Angrepsspiller Torgeir Børven (30) er på vei tilbake til sin gamle klubb Vålerenga, melder flere norske medier.
Varden erfarte først at Børven hadde bestemt seg for sin nye klubb. Nettavisen har i likhet med skiensavisen kilder på at Børvens tyrkiske klubb har gått med på å slippe ham.
Ifølge VG er det snakk om en 2,5 års avtale i Oslo-klubben hvor han spilte i to år.
Vålerenga er i medvind om dagen og sikret seg sist uke landslagsstopper Stefan Strandberg. VIF har vunnet fem strake kamper i Eliteserien.
Børven har siden i fjor vært under kontrakt med Gaziantep. (NTB)
Syklist Marianne Vos vant den første etappen av Tour of Scandinavia etter en jevn spurt i Helsingør.
Nederlandske Vos (Jumbo-Visma) vant foran Megan Jastrab (DSM) og Shari Bossuyt (Canyon) i den 145 kilometer lange etappen fra København til Helsingør.
– Det gikk veldig veldig fort. Jeg var veldig nervøs. Alle ønsker å være langt framme, men jeg er veldig glad for å kunne ta det, sa Vos til TV 2 etter seieren.
Det norske håpet Susanne Andersen kom seg aldri i en god posisjon i massespurten og havnet utenfor topp ti. (NTB)
Bodø/Glimt er videre fra 3. kvalifiseringsrunde i mesterligaen etter at det norske laget spilte uavgjort 1-1 (1-6) mot Zalgiris i Vilnius i Litauen tirsdag.
Senere tirsdag blir det klart hvem som blir Glimts neste motstander.
Bodø/Glimt møter enten Ludogorets (Bulgaria) eller Dinamo Zagreb (Kroatia) i sin playoffkamp. Der blir det da spilt om plass i mesterligaens gruppespill. En plass i europaligaens gruppespill er uansett garantert for bodøværingene.
Tirsdagens kamp ble i realiteten en ren transportetappe for Bodø/Glimt etter at nordlendingene vant det første oppgjøret hele 5-0. Zalgiris fikk også en spiller utvist i 2. omgang.
Francis Kyeremeh scoret målet for Zalgiris, mens Joel Mvuka utlignet for Bodø/glimt.
– Å komme ut på Aspmyra til Champions League-sangen blir stort, sier målscorer Mvuka til TV 2.
Glimts sisteskanse Nikita Haikin måtte ellers gå av banen etter et kvarter etter en stygg takling av målscorer Kyeremeh, som fikk gult kort. Etter kampen var han ute på banen med krykker, men det er foreløpig usikkert hvor alvorlig skaden er.
Julian Faye Lund kom inn til sin debut for de gulkledde.
Kl. | Program | Kanal |
---|
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.