Ekdal tilbake i trening
Den svenske midtbanesliteren Albin Ekdal var torsdag tilbake i trening.
Ekdal sto over onsdagens trening etter at han fikk en forstuing i en fot i åttedelsfinalen mot Sveits.
Martin Ødegaard og Arsenal må klare seg uten backen Takehiro Tomiyasu ut sesongen. Japaneren har vært gjennom en operasjon.
Tomiyasu skadet sitt høyre kne i torsdagens europaligakamp mot Sporting. Tirsdag ble han operert, og han vil ifølge klubben jobbe med rehabilitering fram mot sesongslutt og håper å være med når neste sesong skal forberedes.
Arsenal topper Premier League-tabellen med 69 poeng. Ti kamper gjenstår. Manchester City er åtte poeng bak med én kamp mindre spilt. (NTB)
Onsdag formiddag kom Sportradar Integrity Services med en fersk rapport som viser en betydelig økning i mistenkelige kamper.
Rapporten viser en økning på 34% i 2022.
Sportradar Integrity Services er verdens ledende leverandør av integritetstjenester til sport, med kunder inkludert UEFA, FIA, Major League Baseball og NBA. Universal Fraud Detection System (UFDS) startet opp i 2005.
I 2022 var det 1212 mistenkelige kamper, noe som er det høyeste noen sinne.
Utforrennet i norgesmesterskapet i alpint kan i verste fall bli avlyst. Tett tåke i Trysil gjør at rennprogrammet blir endret.
Opprinnelig skulle mennenes utfor vært i gang klokken 9 og kvinneutforen senere på dagen onsdag. Klokken 11 blir det tatt en avgjørelse om Kajsa Vickhoff Lie og de andre kvinnene får lov til å sette utfor i dag eller ikke.
Tett tåke i traseen Høgegga gjør det foreløpig ikke forsvarlig å ha renn.
Et alternativ er at kvinnenes utfor går senere i dag og at torsdagens superkombinasjon for menn utgår og blir erstattet med utfor (NTB)
Kl. | Program | Kanal |
---|
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.