– Jeg ville banne etter å ha sett den 2. omgangen. Jeg trodde ikke det var mulig å være så dårlig. De bare ga bort ballen ... Det var som å se barn spille fotball, sa Carragher, som er Viasats ekspert på mesterligaen.
Med-seier over Sevilla ville Liverpool vært videre til sluttspillet i mesterligaen som gruppevinner. Det så lenge ut til å ende slik på Ramón Sánchez-Pizjuán i Sevilla. Roberto Firmino satte inn 3–0 etter 30 minutter, og Sevilla var på vei mot en ydmykelse. Likevel ble det 3–3 og bare ett poeng til Liverpool.
– Mot Sevilla vil du ikke ha en kamp med høyt tempo. Du må få publikum mot deg. Liverpool gir bort frispark, de gir bort ballen. De forstår ikke hva som skal til for å vinne i Sevilla. Det er skremmende å se, sier Carragher.
VIASAT-EKSPERT: Jamie Carragher.
Foto: Stringer / ReutersLiverpool-legenden mener Klopp gjorde riktige bytter, men mener mye av ansvaret ligger hos tyskeren.
– Liverpool har gitt bort ledelsen på slutten mange ganger. Da ligger ansvaret hos manageren, sier Carragher.
Klopp var en slagen mann etter oppgjøret:
– Vi sluttet å spille fotball etter pause. Det var problemet, sier Jürgen Klopp til Viasat etter kampen.
To hjørnespark-mål
Det tok bare to minutter før Sergio Rico måtte plukke ut dagens første lærkule fra fiskegarnet i Sør-Spania. Etter et spenstig cornertrekk var Firmino helt fri på bakerste, og brasilianeren ga bortelaget ledelsen.
20 minutter senere var det duket for reprise. Corner, stuss og scoring på bakerste. Denne gangen var Sadio Mané målscorer.
Etter en halvtime var Firmino frempå på en Mané-retur, og trillet inn 3–0. Det var også resultatet til pause, selv om Sevilla hadde flere vanvittige muligheter foran Loris Karius i Liverpool-målet.
MÅL!: Roberto Firmino og Mohamed Salah jubler for førstnevntes 1-0-mål.
Foto: Matthew Childs / ReutersRollebytte
Men i pausen skjedde det noe i Sevilla. Liverpool kom ut tafatte, uten den samme løpskraften som i 1. omgang, mens hjemmelaget fyrte på alle sylindere. Etter seks minutter fikk de betalt for arbeidet.
Éver Banega svingte et frispark inn på panna til Wissam Ben Yedder som stanget inn sitt første for dagen. En ti, me var spilt da han satte inn 2–3 på straffe.
Liverpool var på tannkjøttet.
Tre minutter på overtid satte Guido Pizarro inn 3-3-scoringen. Det betyr at Liverpool fortsatt ikke kan juble for avansement i mesterligaen.
Med seier i siste gruppespillkamp hjemme mot Spartak er Liverpool videre til sluttspillet.
– Det er fortsatt i våre hender. Men når du har en sånn 1. omgang ønsker du å vinne, sier Klopp.
Resultater, mesterligaen, tirsdag: