Lars Berger gikk inn til sitt andre NM-gull på to dager (Foto: NRK)
Frode Estil sørget for at Byåsen ledet etter første etappe, men da Tor Arne Hetland fikk probelmer på den andre etappen gikk Fjellhug/Vereide-Hyen opp i ledelse ved andre veksling.
Gårsdagens vinner av 30 km, skiskytteren Lars Berger, hadde likevel små problemer med å gå Byåsen i tet igjen og sikre klubben sitt fjerde NM-gull.
Lillehammer fulgte på andreplass, 21 sekunder etter vinnerne, mens Byåsens andre- og tredjelag fulgte på de neste plassene !
3 x 10 km stafett menn
(kla-fri-fri):
1) Byåsen 1.18.59,5 (Frode Estil, Tor Arne Hetland, Lars
Berger)
2) Lillehammer 0.21,2 min. bak (Brynjar Skjærli, Espen Harald Bjerke, Tore Ruud Hofstad)
3) Byåsen 2. lag 0.46,7 (Krister Trondsen, Pål Bredesen, Arve Skåren)
4) Byåsen 3. lag 1.32,2 (Ove Erik Tronvoll, Bård Indredavik, Ola Berger)
5) Hamar Skiklubb 1.37,0 (John Anders Gaustad, Jan Egil Andresen, Tommy Olsen)
6) Strindheim 1.56,6 (Torbjørn Kjerstadmo, Trond Einar
Elden, Stig Rune Kveen),
7) Fossum 2.31,8 (Tore Bjonviken, Stian Eckhoff, Simen Østensen)
8) Fjellhug/Vereide-Hyen 2.43,6 (Odd-Bjørn Hjelmeset, Roger Aa Djupvik, Roar Hjelmeset)
9) Tromsdalen 3.27,1 (Esben Tøllefsen, Ronny Jacobsen, Håvard Solbakken)
10) Sogndal 3.28,7 (Håvard Selseng, Joar Tistel, Bjarne Nes)
11) Kjelsås 3.30,3 (Anders Hallingstad, Frode Pedersen, Rune Torseth)
12) Harestua 4.08,9 (Daniel Lunde, Kenneth Skaarud, Eivind Juul Pedersen),
13) Ringkollen 4.20,7 (Roy Pedersen, Lars Høgnes, Lars Bergerud)
14) Kjelsås 2. lag 4.42,6 (Hallgeir Bratberg, Arne Post, Sjur Børsheim)
15) Steinkjer 5.38,4 (Arnstein Finstad, Morten Brørs, Martin Skrove)
16) Nannestad 5.59,5 (Ola Sandholt, Kjartan Roland, Alf Roger Holme)
17) Byåsen 4. lag 6.14,2 (John Stene, Nils Ingulf Langlete, Martin Møller)
18) Vindbjart 6.21,8 (Øystein Andersen, Hans Tore Andersen, Arild Isaksen)
19) Tromsdalen 2. lag 6.32,1 (Ketil Bjørnstad, Tore Olsen, Arne Mortensen)
20) Molde og Omegn 6.44,0 (Robert Nakken, Tor Koksvik, Geir Nerland)
21) Molde og Omegn 2. lag 6.47,1 (Thomas Sandhaug, Tore M. Ødegård, Sylfest Glimsdal)
22) Stokke 7.23,5 (Kristian Horntvedt, Kristoffer Robin Moslet, Håvard Storvik),
23) Kjelsås 3. lag 7.36,7 (Øyvind Mobakken, Ragnar Hagen,
Hallvard Børsheim)
24) Kirkenes og Omegn 7.48,5 (John Kristian Dahl, Vegard Ulvang, Trond Jørgen Larsen),
25) Skogn 7.57,1 (Eldar Rønning, Bernhard Rønning, Eirik
Rønning)
26) Rustad 8.07,5 (Vemund Bertelsen, Thomas Kjærstad, Anders R. Nygaard)
27) Nes 8.12,1 (Geir Inge Hansen, Even Thorstad, Martin Bratland)
28) Haltdalen 8.14,0 (John Bjørgård, Øivind Aunøien, Bjørn V. Evensen)
29) Mjøndalen 8.27,8 (Trond Iversen, Ole Kristian Stoltenberg, Rune Andre Haugen)
30) Røros 8.30,3 (Jan Ole Fuglem, Kristian Tønset, Andreas Tønset),
31) Oddersjaa 8.43,6
32) Sør-Fron 9.10,0
33) Lillehammer 2. lag 9.23,5
34) Henning 9.30,0
35) Danmark 9.32,4
36) Voss 10.24,0
37) Ørje 10.28,6
38) Fjellblom 10.38,8
39) Strindheim 2. lag 10.43,9
40) Trøsken 10.56,2,
41) Hemsedal 10.57,3
42) Gjesdal 10.57,9
43) Ringebu-Fåvang 11.04,3
44) Tynset 11.47,6
45) Molde og Omegn 3. lag 11.51,9,
46) Gol 11.53,5
47) Rælingen 12.01,6
48) Byåsen 5. lag 12.12,2,
49) Dalguten 12.53,8
50) Lyn 13.00,4
51) Jølster 13.09,0
52) NTNUI 13.35,3
53) Hurdal 13.48,1
54) Nes 2. lag 14.40,5
55) Klæbu 14.57,8
56) Skrim 15.16,1
57) Spydeberg 15.24,8
58) Krødsherad 17.16,1
59) Eidsvold Værk 17.18,3
60) Skåla 18.09,0
61) Molde og Omegn 4. lag 21.36,9
62) NTNUI 2. lag 26.24,0
63) NTNUI 3. lag 35.51,1.
Brøt: Fossum. Startet ikke: Byåsen 6. lag.