BBC meldte tidligere i dag at Brendan Rodgers skal ha signert en treårsavtale med Liverpool som klubbens nye manager.
Ingen av klubbene har nevnt overgangen ennå, men i kveld la Swansea ut en pressemelding på sine hjemmesider der klubbformann Jenkins langt på vei bekrefter overgangen.
– Vil godta Liverpools tilbud
– Jeg ble kontaktet av Liverpool i går kveld, hvor de spurte om lov til å snakke med Brendan (Rodgers journ.anm.) angående den ledige managerjobben, sier Jenkins i pressemeldingen.
– Han har snakket med Liverpool i dag, og Brendan har nå informert oss om at han ønsker å godta tilbudet fra Liverpool, sier Jenkins, og forteller at klubbene nå er i forhandlinger om kompensasjon for overgangen.
Ifølge BBC vil Swansea motta en kompensasjon på rundt 40 millioner kroner, ettersom manageren har vært under en treårskontrakt med Swansea som ble signert i februar nå i vinter.
Skal man tro BBC vil overgangen bli offentliggjort i løpet av morgendagen.
– Vi ønsker Brendan all suksess i fremtiden, sier Jenkins.
«Swansealona»
39 år-gamle Brendan Rodgers har vært Swansea-manager siden sommeren 2010.
Nord-iren ledet waliserne til opprykk til Premier League i sin første sesong, før han deretter tok klubben til en imponerende 11.-plass i debutsesongen i toppdivisjonen.
Den umerriterte klubben ble raskt kjent for sitt flotte spill, og har blitt omtalt som «Swansealona» (Swansea og Barcelona slått sammen journ. anm.) på grunn av sitt gode pasningsspill.
Svak sesong for LFC
Liverpool leverte på sin side en rekordsvak sesong. Merseyside-klubben endte på 8.-plass i Premier League - klubbens svakeste plassering på flere tiår.
Liverpool tapte 1-0 for Swansea i sesongens siste Premier League-runde.
Til tross for seier i Ligacupen, ble Kenny Dalglish sparket som manager ved sesongslutt.
Samtidig bekrefter Wigan-ledelsen at Roberto Martinez blir værende i klubben. Martinez var lenge førstevalg til Liverpool-jobben, men har valgt å bli i Wigan.