Hopp til innhold

Kristoff vant siste etappe av Tour of Norway: – Betyr mye

Alexander Kristoff var sterkest i spurten og vant den siste etappen i Tour of Norway.

– Det betyr mye å få en seier. Det var lenge siden jeg hadde en seier. Jeg håper ikke det blir like lenge til neste gang, sier 35-åringen til NRK.

Til tross for en tøff stigning opp Grisabakken få kilometer før målgang, så ble det spurtoppgjør på den 151,2 kilometer lange etappen med start og mål i Stavanger, skriver NTB.

– Å vinne er aldri lett. Det er noen raske ryttere her, som Jordi Meeus. At jeg slår ham, det er et kvalitetstegn, sier seiersherren.

Seieren var den første Uno-X har tatt i rittet på hjemmebane. Etter målgang dediserte Kristoff seieren til Johan Kaggestad for det han har gjort for sykkelsporten.

– Johan, denne seieren er til ære for deg, sa han til TV 2.

Tour of Norway Bryggen-Fløyen
Foto: Tuva Åserud / NTB

Siste nytt

  • Rivalkampen mellom LSK og Vålerenga utsolgt på én time

    Billettene til derbyet mellom Lillestrøm og Vålerenga den 22. oktober ble revet bort tirsdag. Det er knyttet spenning til Geir Bakkes Åråsen-retur.

    I juli sendte nemlig 53-åringen sjokkbølger gjennom Eliteserien da han ga seg som trener i Lillestrøm til fordel for tilsvarende jobb hos erkerival Vålerenga. De gulkledde la ikke skjul på hva de mente om den kontroversielle overgangen.

    Tirsdag startet billettsalget til rivalkampen. Om lag én time etter salgsstart var alle billettene solgt ut. Det betyr at 10.540 tilskuere har sikret seg plass til storkampen.

    Det første kvarteret etter at billettene ble sluppet tirsdag ble det solgt 7000.

    – Dette er tidenes billettsalg på Åråsen. Det har vært utsolgt mange ganger før også, men aldri har billettene blitt revet bort så fort. Vi kunne lett ha solgt det dobbelte, sier billettansvarlig Jørgen Heen Enger i en uttalelse på LSKs nettside.

    Vålerenga har trøblet seg inn i nedrykkskampen i Eliteserien, og rivaloppgjøret på Åråsen i oktober blir én av flere nøkkelkamper for Oslo-laget denne høsten. Bakke retur til gamleklubben er omgitt med spenning.

    Eliteserien i fotball 2023: Vålerenga - Lillestrøm (3-4)
    Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
  • Målvakt forlenget med Rosenborg

    Rosenborg-målvakten Sander Tangvik har forlenget sin kontrakt med trønderklubben med ytterligere to år.

    Det melder Rosenborg på sin klubbside.

    Dermed vil 20-åringens kontrakt med RBK vare ut de neste fire kalenderårene.

    – Grunnen til at jeg skriver en ny kontrakt med Rosenborg, er at dette er klubben jeg har lyst til å spille for. Jeg har veldig troen på framtiden og det som skjer i klubben akkurat nå. Det har jeg veldig lyst til å være en del av, sier Tangvik.

    Tangvik debuterte for Rosenborg mot Orkla i cupen for to år siden og fikk seriedebuten mot Jerv i Grimstad for snart et år siden.

    Nå satser han å kapre en fast plass mellom stengene så fort som mulig. (NTB)

    Eliteserien fotball 2023: FK Haugesund - Rosenborg (1-2)
    Foto: Jan Kåre Ness / NTB
  • Espejord må opereres – trolig ferdigspilt for sesongen

    Bodø/Glimt må trolig klare seg uten spissen Runar Espejord ut året. Han ble skadd mot Lugano i forrige uke og må opereres, melder Bodø Nu.

    Det får avisen opplyst av Glimt-lege Morten Sørgård. Han forteller at Espejord skal opereres torsdag denne uken.

    Espejord forlot banen etter 24 minutters spill mot Lugano i forrige uke.

    Bodø/Glimt kjemper en intens kamp mot Viking om seieren i Eliteserien denne sesongen. To poeng skiller i øyeblikket i Vikings favør.

    Eliteserien i fotball 2023: Sandefjord - Bodø/Glimt (2-5)
    Foto: Trond R. Teigen / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sportsvideoer
Spiller nå
Ler etter den offentlige oppvasken: – Skal ha tykkere vegger 00:46
Neste