Sterling måtte brått måtte reise hjem fra VM i Qatar, og årsaken skal være at det ble begått et innbrudd i hjemmet hans i London. Ifølge The Guardian og The Independent var innbruddstyvene bevæpnet.
Familien hans skal ha vært hjemme da innbruddet ble begått, skriver BBC. Sterling har en samboer og tre barn.
England-trener Gareth Southgate skal ha bekreftet hendelsen etter 3-0-seieren mot Senegal.
– Han skal fly hjem og åpenbart er familien det viktigste i sånne øyeblikk, sier Southgate.
Hendelsen skal ha funnet sted lørdag kveld.
– Mine tanker er med Raheem Sterling og hans familie etter deres forferdelige og opprivende prøvelse, skriver Gary Lineker på Twitter.
Søndag kveld skulle Sterling opprinnelig spilt åttedelsfinale i VM sammen med sine engelske lagkamerater. I stedet måtte England klare seg uten Chelsea-spilleren.
FORSTÅELSESFULL: Southgate sier de vil gi Sterling litt avstand og se an situasjonen de neste dagene.
Foto: Kirsty Wigglesworth / APUnison hyllest
I den kampen var det Jude Bellingham som tok sjefsrollen. Tenåringen ble kalt «lederen» i laget da England tok seg videre til VM-kvartfinale. Engelske fotballegender hyller ham – og NRKs fotballekspert mener han er en komplett spiller.
Bellingham var nemlig involvert i mye av det England produserte i åttedelsfinalen mot Senegal.
HAR «ALT»: 19-åringen roses opp i skyene etter åttedelsfinalen.
Foto: KAI PFAFFENBACH / Reuters– Herlighet, Jude Bellingham er ufattelig bra. Han er lederen på dette laget. Foreldrene hans må være så stolte. Elsker ham, skriver Lineker på Twitter.
– Jude Bellingham er ikke 19 ... jeg må se fødselsattesten hans. Uvirkelig, skriver Rio Ferdinand.
NRKs fotballekspert Carl-Erik Torp er også med på hyllesten av tenåringen.
– Jeg trodde ikke jeg skulle få se en bedre tenåring i et mesterskap enn (Kylian) Mbappé, men jeg begynner å lure på om Bellingham overgår det Mbappé leverte i 2018, sier Torp.
– Har hele pakken
Også lagkameratene til Bellingham er mektig imponert over tenåringen. Bellingham selv dukket opp i pressesonen med lagkamerat Jordan Henderson, og måtte spøkefullt holde for ørene da sistnevnte fikk spørsmål om hvor god Bellingham er.
– Utrolig. Jeg har sagt det mange ganger. Han er helt unik. Vi må bare la han nyte å spille fotball, han er kun 19 år. Forhåpentligvis kan han fortsette, sier Henderson.
Venstreback Luke Shaw sparte heller ikke på ordene når det kommer til den unge lagkameraten.
– Han kan bli så god han bare vil. Jude kommer til å være en viktig spiller for England denne turneringen og i fremtiden. Han gjør det nå på den største scenen i verden, sier Luke Shaw til NRK.
– Han har hele pakken uten ball. Han presser bra, og med ballen kan han utfordre én-mot-én og han kan spille gjennombruddspasninger. Som du så i dag var han veldig viktig på scoringene våres. Jeg liker Jude veldig godt, han er en nydelig person, er voksen for alderen og har gode lederegenskaper, sier Harry Kane på pressekonferansen etter kampen.
– Kane får på sølvfat
Senegal hadde kampens første, store sjanser, og etter halvtimen måtte Jordan Pickford varte opp med en kjemperedning for å hindre ledelse til senegaleserne.
Men så tok engelskmennene over. Etter 38 minutter fikk Jude Bellingham ballen i bakrom og ventet akkurat lenge nok før han sendte ballen inn foran mål. Der var Jordan Henderson som kunne trille inn ledelsen til England.
«MAESTRO»: Jordan Henderson løper mot Bellingham (t.h.) etter 1-0-scoringen.
Foto: MARKO DJURICA / ReutersSå kom det flere engelskmenn trolig har ventet lenge på: en scoring fra kaptein Harry Kane.
– Som en spiss så er det å score mål en av de beste følelsene man kan ha. Jeg har ventet tålmodig på når jeg skulle score, og heldigvis var dette dagen. Forhåpentligvis er dette starten på en scoringsrekke for meg, sier Harry Kane.
Nok en gang var Bellingham sterkt involvert. 19-åringen satte i gang en mesterlig kontring da han dro seg forbi to mann, og deretter fant Phil Foden ute til venstre. Foden sendte så en tversoverpasning til Kane som «endelig» fikk inn sin VM-scoring i Qatar.
– Å, ja. Harry Kane får på sølvfat fra den beste spilleren på banen, skriver Alan Shearer på Twitter, og tagger Bellingham.
Gnistrende angrep
England var ikke mette på gnistrende angrep etter den første omgangen. Drøye ti minutter etter pause satt den igjen – denne gangen ved Bukayo Saka.
Igjen var det Foden som var nest sist på ball. Manchester City-spilleren dro med seg ballen fremover og la den inn lavt foran mål. Der kom Saka løpende og med en lekker chip sendte han ballen over Édouard Mendy.
– Vi er veldig fornøyde. En viktig seier, og enda en gang så holder vi nullen. Sett bort fra et par sjanser i første omgang så forsvarte vi oss bra, og vi var effektive, sier Shaw til NRK.
GRUPPEKLEM: Shaw omfavner Declan Rice, Bellingham og Foden.
Foto: INA FASSBENDER / AFPResten av kampen brukte England på å hvile spillere og ta tempoet ut av kampen. Foden og Saka gikk av rett etter den siste scoringen, mens Bellingham tuslet av ti minutter senere.
Det kan være lurt, for i kvartfinalen venter Kylian Mbappé og Frankrike som slo Polen 3–1 i sin åttedelsfinale. Den spilles lørdag 10. desember.