Martin Fourcade sto over verdenscuprennene i USA og Canada i februar for å trene mot VM i skiskyting.
Lørdag reiste han hjem fra samlingen med sykdom. Fortsatt er de norske utøvernes kanskje største VM-konkurrent febersyk.
– Det er ganske kritisk hvis han blir liggende med feber i flere dager i strekk i oppkjøringen. Det vil redusere formen hans, sier NRKs skiskytterekspert, Liv Grete Skjelbreid.
Alexander Kristoff veltet på den sjette etappen av Tour of Oman, og arrangøren bekrefter at nordmannen har brutt rittet som følge av velten. – Jeg må sy, men det er ingen brudd, skriver Alexander Kristoff i en tekstmelding til procycling.no.
Karsten Warholm er klar for innendørs EM i Glasgow. Det var en stund usikkert om han skulle dit, men Warholm skriver selv på sin Instagram-konto at han og trener Leif Olav Alnes har bestemt at han skal dit. Mesterskapet er fra 1. til 3. mars.
Kl. | Program | Kanal |
---|
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.