeiske friidrettsforbundet.

Prisen deles ut til årets unge friidrettsutøver på kontinentet.

Ingvaldsen ble mester i U23-EM, kom på 6. plass i VM og hevdet seg i toppen i Diamond League flere ganger.

Rooth ble vant U-23-EM i mangekamp, kom på 8. plass i VM og tidenes fjerde beste U-23-utøver i Europa.

2rgiFVmZpOM
Foto: AP

Siste nytt

  • Wiklund skuffet på 1500 meter i Stavanger

    Ragne Wiklund gikk inn til en litt skuffende 10.-plass på kvinnenes 1500 meter under verdenscupen på skøyter i Stavanger.

    Wiklund fikk tiden 1.59,12. Hun leverte ikke noe optimalt løp etter den oppløftende femteplassen i Beijing sist.

    Den norske profilen gikk i par med nederlandske Antoinette Rijpma-de Jong og ble klart distansert. Den nederlandske stjernen fikk tiden 1.56,95, som holdt til 2.-plass på distansen.

    Japanske Miho Takagi vant med tiden 1.55,87. Hun har vunnet alle de tre 1500-meterne som er gått.

    Søndag er det 5000 meter på programmet for kvinnene i Stavanger. Wiklund vant de to 3000-meterne som er gått så langt i verdenscupen. (NTB)

    Ragne Wiklund
    Foto: Carina Johansen / NTB
  • Håvard Lorentzen nummer åtte i Stavanger

    Håvard Lorentzen noterte årsbeste med sin 8.-plass på 500-meteren under verdenscupen på skøyter i Stavanger. Japanske Wataru Morishige vant med 34,65.

    Håvard Lorentzen gikk inn til tiden 35,10. Han han hadde 11.-plass som best fra Beijing tidligere denne sesongen.

    Bjørn Magnussen noterte 35,15. Det holdt til 11. plass. Han har 10.-plass om best fra Obihiro tidligere i sesongen.

    Japanske Morishige vant foran kinesiske Gao Tingyu (34,66) og landsmannen Tasuya Shinhama (34,71).

    Den amerikanske sprinteren Jordan Stolz vant B-gruppen med 35,09. (NTB)

    EM på skøyter i Hamar 2023
    Foto: Christoffer Andersen / NTB
  • Dønnestad knuste Klæbo på Gålå

    Henrik Dønnestad smadret Johannes Høsflot Klæbo da han vant 10-kilometeren i klassisk stil under norgescupen på Gålå lørdag. Det gir verdenscupbillett.

    Klæbo vant sprintrennet på Gålå fredag, og mange forventet at trønderen skulle fortsette i samme stil lørdag. Slik ble det imidlertid ikke.

    Henrik Dønnestad gikk nemlig et pangløp og ledet hele veien. I mål slo han Klæbo med hele 14,1 sekunder.

    – Det var bare å komme seg fortest mulig til mål. Jeg lyktes godt med den planen. En kjempedag, rett og slett, sa telemarkingen. (NTB)

    BamWqZK5f5s
    Foto: NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal