Hopp til innhold

Marvik klar for åttedelsfinale i VM

Oskar Marvik, også kjent som «Tåsenplogen», er klar for åttedelsfinale i 130 kilosklassen i VM i bryting. Marvik brøt mot chilenske Yasmani Acosta Fernández i kvalifiseringskampen og vant 2-0.

Marvik tok begge poengene på passiv bryting av Fernández. 27-åringen måtte ned i parterre på tampen, men unngikk å avgi poeng.

Nordmannen er rangert som nummer åtte i verden, mens hans chilenske motstander er rangert som nummer 13. Marvik skal bryte åttedelsfinalen senere torsdag ettermiddag.

VM i bryting 2021
Foto: Javad Parsa / NTB

Sportsnyheter

Mange nordmøringar har møtt opp for å ta imot opprykksheltane.

KBK-gutane blir tatt imot som heltar i Kristiansund

På straffekonk klarte Kristiansund BK å knuse Vålerenga i siste minutt. Dermed er dei klare for Eliteserien.

Siste nytt

  • NRK erfarer: Skjelbred til Ranheim

    Etter det NRK erfarer blir Per Ciljan Skjelbred presentert som Ranheim-spiller i løpet av mandag. Skjelbred fikk ikke forlenga kontrakten sin med Rosenborg da årets sesong var over.

    Per Ciljan Skjelbred på Hertha Berlin
    Foto: David Vojislav Krekling / NRK
  • Vålerenga: Spillere og trenere må ned 20-25 prosent i lønn

    Vålerenga må ta grep etter nedrykket. Allerede dagen derpå bekrefter klubben tunge kutt i økonomien.

    Det kommer fram en i en statusmelding Oslo-klubben har lagt ut på sine nettsider.

    «For Vålerenga Fotball Elite innebærer nedrykket en lønnsreduksjon for spillere og trenere på 20-25%. Spillerlogistikken blir påvirket av et nedrykk. Slik er mekanismene i fotballen», skriver VIF.

    Det blir også opplyst at nettoinntektene reduseres med mellom 15 og 20 millioner kroner.

    Søndag rykket Vålerenga ned fra Eliteserien etter å ha tapt kvalifiseringsfinalen mot Kristiansund over to kamper. Laget vant borteoppgjøret 2-0, men KBK slo tilbake med samme sifre i Oslo. Etter to målløse ekstraomganger vant nordmøringene 5-4 på straffer.

    Det er første gang siden 2001 at Vålerenga blir å se på nivå to i norsk fotball. (NTB)

    Vålerenga depper etter nedrykket mot Kristiansund
    Foto: Annika Byrde / NTB
  • Zuccarello med viktig assist: Wild tilbake på vinnersporet

    Etter fire seirer på rad under den nye treneren John Hynes, ble det to tap på rappen i forrige uke mot Vancouver Canucks og Edmonton Oilers for Minnesota Wild.

    Natt til mandag slo de tilbake borte mot Seattle Kraken, med en 3-0-seier på bortebane.

    Mats Zuccarello har de siste sesongene herjet i rekke med Kirill Kaprizov, men til nattens kamp hadde Hynes stokket om på rekkene. Det førte til at Zucarello spilte sammen med Marco Rossi og Marcus Johansson.

    I den første perioden fant nevnte Kaprizov Matthew Boldy, som scoret kampens første mål. Det var lenge også det eneste målet, men syv og et halvt minutt før slutt fikk Wild litt pusterom.

    Zuccarello vant pucken like foran mål og fikk på elegant vis spilt pucken videre til Rossi, som satte inn 2-0 fra skrått hold.

    I sluttsekundene fastsatte Joel Erikson Ek sluttresultatet til 3-0 etter en scoring i åpent bur.

    Zuccarellos assist var hans første målpoeng på tre kamper. Før det hadde nordmannen hele ti kamper på med målpoeng. Totalt for sesongen har Zuccarello seks mål og 22 assists på 26 kamper. Med det er han den Wild-spilleren med flest målpoeng, fire mer enn Kaprizov (åtte mål og 16 assists).

    Zuccarello Seattle Kraken
    Foto: John Froschauer / AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal