Hopp til innhold

Eden Hazard ferdig i Real Madrid

Eden Hazard (32) og Real Madrid er blitt enige om å terminere kontrakten til spilleren ett år før tiden.

Det bekrefter klubben på sine nettsider lørdag.

– Real Madrid ønsker å uttrykke sin hengivenhet til Eden Hazard og ønsker han og hans familie alt vel i fremtiden, skriver klubben.

Kontrakten hans utløp i utgangspunktet ved slutten av neste sesong.

Belgieren forlot Chelsea til fordel for «Los Blancos» i 2019. Klubben betalte rundt en milliard kroner for å få vingen til den spanske hovedstaden.

Ifølge The Athletic vurderer Hazard å legge skoene på hylla, men det er foreløpig ikke klart hva belgieren gjør videre. (NTB/NRK).

FILE PHOTO: Hazard with the match ball after Real Madrid's Champions League Group D match against Sheriff Tiraspol
Foto: Juan Medina / Reuters

Siste nytt

  • Baldauf gjorde kort prosess mot svenske – klar for VM-kvartfinale

    Felix Baldauf skal ut i kvartfinale i 97-kilosklassen i bryte-VM i Beograd etter to strake seirer fredag.

    Baldauf innledet mesterskapet med å slå georgieren Giorgi Melia 3-1 etter en tett og jevn kamp.

    Deretter fikk nordmannen det atskillig enklere mot svenske Aleksandar Georgije Stjepanetic. Den duellen gikk Baldauf seirende ut av med hele 9-0.

    Kampen var avgjort allerede før pause. Oppgjøret ble stanset som følge av at Baldauf var i egen klasse poengmessig. (NTB)

    baldauf
    Foto: ATTILA KISBENEDEK / AFP
  • Klimaaktivister varsler aksjon under Berlin maraton – arrangøren kommer med bønn

    Klimaaktivister sier de vil slå til mot Berlin maraton søndag. Arrangøren trygler demonstrantene om å holde seg unna.

    Det er aktivistgruppen «Siste generasjon» som via sosiale medier har gjort det klart at det planlegges en demonstrasjon under maratonløpet i den tyske hovedstaden.

    «Fordi det ser ut til å være forvirring: Ja, vi vil stanse Berlin maraton. Vi kan ikke flykte fra klimakatastrofen», het det i en uttalelse på Twitter fredag.

    Arrangørene i Berlin anmoder på sin side klimaaktivistene om ikke å forstyrre arrangementet, men sier samtidig at det er lagt planer for «slike eventualiteter».

    Administrerende direktør Jürgen Lock sier at han er klar over muligheter for aksjoner langs traseen.

    – Vi håper at ingenting uheldig skjer, men vi har planer for slike hendelser, sier han og legger til at teamet jobbet tett med politiet «for å sikre at løpet gjennomføres etter planen». (NTB)

    Friidretts-EM: Sondre Nordstad Moen og Weldu Negash Gebretsadik løper maraton
    Foto: Fredrik Hagen / NTB
  • Frustrert Jørgensen tapte i bryte-VM – må håpe på rekvalifisering

    Håvard Jørgensen tapte sin andre kamp i bryte-VM i Beograd fredag. Dermed må han håpe på en bronsemulighet via rekvalifisering i 72-kilosklassen.

    Jørgensen møtte Akit Gulia fra India i første kamp og vant enkelt 4-0. I kamp nummer to ble det verre.

    Jørgensen innledet riktignok friskt mot aserbajdsjanske Ulvi Ganizade og tok ledelsen 3-0. Motstanderen utlignet deretter til 3-3, og dermed var presset over på nordmannen i og med at siste poeng i kampen vinner ved poenglikhet.

    I stedet for å slå tilbake havnet Jørgensen under med 3-4 og tapte kampen. Nordmannen slo hånden i brytematta flere ganger i frustrasjon etter at utfallet var klart.

    Nå må han håpe på en ekstra medaljemulighet i rekvalifisering. Det forutsetter at Ganizade tar seg fram til finale.

    Bedre gikk det for Felix Baldauf i 97-kilosklassen. Han vant sin første kamp mot georgieren Giorgi Melia 3-1. (NTB)

    VM i bryting 2021
    Foto: Javad Parsa / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sportsvideoer
Spiller nå
Ødegaard med perlescoring i Mesterligaen - Bilder fra TV 2 00:38
Neste