Vålerenga-spillere eliteserien fotball (Foto: Scanpix)
Det avgjøres senere hvem Vålerenga møter i 3. kvalifiseringsrunde. Også Rosenborg kommer inn i turneringen i 3. kvalifiseringsrunde.
Liverpool møter walisiske mestere
Liverpool møter de walisiske mesterne TNS i 1. kvalifiseringsrunde til mesterligaen.
TNS (Total Network Solutions) var det laget som opprinnelig
tilbød seg å møte Liverpool til en innbyrdes kvalifiseringskamp om walisernes plass i mesterligakvalifiseringen. Men det var før de regjerende mesterne fikk egen plass på tampen.
Vinneren av kampen møter i 2. kvalifiseringsrunde vinneren av kampen mellom HB fra Færøyene og Kaunas fra Litauen.
Viking til Nord-Irland
Viking møter nord-irske Portadown i den første kvalifiseringrunden til
UEFA-cupen. (NTB)
Trekning av de to første kvalifiseringsrunder til mesterligaen fotball:
1. runde:
Dinamo Minsk (Hviterussland) Anorthosis Famagusta (Kypros)
Dudelange (Luxembourg) Zrinjski Mostar (Bosnia og
Hercegovina)
Haka Valkeakoski (Finland) Pyunik Jerevan (Armenia)
Glentoran (Nord-Irland) Shelbourne (Irland)
HB (Færøyene) FBK Kaunas (Litauen)
NK Gorica (Slovenia) SK Tirana (Albania)
Kairat Almaty (Kasakhstan) Artmedia Petrzalka (Slovakia)
Levadia Tallinn (Estland) Dinamo Tbilisi (Georgia)
Liverpool (England) TNS Llansantffraid (Wales)
Neftsji Baku (Aserbajdsjan) Hafnarfjordur (Island), Rabotnicki Skopje (Makedonia) Skonto Riga (Latvia)
Sliema Wanderers (Malta) Sheriff Tiraspol (Moldova).
Første kamp spilles tirsdag 12. juli, returkampene onsdag 20. juli.
2. runde:
Vålerenga Haka/Pyunik
HB/Kaunas Liverpool/TNS Llansantffraid
Levadia Tallinn/Dinamo Tbilisi Brøndby (Danmark)
Partizan Beograd (Serbia og Montenegro) Sliema (Wanderers/Sheriff Tiraspol
Debrecen (Ungarn) Hajduk Split (Kroatia)
Kairat Almaty/Artmedia Petrzalka Celtic (Skottland)
NK Gorica/SK Tirana CSKA Sofia (Bulgaria)
Anderlecht (Belgia) Neftsji Baku/Hafnarfjordur
Rabotniki Skopje/Skonto Riga Lokomotive Moskva (Russland)
Dudelange/Zrinjski Mostar Rapid Wien (Østerrike)
Dinamo Kiev (Ukraina) Thun (Sveits)
Malmø (Sverige) Maccabi Haifa (Israel)
Glentoran/Shelbourne Steaua Bucuresti (Romania)
Dinamo Minsk/Anorthosis Famagusta Trabzonspor (Tyrkia).
Første kamp spilles 26. eller 27. juli, returkampene 2. eller 3. august.