Sluttspillet
Spilles i Paris
Kvartfinaler
13.12. Angola - Tyskland 33-36
13.12. Ungarn - Russland 35-36
13.12. Norge - Sør-Korea 35-24
13.12. Romania - Frankrike 34-31 eeo
Semifinaler
15.12. Tyskland - Norge 30-33
15.12. Russland - Romania 30-20
Bronsefinale
16.12. Tyskland - Romania 36-35 eeo
Finale
16.12. Russland - Norge 29-24
Mellomspill gruppe 1
Spilt i Metz
6.12. Kroatia - Russland 25-30
6.12. Frankrike - Angola kl 27-29
6.12. Makedonia - Norge 22-34
8.12. Makedonia - Frankrike 23-29
8.12. Kroatia - Angola 28-34
8.12. Norge - Russland 22-21
9.12. Makedonia - Angola 25-33
9.12. Norge - Kroatia kl 35-29
9.12. Russland - Frankrike 31-20
11.12. Angola - Russland 27-40
11.12. Frankrike - Norge 26-24
11.12. Makedonia - Kroatia 29-29
Mellomspill gruppe 2
Spilt i Dijon
6.12. Romania - Sør-Korea 31-27
6.12. Spania - Tyskland 25-30
6.12. Polen - Ungarn 26-28
8.12. Tyskland - Ungarn 30-30
8.12. Polen - Sør-Korea 33-37
8.12. Spania - Romania 19-32
9.12. Spania - Sør-Korea 28-26
9.12. Ungarn - Romania 34-31
9.12. Tyskland - Polen 35-32
11.12. Sør-Korea - Ungarn 31-26
11.12. Romania - Tyskland 32-24
11.12. Spania - Polen kl 29-30
Innledende kamper
Gruppe A
Spilt i Pau
2.12. Kroatia - Kasakhstan 35-25
2.12. Frankrike - Argentina 37-12
3.12. Argentina - Kroatia 18-35
3.12. Kasakhstan - Frankrike 20-31
4.12. Argentina - Kasakhstan 22-26
4.12. Frankrike - Kroatia 28-26
Frankrike og Kroatia videre
Gruppe B
Spilt i Saint-Brieuc
2.12. Brasil - Australia 36-9
2.12. Russland - Makedonia 27-22
3.12. Australia - Russland 7-40
3.12. Makedonia - Brasil 26-22
4.12. Makedonia - Australia 30-13
4.12. Russland - Brasil 31-31
Russland og Makedonia videre
Gruppe C
Spilt i Lyon
2.12. Østerrike - Den dominikanske republikk 32-19
2.12. Norge - Angola 32-26
3.12. Den dominikanske republikk - Norge 19-42
3.12. Angola - Østerrike 33-22
4.12. Norge - Østerrike 33-20
4.12. Angola - Den dominikanske republikk 41-20
Norge og Angola videre
Gruppe D
Spilt i Toulon
2.12. Polen - Tunisia 29-23
2.12. Romania - Kina 31-29
3.12. Tunisia - Romania 21-39
3.12. Kina - Polen 20-27
4.12. Kina - Tunsia 27-30
4.12. Romania - Polen 38-33
Romania og Polen videre
Gruppe E
Spilt i Nimes
2.12. Spania - Kongo 29-24
2.12. Ungarn - Japan 35-31
3.12. Kongo - Ungarn 20-33
3.12. Japan - Spania 29-36
4.12. Japan - Kongo 28-32
4.12. Ungarn - Spania 26-26
Ungarn og Spania videre
Gruppe F
Spit i Nantes
2.12. Tyskland - Ukraina 26-21
2.12. Sør-Korea - Paraguay 50-12
3.12. Paraguay - Tyskland 12-45
3.12. Ukraina - Sør-Korea 25-26
4.12. Tyskland - Sør-Korea 32-26
4.12. Ukraina - Paraguay 43-17
Tyskland og Sør-Korea videre
Det to beste i hver gruppe går videre til mellomrunden, og "tar med seg" resultatet og poengene fra sitt innbyrdes møte i gruppa.
Lagene i gruppe A, B og C møtes i mellomgruppe 1, og lagene i gruppe D, E og F møtes i mellomgruppe 2.
De fire beste i hver mellomgruppe går til kvartfinale.