Kampfakta:
United-sjef David Moyes har slitt med å glede den seiersvante fanskaren i den røde delen av Manchester siden han tok over etter Alex Ferguson. Lørdag hadde likevel fjorårets seriemester full kontroll på Swansea og sørget for å fortsatt være ubeseiret hjemme mot waliserne i Premier League-sammenheng.
Det var Antonio Valencia og Danny Welbeck som sørget for scoringene. Valencia var på riktig sted da Gerhard Tremmel måtte gi retur på en Shinji Kagawa-heading. Da var bare to minutter spilt av annen omgang.
David Moyes kan smile. Seieren tok litt av presset vekk fra United-manageren
Foto: Jon Super / ApAdnan Januzaj slo innlegget før Kagawas avslutning på det første målet og var også sentral da Welbeck punkterte Swansea-dekkene etter 59 minutter.
Den unge belgieren slo inn fra kanten til Patrice Evra. Avslutningen fra franskmannen ble styrt i mål av Welbeck, som nå står oppført med åtte seriescoringer på 15 kamper.
Deretter hadde vertene få problemer med å beholde 2-0-ledelsen til Chris Foy blåste av oppgjøret. Dermed fikk United-spillerne revansj etter at Swansea sendte dem ut av FA-cupen sist helg.
United ligger på 7.-plass på Premier League-tabellen, fire poeng foran Newcastle. Selv med seier over Swansea er det langt opp til topplagene. Ni poeng skiller til serieleder Chelsea.