NRK Meny
Normal

- Dette ser bra ut

Rosenborg møter vinneren av kampen mellom Olimpi og Astana i den andre kvalifiseringsrunden til mesterligaen.

Konan reddet RBK
Foto: Junge, Heiko / SCANPIX

Dermed blir det en reise til Georgia eller Kasakhstan for trønderne.

Olimpi som tidligere het FC Tiblisi, vant serien i Georgia for første gang i år.

Hovedstadsklubben Astana har tre seriemesterskap å vise til fra 2001, 2001 og 2006.

Begge lag bør absolutt være overkommelig motstand for Rosenborg, men klubben har tidligere slitt på bortebane i tidligere østblokkland. 

- Trekninga ser bra ut, men det eneste jeg vet om Kasakhstan er at han Borat fra filmen Borat kommer derfra, sier Vidar Riseth til NRK..

Heller ikke trener Knut Tørum har hørt noe særlig om de to laga RKB kan møte i kvalifiseringen til mesterligaen.

- Det var en spennende trekning hvor vi møter to ukjente lag. Men vi skal videre og kommer derfor til å forberede oss godt til de to kampene.

Den første kvalifiseringsrunden spilles i midten av juli, mens Rosenborgs to kamper spilles enten 31. juli eller 1. august og 7. eller 8. august.

Slik spilles mesterligakvalifiseringen:

1. runde:

1) Khazar Lankaran (Aserbadsjan) Dinamo Zagreb (Kroatia)

2) Nikosia (Kypros) Borisov (Hviterussland)

3) Sjeriff Tiraspol (Moldovia) Ranger's (Andorra)

4) Hafnarfjordur (Island) Torshavn (Færøyene)

5) Llansantffraid (Wales) Ventspils (Latvia)

6) Pobeda Prilep (Makedonia) Levadia Tallinn (Estland)

7) Olimpi Rustavi (Georgia) FK Astana (Kasakhstan)

8) Zeta Golubovci (Montenegro) Kaunas (Litauen)

9) Tampere United (Finland) Murata (San Marino)

10) F91 Dudelingen (Luxembourg) MSK Zilina (Slovakia)

11) Linfield FC (Nord-Irland) Elfsborg (Sverige)

12) Derry City (Irland) Pjunik Eriwan (Armenia)

13) Marsaxlokk (Malta) Sarajevo (Bosnia)

14) Domzale (Slovenia) Tirana (Albania).

2. runde:

1) Vinner Derry City (Irland)/Pjunik Eriwan (Armenia) vinner

Domzale (Slovenia)/Tirana (Albania)

2) Crvena Zvezda (Ungarn) vinner Pobeda Prilep (Makedonia)/Levadia Tallinn (Estland)

3) Rangers (Skottland) vinner Zeta Golubovci (Montenegro)/Kaunas (Litauen)

4) Debrecen (Ungarn) vinner Linfield FC (Nord-Irland)/Elfsborg (Sverige)

5) Zaglebie (Polen) Steaua (Romania)

6) Genk (Belgia) vinner Marsaxlokk (Malta)/Sarajevo (Bosnia)

7) Vinner Llansantffraid (Wales)/Ventspils (Latvia) Salzburg (Østerrike)

8) Vinner Olimpi Rustavi (Georgia)/FK Astana (Kasakhstan) Rosenborg (Norge)

9) Vinner Hafnarfjordur (Island)/Torshavn (Færøyene) vinner Nikosia (Kypros)/Borisov (Hviterussland)

10) København (Danmark) Beitar Jerusalem (Israel)

11) Vinner F91 Dudelingen (Luxembourg)/MSK Zilina (Slovakia) Slavia (Tsjekkia)

12) Vinner Tampere United (Finland)/Murata (San Marino) Levski (Bulgaria)

13) Vinner Domzale (Slovenia)/Tirana (Albania) vinner Khazar Lankaran (Aserbadsjan)/Dinamo Zagreb (Kroatia)

14) Besiktas (Tyrkia) vinner Sjeriff Tiraspol (Moldovia)/Ranger's (Andorra),.

Fotballnyheter

Videoklipp

Se alle målene her.
Se alle målene her.
Se alle målene fra kampen mellom Manchester United og Basel.