NRK Meny
Normal

Lørdag 16. august

Dette er OL-programmet for lørdag 16. august.

Badminton

  • 04.00-07.00 Single, kvinner, bronsefinale
  • 04.00-07.00 Double, menn, bronsefinale
  • 04.00-07.00 Single, kvinner - FINALE
  • 12.30-16.00 Double, mix, semifinaler
  • 12.30-16.00 Single, menn, bronsekamp
  • 12.30-16.00 Double, menn - FINALE

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 USA - Canada
  • 05.30-08.30 Cuba - Taiwan
  • 12.00-15.00 Kina - Nederland
  • 13.00-16.00 Japan - Sør-Korea

Basketball

Menn

  • 03.00-04.45 Gruppe B Hellas - Angola
  • 05.15-07.00 Gruppe A Russland - Australia
  • 08.30-10.15 Gruppe A Kroatia - Litauen
  • 10.45-12.30 Gruppe A Iran - Argentina
  • 14.00-15.45 Gruppe B Kina - Tyskland
  • 16.15-18.00 Gruppe B Spania - USA

Boksing

  • 07.30-09.30 51 kg, menn, innledende
  • 09.30-10.30 75 kg, menn, innledende
  • 13.00-15.00 48 kg, menn, innledende
  • 15.00-16.00 75 kg, menn, innledende

Bordtennis

  • 04.00-07.00 Lag, kvinner, bronsefinale
  • 08.30-11.30 Lag, menn, semifinale
  • 13.30-16.30 Lag, menn, semifinale

Bryting

  • 03.30-04.00 Fristil 48 kg, kvinner, kvalifisering
  • 03.30-04.00 Fristil 55 kg, kvinner, eliminasjon
  • 10.00-10.30 Fristil 48 kg, kvinner, innledende
  • 10.00-10.30 Fristil 55 kg, kvinner, innledende
  • 10.30-10.50 Fristil 48 kg, kvinner, bronsefinale
  • 10.50-11.00 Fristil 48 kg, kvinner - FINALE
  • 11.25-11.45 Fristil 55 kg, kvinner, bronsefinale
  • 11.45-11.55 Fristil 55 kg, kvinner - FINALE

Fekting

  • 03.00-05.00 Florett lag, kvinner, åttedelsfinaler
  • 05.00-06.30 Florett lag, kvinner, kvartfinaler
  • 06.30-08.00 Florett lag, kvinner, plasseringskamper
  • 08.00-09.30 Florett lag, kvinner, semifinaler
  • 09.30-10.50 Florett lag, kvinner, plasseringskamper
  • 12.00-13.30 Florett lag, kvinner, bronsekamp
  • 13.30-15.00 Florett lag, kvinner - FINALE

Fotball

Menn

  • 12.00-15.00 Kvartfinale Brasil - Kamerun
  • 12.00-15.00 Kvartfinale Italia - Belgia
  • 15.00-18.00 Kvartfinale Argentina - Nederland
  • 15.00-18.00 Kvartfinale Nigeria - Elfenbeinskysten

Friidrett

  • 03.00-04.45 20 km kappgang, menn - FINALE
  • 03.10-04.10 Kule, kvinner, kvalifisering
  • 03.20-04.00 3000 m hinder, menn, 1. runde
  • 03.50-05.30 Sjukamp, kvinner: Lengde
  • 04.10-06.30 Stav, kvinner, kvalifisering
  • 10.40-11.35 Diskos, menn, kvalifisering gruppe A
  • 10.50-11.55 100 m, kvinner, 1. runde
  • 12.05-13.10 Diskos, menn, kvalifisering gruppe B
  • 12.10-13.00 400 m kvinner, 1. runde
  • 13.00-13.50 Sjukamp, kvinner: Spyd, gruppe A
  • 13.30-14.00 800 m, kvinner, semifinaler
  • 14.00-15.10 Lengde, menn, kvalifisering
  • 14.05-14.25 100 m, menn, semifinaler
  • 14.10-14.50 Sjukamp, kvinner: Spyd, gruppe B
  • 14.35-15.05 100 m, kvinner, 2. runde
  • 15.15-15.35 400 m hekk, menn, semifinaler
  • 15.20-16.30 Kule, kvinner - FINALE
  • 15.45-16.25 Sjukamp, kvinner: 800 m - FINALE
  • 16.30-16.40 100 m, menn - FINALE

Håndball

Menn

  • 03.00-04.30 Gruppe A: Brasil - Kina
  • 04.45-06.15 Gruppe B: Egypt - Sør-Korea
  • 08.00-09.30 Gruppe A: Frankrike - Spania
  • 09.45-11.15 Gruppe B: Russland - Tyskland
  • 13.00-14.30 Gruppe A: Kroatia - Polen
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Danmark - Island

Landhockey

Kvinner

  • 02.30-04.00 Gruppe B: New Zealand - USA
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Australia - Nederland
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Tyskland - Argentina
  • 12.30-14.00 Gruppe A: Sør-Korea - Kina
  • 14.30-16.00 Gruppe B: Storbritannia - Japan
  • 15.00-16.30 Gruppe A: Spania - Sør-Afrika

Riding

  • 13.15-18.00 Dressur, individuelt, kvalifisering

Roing

Finaler

  • 08.00-08.10 Lettvekt dobbelsculler, menn, D-finale
  • 08.10-08.20 Lettvekt dobbelsculler, kvinner, C-finale
  • 08.20-08.30 Lettvekt dobbelsculler, menn, C-finale
  • 08.30-08.40 Lettvekt dobbelsculler, kvinner, B-finale
  • 08.40-08.50 Lettvakt dobbelsculler, menn, B-finale
  • 08.50-09.00 Lettvekt firer, menn, B-finale
  • 09.00-09.10 Dobbelfirer, kvinner, B-finale
  • 09.10-09.20 Dobbelfirer, menn, B-finale
  • 09.20-09.30 Åtter, menn, B-finale
  • 09.30-09.40 Singlesculler, kvinner - FINALE
  • 09.40-09.50 Singlesculler, menn - FINALE
  • 10.00-10.10 Toer, kvinner - FINALE
  • 10.20-10.30 Toer, menn - FINALE
  • 10.40-10.50 Dobbelsculler, kvinner - FINALE
  • 11.00-11.10 Dobbelsculler, menn - FINALE
  • 11.20-11.30 Firer, menn - FINALE

Sandvolleyball

Menn

  • 03.00-03.50 Åttedelsfinale
  • 04.00-04.50 Åttedelsfinale
  • 05.00-05.50 Åttedelsfinale
  • 06.00-06.50 Åttedelsfinale
  • 12.00-12.50 Åttedelsfinale
  • 13.00-13.50 Åttedelsfinale
  • 14.00-14.50 Åttedelsfinale
  • 15.00-15.50 Åttedelsfinale

Seiling

  • 07.00.13.00 Finnjolle, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Brett, menn, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Brett, kvinner, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 470, menn, seilas 9 og 10 av 11
  • 07.00-13.00 470, kvinner, seilas 9 og 10 av 11
  • 07.00-13.00 Tornado, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Star, seilas 3 og 4 av 11

Skyting

  • 03.00-05.00 25 m hurtigpistol, menn, kvalifisering
  • 03.00-06.00 Skeet, menn, kvalifisering
  • 06.00-07.10 25 m hurtigpistol, menn - FINALE
  • 09.00-10.15 Skeet, menn - FINALE

Softball

Kvinner

  • 03.30-05.30 Japan - Kina
  • 06.00-08.00 USA - Taiwan
  • 11.00-13.00 Nederland - Australia
  • 13.30-15.30 Veenzuela - Canada

Stuping

  • 14.00-15.40 Sviktstup, kvinner, semifinale

Svømming

  • 04.00-04.04 200 m rygg, kvinner - FINALE
  • 04.07-04.10 100 m butterfly, menn - FINALE
  • 04.13-04.23 800 m fri, kvinner - FINALE
  • 04.36-04.39 50 m fri, menn - FINALE
  • 04.51-04.57 50 m fri, kvinner, semifinaler

Sykling

  • 10.30-10.50 Forfølgelse, menn, første runde
  • 10.50-11.05 Kerin, menn, første runde
  • 11.05-11.25 Forfølgelse, kvinner, kvalifisering
  • 11.25-11.40 Kerin, menn, oppsamling
  • 11.40-12.30 Poengritt, menn - FINALE
  • 12.30-12.40 Kerin, menn, andre runde
  • 12.50-12.55 Forfølgelse, menn, bronsefinale
  • 12.55-13.05 Forfølgelse, menn - FINALE
  • 13.15-13.05 Kerin, menn, plasseringsløp
  • 13.20-13.25 Kerin, menn - FINALE

Tennis

  • 10.00-16.30 Single, menn, bronsefinale
  • 10.00-16.30 Single, kvinner, bronsefinale
  • 10.00-16.30 Single, kvinner - FINALE
  • 10.00-16.30 Double, menn - FINALE
  • 10.00-16.30 Double, kvinner, bronsefinale

Trampoline

  • 05.00-05.38 Kvinner, kvalifisering 1
  • 05.38-06.14 Kvinner, kvalifisering 2
  • 06.14-06.52 Menn, kvalifisering 1
  • 06.52-07.28 Menn, kvalifisering 2

Vannpolo

Menn

  • 03.30-04.30 Gruppe B Tyskland - Italia
  • 04.50-05.50 Gruppe A Canada - Hellas
  • 06.10-07.10 Gruppe B Kroatia - USA
  • 08.00-09.00 Gruppe A Spania - Montenegro
  • 09.20-10.20 Gruppe A Australia - Ungarn
  • 10.40-11.40 Gruppe B Serbia - Kina

Vektløfting

  • 13.00-14.40 Over 75 kg, kvinner, gruppe A - FINALE

Volleyball

Menn

  • 04.00-05.30: Gruppe B USA - Kina
  • 06.00-07.00: Gruppe B Russland - Egypt
  • 06.30-08.00: Gruppe A Serbia - Tyskland
  • 08.30-10.00: Gruppe B Italia - Bulgaria
  • 14.00-15.30: Gruppe A Brasil - Polen
  • 16.00-17.30: Gruppe A Venezuela - Japan

Siste nytt

  • Kritiserer ligacuptrekning

    Fans og medier i England mislikte sterkt torsdagens trekning i ligacupen, som fant sted i Kina før de fleste på balløya var våkne. Engelsk fotball håper nemlig å øke interessen i Asia. Daily Telegraph er blant avisene som kritiserer opplegget, skriver NTB. Slik spilles 3. runde:

    Bournemouth – Brighton, Crystal Palace – Huddersfield, Leicester – Liverpool, West Bromwich – Manchester City, Arsenal – Doncaster, Aston Villa – Middlesbrough, Brentford – Norwich, Bristol City – Stoke, Burnley – Leeds United, Chelsea – Nottingham Forest, Everton – Sunderland, Manchester United – Burton, Reading – Swansea, Tottenham – Barnsley/Derby, West Ham–Bolton, Wolverhampton–Bristol Rovers.

    United
    Foto: GEOFF CADDICK / AFP
  • Zekhnini testet seg mot Real

    Rafik Zekhnini spilte hele 2.-omgang da Fiorentina møtte Real Madrid i en privatkamp i den spanske hovedstaden. Jordan Veretout sendte gjestene i føringen før Borja Mayoral og Cristiano Ronaldo snudde kampen før pause til 2-1, som også ble sluttresultatet. Zekhnini fikk sin Serie A-debut i 0-3-tapet for Inter forrige uke.

    Zekhnini
    Foto: Paul White / AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Friidrett: Diamond League fra Zürich
Friidrett: Diamond League, Zürich
4-4-2 Europaligaen: Rosenborg - Ajax
Friidrett: Diamond League fra Zürich