NRK Meny
Normal

Federer har aldri slått motstanderen

Titteforsvarer Roger Federer møter en spiller han har tapt for to ganger i første runde av Wimbledon.

Fjorårets finalister

Fjorårets finalister Federer og Nadal

Foto: AP

Roger Federer møter Dominik Hrbaty fra Slovakia i første runde.

De to har møtt hverandre to ganger før, og Hrbaty har vunnet begge kampene.

Dominik Hrbaty

Dominik Hrbaty møter Roger Federer i første runde.

Foto: PATRICK KOVARIK / AFP

Da de møttes i Cincinnati i USA i 2004 vant slovakeren 1-6, 7-6, 6-4.

Hrbaty er imidlertid bare rangert som nummer 272 i verden og bør derfor ikke by på noen stor motstand for verdenseneren.

Ingen overraskelser

Trekningen av første runde i Wimbledon inneholdt ellers ingen overraskelser.

Rafael Nadal spiller mot Andreas Beck fra Tyskland, mens Novak Djokovic møter Michael Berrer.

Mye skal til for at de useedede spillerne skal detonere bomber i første runde.

Lett match på kvinnesiden

På kvinnesiden ser også trekningen ut til å by på lett match for de beste.

Toppseedede Ana Ivanovic fra Serbia møter Rossana De los Rios fra Paraguay, og 2. seedede Jelena Jankovic også fra Serbia, møter Olga Savchuk fra Ukraina.

Sånn går kampene

Herrer

Roger Federer (SUI x1) v Dominik Hrbaty (SVK)

Andreas Beck (GER) v Rafael Nadal (ESP x2)

Novak Djokovic (SRB x3) v Michael Berrer (GER)

Benjamin Becker (GER) v Nikolay Davydenko (RUS x4)

Sergiy Stakhovsky (UKR) v David Ferrer (ESP x5)

Andy Roddick (USA x6) v Eduardo Schwank (ARG)

Frank Dancevic (CAN) v David Nalbandian (ARG x7)

Richard Gasquet (FRA x8) v Mardy Fish (USA)

Christophe Rochus (BEL) v James Blake (USA x9)

Marcos Baghdatis (CYP x10) v Steve Darcis (BEL)

Tomas Berdych (CZE x11) v Evgeny Korolev (RUS)

Fabrice Santoro (FRA) v Andy Murray (GBR x12)

Marcos Daniel (BRA) v Stanislas Wawrinka (SUI x13)

Paul-Henri Mathieu (FRA x14) v Oscar Hernandez (ESP)

Robby Ginepri (USA) v Fernando Gonzalez (CHI x15)

Lleyton Hewitt (AUS x20) v Robin Haase (NED)

Soderling (SWE) v Kevin Kim (USA)

Marc Gicquel (FRA) v Kei Nishikori (JPN)

Chris Guccione (AUS) v Gael Monfils (FRA x30)

Albert Montanes (ESP) v Carlos Berlocq (ARG)

Alex Bogdanovic (GBR) v Simone Bolelli (ITA)

Victor Hanescu (ROU) v Alejandro Falla (COL)

Dudi Sela (ISR) v Olivier Rochus (BEL)

Philipp Kohlschreiber (GER) v Fernando Verdasco (ESP x22)

Michael Llodra (FRA x32) v Mario Ancic (CRO)

Hyung-Taik Lee (KOR) v Philipp Petzschner (GER)

Igor Andreev (RUS) v Jiri Vanek (CZE)

Marat Safin (RUS) v Fabio Fognini (ITA)

Florent Serra (FRA) v Yen-Hsun Lu (TPE)

Tobias Kamke (GER) v Andreas Seppi (ITA x29)

Juan Carlos Ferrero (ESP x21) v Sam Querrey (USA)

Alexander Peya (AUT) v Mischa Zverev (GER)

Juan Martin Del Potro (ARG) v Pavel Snobel (CZE)

Thomas Johansson (SWE) v Vincent Spadea (USA)

Thomaz Bellucci (BRA) v Igor Kunitsyn (RUS)

Simon Stadler (GER) v Ivo Karlovic (CRO x18)

Feliciano Lopez (ESP x31) v Brian Dabul (ARG)

Roko Karanusic (CRO) v Luis Horna (PER)

Filippo Volandri (ITA) v Bobby Reynolds (USA)

Janko Tipsarevic (SRB) v Thierry Ascione (FRA)

Boris Pashanski (SRB) v Chris Eaton (GBR)

Nicolas Mahut (FRA) v Dmitry Tursunov (RUS x25)

Nicolas Almagro (ESP x19) v Marcel Granollers (ESP)

Guillermo Garcia-lopez (ESP) v Izak Van der Merwe (RSA)

Santiago Ventura (ESP) v Rainer Schuettler (GER)

Jeremy Chardy (FRA) v Frederico Gil (POR)

Edouard Roger-Vasselin (FRA) v Marin Cilic (CRO)

Wayne Odesnik (USA) v Jarkko Nieminen (FIN x24)

Ivan Ljubicic (CRO x26) v Jurgen Melzer (AUT)

Jesse Levine (USA) v Donald Young (USA)

Jonas Bjorkman (SWE) v Arnaud Clement (FRA)

Sebastien Grosjean (FRA) v Potito Starace (ITA)

Kevin Anderson (RSA) v Agustin Calleri (ARG)

Dawid Olejniczak (POL) v Gilles Simon (FRA x28)

Tommy Robredo (ESP x23) v Kristof Vliegen (BEL)

Guillermo Canas (ARG) v Tommy Haas (GER)

Xavier Malisse (BEL) v Denis Gremelmayr (GER)

Radek Stepanek (CZE x16) v Jan Hernych (CZE)

Viktor Troicki (SRB) v Nicolas Lapentti (ECU)

Jamie Baker (GBR) v Stefano Galvani (ITA)

Sergio Roitman (ARG) v Mikhail Youzhny (RUS x17)

Nicolas Kiefer (GER x27) v Julien Benneteau (FRA)

Martin Vassallo Arguello (ARG) v Ivo Minar (CZE)

John Isner (USA) v Ernests Gulbis (LAT)

Kvinner

Ana Ivanovic (SRB x1) v Rossana De los Rios (PAR)

Stephanie Foretz (FRA) v Maria Sharapova (RUS x3)

Olga Savchuk (UKR) v Jelena Jankovic (SRB x2)

Svetlana Kuznetsova (RUS x4) v Mathilde Johansson (FRA)

Elena Dementieva (RUS x5) v Maria Elena Camerin (ITA)

Kaia Kanepi (EST) v Serena Williams (USA x6)

Venus Williams (USA x7) v Naomi Cavaday (GBR)

Stephanie Dubois (CAN) v Anna Chakvetadze (RUS x8)

Yung-Jan Chan (TPE) v Dinara Safina (RUS x9)

Sara Errani (ITA) v Daniela Hantuchova (SVK x10)

Marion Bartoli (FRA x11) v Sabine Katharin Lisicki (GER)

Patty Schnyder (SUI x12) v Casey Dellacqua (AUS)

Vera Zvonareva (RUS x13) v Aiko Nakamura (JPN)

Iveta Benesova (CZE) v Agnieszka Radwanska (POL x14)

Tathiana Garbin (ITA) v Agnes Szavay (HUN x15)

Nathalie Dechy (FRA) v Meng Yuan (CHN)

Elena Baltacha (GBR) v Angelique Kerber (GER)

Jie Zheng (CHN) v Dominika Cibulkova (SVK x30)

Francesca Schiavone (ITA x20) v Tamira Paszek (AUT)

Zi Yan (CHN) v Anabel Medina Garrigues (ESP)

Monica Niculescu (ROU) v Magdalena Rybarikova (SVK)

Akgul Amanmuradova (UZB) v Pauline Parmentier (FRA)

Samantha Stosur (AUS) v Ioana Raluca Olaru (ROU)

Zuzana Ondraskova (CZE) v Nicole Vaidisova (CZE x18)

Virginie Razzano (FRA x27) v Evgeniya Rodina (RUS)

Nuria Llagostera Vives (ESP) v Elena Vesnina (RUS)

Yvonne Meusburger (AUT) v Edina Gallovits (ROU)

Kateryna Bondarenko (UKR) v Rika Fujiwara (JPN)

Camille Pin (FRA) v Barbora Zahlavova Strycova (CZE)

Melanie South (GBR) v Alona Bondarenko (UKR x28)

Alize Cornet (FRA x17) v Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)

Anastasia Rodionova (AUS) v Na Li (CHN)

Marta Domachowska (POL) v Jill Craybas (USA)

Tatiana Perebiynis (UKR) v Petra Kvitova (CZE)

Bethanie Mattek (USA) v Severine Bremond (FRA)

Vera Dushevina (RUS) v Maria Kirilenko (RUS x19)

Amelie Mauresmo (FRA x29) v Ashley Harkleroad (USA)

Milagros Sequera (VEN) v Virginia Ruano Pascual (ESP)

Klara Zakopalova (CZE) v Urszula Radwanska (POL)

Julie Ditty (USA) v Timea Bacsinszky (SUI)

Gisela Dulko (ARG) v Aravane Rezai (FRA)

Renata Voracova (CZE) v Lindsay Davenport (USA x25)

Shahar Peer (ISR x24) v Katie O'Brien (GBR)

Lucie Safarova (CZE) v Emilie Loit (FRA)

Stephanie Cohen-Aloro (FRA) v Su-Wei Hsieh (TPE)

Victoria Azarenka (BLR x16) v Tsvetana Pironkova (BUL)

Ekaterina Bychkova (RUS) v Sorana Cirstea (ROU)

Mara Santangelo (ITA) v Maret Ani (EST)

Olga Govortsova (BLR) v Nadia Petrova (RUS x21)

Sybille Bammer (AUT x26) v Sofia Arvidsson (SWE)

Shuai Peng (CHN) v Viktoriya Kutuzova (UKR)

Ekaterina Makarova (RUS) v Alla Kudryavtseva (RUS)

Anne Keothavong (GBR) v Vania King (USA)

Martina Muller (GER) v Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)

Catalina Castano (COL) v Sania Mirza (IND x32)

Flavia Pennetta (ITA x22) v Julia Vakulenko (UKR)

Ai Sugiyama (JPN) v Yanina Wickmayer (BEL)

Alisa Kleybanova (RUS) v Tzipora Obziler (ISR)

Tamarine Tanasugarn (THA) v Petra Cetkovska (CZE)

Michaella Krajicek (NED) v Marina Erakovic (NZL)

Julia Goerges (GER) v Katarina Srebotnik (SLO x23)

Caroline Wozniacki (DEN x31) v Eva Hrdinova (CZE)

Aleksandra Wozniak (CAN) v Mariya Koryttseva (UKR)

Galina Voskoboeva (RUS) v Carla Suarez Navarro (ESP)

Siste nytt

Sendeplan

Kl. Program Kanal
VM sykkel
VM sykkel
VM sykkel
4-4-2 med Schau og Aune
4-4-2 med Schau og Aune
4-4-2 med Schau og Aune
4-4-2 med Schau og Aune
VM sykkel
VM sykkel
VM sykkel
VM sykkel