NRK Meny
Normal

Lagene i Giro d'Italia

219 syklister fra 22 lag stiller til start i Giro d'Italia på Sicilia 10. mai.

Danilo Di Luca

Danilo Di Luca

Foto: GIOVANNI AULETTA / AP

LPR BRAKES (LPR)

1 DI LUCA Danilo ITA

2 BAILETTI Paolo ITA

3 BOSISIO Gabriele ITA

4 CHIARINI Riccardo ITA

5 ERMETI Giairo ITA

6 GOLCER Jure SLO

7 PIETROPOLLI Daniele ITA

8 SAVOLDELLI Paolo ITA

9 SPEZIALETTI Alessandro ITA

Rinaldo Nocentini (AG2R/Fra)

Rinaldo Nocentini

Foto: PASCAL PAVANI / AFP

AG2R LA MONDIALE (ALM)

11 VALJAVEC Tadej SLO

12 DEIGNAN Philip IRL

13 MANDRI Rene EST

14 MANGEL Laurent FRA

15 NOCENTINI Rinaldo ITA

16 ROUSSEAU Nicolas FRA

17 SONNERY Blaise FRA

18 USOV Alexandre BLR

19 KRIVTSOV Yuriy UKR

Alberto Contador

Alberto Contador

Foto: VINCENT WEST / REUTERS

ASTANA

21 LEIPHEIMER Levi USA

22 CONTADOR Alberto ESP

23 GUSEV Vladimir RUS

24 COLOM Antonio ESP

25 IGLINSKY Maxime KAZ

26 MORABITO Steve SUI

27 MIZOUROV Andrei KAZ

28 KLÖDEN Andreas TYS

29 BAZAYEV Assan KAZ

Patrick Calcagni

Patrick Calcagni

Foto: VIRGINIE LEFOUR / AFP

BARLOWORLD (BAR)

31 BELLOTTI Francesco ITA

32 CALCAGNI Patrick SUI

33 CARDENAS RAVALO Felix Rafael COL

34 CUMMINGS Steven GBR

35 GASPAROTTO Enrico ITA

36 PFANNBERGER Christian AUT

37 SCOGNAMIGLIO Carlo ITA

38 SOLER HERNANDEZ Juan M. COL

39 GERAINT Thomas GBR

Vladimir Karpets

Vladimir Karpets

Foto: TONI ALBIR / AP

CAISSE D'EPARGNE (GCE)

41 PERGET Mathieu FRA

42 HORRACH RIPPOLL Joan SPA

43 KARPETS Vladimir RUS

44 LASTRAS GARCIA Pablo SPA

45 PEREZ SANCHEZ Francisco SPA

46 PERGET Mathieu FRA

47 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin SPA

48 RUJANO GUILLEN José VEN

49 PASAMONTES RODRIGUEZ Luis SPA

Mickael Buffaz

Mickael Buffaz

Foto: JAMIE MCDONALD / AFP

COFIDIS, LE CREDIT P. TELEPHONE (COF)

51 BUFFAZ Mickael FRA

52 DUCLOS-LASSALLE Hervé FRA

53 FERNANDEZ BUSTINZA Bingen ESP

54 HARTMANN Nicolas FRA

55 HEIJBOER Mathieu NED

56 HUGUET Yann FRA

57 MONIER Damien FRA

58 NUYENS Nick BEL

59 VERBRUGGHE Rik BEL

Emanuele Sella

Emanuele Sella

Foto: ALEX TROVATI / AP

CSF GROUP - NAVIGARE (CSF)

61 SELLA Emanuele ITA

62 BALIANI Fortunato ITA

64 LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe COL

65 PEREZ CUAPIO Julio Alberto MEX

66 SAVINI Filippo ITA

67 PRIAMO Matteo ITA

68 DALL'ANTONIA Tiziano ITA

69 POZZOVIVO Domenico ITA

Inigo Landaluze

Inigo Landaluze

Foto: DOMINIQUE FAGET / AFP

EUSKALTEL - EUSKADI (EUS)

71 AGIRRE ASEGINOLAZA Josu SPA

72 APERRIBAY Lander SPA

73 FERNANDEZ Koldo SPA

74 GALDOS ALONSO Aitor SPA

75 GALPARSORO MARTINEZ Dionisio SPA

76 IRIZAR ARANBURU Markel SPA

77 LANDALUZE INTXAURRAGA Inigo SPA

78 PEREZ LEZAUN Alan SPA

79 VELASCO MURILLO Ivan SPA

Mikael Cherel

Mikael Cherel

Foto: FRANCOIS GUILLOT / AFP

FRANÇAISE DES JEUX (FDJ)

81 CHEREL Mikael FRA

82 GUDSELL Timothy NZL

83 HUTAROVICH Yauheni BLR

84 JEGOU Lilian FRA

85 LE BOULANGER Yoann FRA

86 LEVARLET Guillaume FRA

87 ROY Jérémy FRA

88 VANENDERT Jelle BEL

89 VEIKKANEN Jussi FIN

Robert Förster

Robert Förster

Foto: ALESSANDRO TROVATI / AP

GEROLSTEINER (GST)

91 FÖRSTER Robert TYS

92 FOTHEN Thomas TYS

93 FRÖHLINGER Johannes TYS

94 GATTO Oscar ITA

95 KRAUSS Sven TYS

96 MOLETTA Andrea ITA

97 ORDOWSKI Volker TYS

98 REBELLIN Davide ITA

99 RUSS Matthias TYS

Mark Cavendish

Mark Cavendish

Foto: LAURENT GILLIERON / AP

HIGH ROAD (THR)

101 CAVENDISH Mark GBR

102 GREIPEL Andrè TYS

103 HANSEN Adam AUS

104 MARTIN Tony TYS

105 PINOTTI Marco ITA

106 POSSONI Morris ITA

107 RABON Frantisek TSJ

108 SIUTSOU Kanstantsin BLR

109 WIGGINS Bradley GBR

Marzio Bruseghin

Marzio Bruseghin

Foto: ALBERTO PIZZOLI / AFP

LAMPRE (LAM)

111 BRUSEGHIN Marzio ITA

112 BOSSONI Paolo ITA

113 BALDATO Fabio ITA

114 LOOSLI David SUI

115 SZMYD Sylvester POL

116 SPILAK Simon SLO

117 LORENZETTO MircoZE ITA

118 SANTAMBROGIO Mauro ITA

119 GAVAZZI Francesco ITA

Daniele Bennati

Daniele Bennati

Foto: FABRICE COFFRINI / AFP

LIQUIGAS (LIQ)

121 BENNATI Daniele ITA

122 CARLSTRÖM Kjell FIN

123 CATALDO Dario ITA

124 MIHOLJEVIC Vladimir KRO

125 NIBALI Vincenzo ITA

126 NOE' Andrea ITA

127 PELLIZOTTI Franco ITA

128 VANOTTI Alessandro ITA

129 WEGELIUS Charles GBR

Paolo Bettini

Paolo Bettini

Foto: BERNARD PAPON / AFP

QUICKSTEP (QST)

131 BETTINI Paolo ITA

132 EFIMKIN Vladimir RUS

133 ENGELS Addy NED

134 FACCI Mauro ITA

135 GARATE Juan Manuel SPA

136 SCHWAB Hubert SUI

137 SEELDRAYERS Kevin BEL

138 TONTI Andrea ITA

139 VISCONTI Giovanni ITA

Bram de Groot

Bram de Groot

Foto: CHRISTOPHE ENA / AP

RABOBANK (RAB)

141 ARDILA CANO Mauricio Alberto COL

142 BROWN Graeme AUS

143 DE GROOT Bram NED

144 ELTINK Theo NED

145 HAYMAN Mathew AUS

146 KOZONTCHUK Dmitry RUS

147 LÖWIK Gerben NED

148 MARTENS Paul TYS

149 MENCHOV Denis RUS

Riccardo Ricco

Riccardo Ricco

Foto: ALESSANDRO TROVATI / AP

SAUNIER DUVAL - SCOTT (SDV)

151 RICCO' Riccardo ITA

152 BENITEZ ROMAN Jose Alberto SPA

153 BELOHVOSCIKS Raivis LAT

154 CAPECCHI Eros ITA

155 CANADA GRACIA David SPA

156 CAPELLI Ermanno ITA

157 CAMANO ORTUZAR Iker SPA

158 PAGLIARINI MENDONCA Luciano BRA

159 PIEPOLI Leonardo ITA

Gilberto Simoni

Gilberto Simoni

Foto: ALESSANDRO TROVATI / AP

S. DIQUIGIOVANNI - ANDRONI G. (SDA)

161 SIMONI Gilberto ITA

162 BERTOLINI Alessandro ITA

163 HONDO Danilo TYS

164 ILLIANO Raffaele ITA

165 IVANOV Ruslan MDA

166 MISSAGLIA Gabriele ITA

167 NARDELLO Daniele ITA

168 OCHOA Carlos José VEN

169 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL

Robbie McEwen

Robbie McEwen

Foto: CHRISTOPHE ENA / AP

SILENCE - LOTTO (SIL)

171 STEURS Geert BEL

172 CORNU Dominique BEL

173 DE GREEF Francis BEL

174 DEVENYNS Dries BEL

175 GATES Nick AUS

176 LLOYD Matthew AUS

177 MCEWEN Robbie AUS

178 VAN DEN BROECK Jurgen BEL

179 VAN HUFFEL Wim BEL

Magnus Bäckstedt

Magnus Bäckstedt

Foto: Poppe, Cornelius / SCANPIX

SLIPSTREAM - CHIPOTLE (TSL)

181 BÄCKSTEDT Magnus SVE

182 DEAN Julian NZL

183 HESJEDAL Ryder CAN

184 MILLAR David GBR

185 MC CARTY Jonathan Patrick USA

186 PATE Danny USA

187 SUTTON Christopher AUS

188 VANDEVELDE Christian USA

189 ZABRISKIE David USA

Nicki Sörensen

Nicki Sörensen

Foto: JAVIER SORIANO / AFP

TEAM CSC (CSC)

191 LUND Anders DAN

192 MCGEE Bradley AUS

193 SÖRENSEN Chris DAN

194 LARSSON Gustav Erik SVE

195 MCCARTNEY Jason USA

196 VOIGT Jens TYS

197 BLAUDZUN Michael DAN

198 SÖRENSEN Nicki DAN

199 O'GRADY Stuart AUS

Erik Zabel

Erik Zabel

Foto: DANIEL MAURER / AP

TEAM MILRAM (MRM)

201 ZABEL Erik TYS

202 ASTARLOA ASCASIBAR Igor SPA

203 EICHLER Markus TYS

204 GHISALBERTI Sergio ITA

205 JURCO Matej SVK

206 ONGARATO Alberto ITA

207 POITSCHKE Enrico TYS

208 SABATINI Fabio ITA

209 VELO Marco ITA

Jevgeni Petrov

Jevgeni Petrov

Foto: PETER DEJONG / AP

TINKOFF CREDIT SYSTEMS (TCS)

211 PETROV Evgeni RUS

212 KIRYIENKA Vasil BLR

213 MAZZANTI Luca ITA

214 LODDO Alberto ITA

215 IGNATIEV Mikhail RUS

216 TRUSSOV Nikolai RUS

217 BRUTT Pavel RUS

218 KLIMOV Serguei RUS

219 SEROV Alexander RUS

Siste nytt

  • Varsler pressekonferanse kl. 12.15

    Therese Johaug vil holde pressekonferanse allerede klokken 12.15 tirsdag, opplyser manager Jørn Ernst til NRK. Langrennsstjernen skal møte pressen i Seiser Alm etter å ha mottatt CAS-dommen. Det er knyttet stor spenning til om dommen blir strengere eller mildere enn utestengelsen på 13 måneder fra NIFs domsutvalg.

    Therese Johaug
    Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix
  • Kostbart poeng for Godset

    Det ble til tider ampert da Strømsgodset holdt Sarpsborg 08 til 0-0 på bortebane mandag kveld. Totalt ble det delt ut sju gule kort, og Strømsgodset-stopperne Jakob Glesnes og Kim André Madsen må begge stå over neste seriekamp mot Rosenborg. Sarpsborg er nå seks poeng bak serielederne fra Trondheim, mens Godset holder 9.-plassen.

    Sarpsborg
    Foto: Berit Roald / NTB scanpix

Sendeplan

Kl. Program Kanal