
Patrick Vieira. Foto: REUTERS/Jerry Lampen.
- Min politikk er å prøve og signere de beste spillerne i verden i hver posisjon hvor vi ikke allerede har det. Patrick Vieira er, etter min mening, den beste i verden i sin posisjon, sa mannen som søndag ble gjenvalgt som klubbpresident med soleklar margin.
Perez benekter imidlertid at han ønsker å selge superstjernen David Beckham, eller at engelskmannen vil inngå i en bytteavtale med Vieira.
- Nei, jeg tror ikke det vil være riktig. Inntrykket han har gitt og det vi har fått inn på grunn av ham har vært bra med tanke på at dette har vært hans første år i Madrid.
Beckham er en viktig spiller for oss, og han er en utrolig profesjonell type.
Perez nektet også for at de er ute etter stjerneskuddet Wayne Rooney (18). Reals nye trener Jose Camacho har imidlertid sagt at han vil ha et ord med i laget når det gjelder spillerkjøp, i motsetning til Carlos Queiroz som ble sparket etter bare en sesong i sjefsstolen.
Den gjenvalgte presidenten møtte liten motstand under søndagens valg. Perez mottok hele 91 prosent av stemmene, mens tidligere president Lorenzo Sanz kun fikk 5 prosent.
I dag har Real Madrid vunnet.
Stemmen til klubben er blitt hørt klart og tydelig. Det som er enda viktigere er at valgdeltakelsen var den høyeste noensinne, sa Perez etter valgtriumfen.