NRK Meny
Normal

Kampprogrammet i VM

Her er hele kampoppsettet for kvinnenes håndball-VM i Frankrike:

Landslagssjef Marit Breivik
Foto: Holm, Morten / SCANPIX

 

Sluttspillet

Spilles i Paris

Kvartfinaler

13.12. Angola - Tyskland 33-36

13.12. Ungarn - Russland 35-36

13.12. Norge - Sør-Korea 35-24

13.12. Romania - Frankrike  34-31 eeo

Semifinaler

15.12. Tyskland - Norge 30-33

15.12. Russland - Romania 30-20

Bronsefinale

16.12. Tyskland - Romania 36-35 eeo

Finale

16.12. Russland - Norge 29-24

Mellomspill gruppe 1

Spilt i Metz

6.12. Kroatia - Russland 25-30

6.12. Frankrike - Angola kl 27-29

6.12. Makedonia - Norge 22-34

8.12. Makedonia - Frankrike 23-29

8.12. Kroatia - Angola 28-34

8.12. Norge - Russland 22-21

9.12. Makedonia - Angola 25-33

9.12. Norge - Kroatia kl 35-29

9.12. Russland - Frankrike 31-20

11.12. Angola - Russland 27-40

11.12. Frankrike - Norge 26-24

11.12. Makedonia - Kroatia 29-29

 

Mellomspill gruppe 2

Spilt i Dijon

6.12. Romania - Sør-Korea 31-27

6.12. Spania - Tyskland 25-30

6.12. Polen - Ungarn 26-28

8.12. Tyskland - Ungarn 30-30

8.12. Polen - Sør-Korea 33-37

8.12. Spania - Romania 19-32

9.12. Spania - Sør-Korea 28-26

9.12. Ungarn - Romania 34-31

9.12. Tyskland - Polen 35-32

11.12. Sør-Korea - Ungarn 31-26

11.12. Romania - Tyskland 32-24

11.12. Spania - Polen kl 29-30

 

Innledende kamper 

Gruppe A

Spilt i Pau

2.12. Kroatia - Kasakhstan 35-25

2.12. Frankrike - Argentina 37-12

3.12. Argentina - Kroatia 18-35

3.12. Kasakhstan - Frankrike 20-31

4.12. Argentina - Kasakhstan 22-26

4.12. Frankrike - Kroatia 28-26

Frankrike og Kroatia videre

 

Gruppe B

Spilt i Saint-Brieuc

2.12. Brasil - Australia 36-9

2.12. Russland - Makedonia 27-22

3.12. Australia - Russland 7-40

3.12. Makedonia - Brasil 26-22

4.12. Makedonia - Australia 30-13

4.12. Russland - Brasil 31-31

Russland og Makedonia videre

 

Gruppe C

Spilt i Lyon

2.12. Østerrike - Den dominikanske republikk 32-19

2.12. Norge - Angola 32-26

3.12. Den dominikanske republikk - Norge 19-42

3.12. Angola - Østerrike 33-22

4.12. Norge - Østerrike 33-20

4.12. Angola - Den dominikanske republikk 41-20

Norge og Angola videre

 

Gruppe D

Spilt i Toulon

2.12. Polen - Tunisia 29-23

2.12. Romania - Kina 31-29

3.12. Tunisia - Romania 21-39

3.12. Kina - Polen 20-27

4.12. Kina - Tunsia 27-30

4.12. Romania - Polen 38-33

Romania og Polen videre

 

Gruppe E

Spilt i Nimes

2.12. Spania - Kongo 29-24

2.12. Ungarn - Japan 35-31

3.12. Kongo - Ungarn 20-33

3.12. Japan - Spania 29-36

4.12. Japan - Kongo 28-32

4.12. Ungarn - Spania 26-26

Ungarn og Spania videre

 

Gruppe F

Spit i Nantes

2.12. Tyskland - Ukraina 26-21

2.12. Sør-Korea - Paraguay 50-12

3.12. Paraguay - Tyskland 12-45

3.12. Ukraina - Sør-Korea 25-26

4.12. Tyskland - Sør-Korea 32-26

4.12. Ukraina - Paraguay 43-17

Tyskland og Sør-Korea videre 

Det to beste i hver gruppe går videre til mellomrunden, og "tar med seg" resultatet og poengene fra sitt innbyrdes møte i gruppa.

Lagene i gruppe A, B og C møtes i mellomgruppe 1, og lagene i gruppe D, E og F møtes i mellomgruppe 2.

De fire beste i hver mellomgruppe går til kvartfinale.

 

Siste nytt

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Ingebrigtsen hjemkomst