Hopp til innhold

Braathen vant slalåmcupen i Soldeu: – Jeg kan ikke tro det

Lucas Braathen stod av presset og leverte når det gjaldt så mest. Nordmannen ble nummer to på dagen i Andorra, men sikret likevel slalåmcupen.

– Se på denne. Ser den ikke fin ut? Det har vært drømmen min hele sesongen og nå er den her, sa Braathen til Viaplay og viste fram krystallkula.

– Jeg kan ikke tro det. Jeg visste at jeg hadde muligheten, men jeg har ikke ord som kan beskrive hvor stolt jeg er, fortsatte han.

Sveitsiske Ramon Zenhäusern vant rennet med seks hundredeler ned til Braathen.

Henrik Kristoffersen gjorde som vanlig en god andreomgang og la press på Braathen. Det holdt til en 3,.plass i rennet, men 2.-plass i cupen.

Før søndagens slalåmfinale ledet Braathen slalåmcupen med 32 poeng over Kristoffersen.

Lucas Braathen lå på 2.-plass bak sveitsiske Ramon Zenhäusern etter den første omgangen. Henrik Kristoffersen var nummer fem.

Alexander Steen Olsen (7.-plass), Sebastian Foss-Solevåg (8.) og Timon Haugan (9.) var også i aksjon i Soldeu. De sørget for at det ble fem nordmenn på topp ni.

Sportsnyheter

UEFA Euro 2024 Qualifiers - Group H - Kazakhstan v Denmark

Hareide om Danmark-smell: – Et sjokk for danskene

Alt så ut til å gå mot en oppskriftsmessig seier for Danmark, men så kollapset gjestene fullstendig mot Kasakhstan.

Siste nytt

  • Antonio Conte ferdig som Tottenham-manager

    Den italienske trenerstjernen Antonio Conte er ferdig som trener i Premier League-klubben Tottenham.

    London-klubben bekrefter beslutningen om å avslutte samarbeidet med italieneren.

    Conte ble ansatt som Tottenham-manager i november 2021. Han erstattet da Nuno Espírito Santo.

    Italieneren klarte aldri lede de liljehvite til det som ville vært et svært etterlengtet trofé. Det er han samtidig ikke alene om å ha slitt med. Tottenham har bare vunnet ett trofé de siste 20 årene.

    Etter at Tottenham spilte 3-3 hjemme mot tabelljumbo Southampton lørdag, serverte manager Conte en verbal kraftsalve av sjeldent merke mot både egne spillere og klubben.

    – Jeg ser mange selvopptatte spillere, og spillere som ikke vil hjelpe hverandre og spille med hjertet. Jeg er skikkelig opprørt, sa italieneren.

    London-klubben ligger i øyeblikket på fjerdeplass i Premier League. 17 poeng skiller opp til Arsenal på tabelltoppen. Ned til Newcastle på plassen bak er det fem poeng.

    Nylig røk klubben ut av Champions League etter å ha tapt over to kamper mot Milan. (NTB)

    FILE PHOTO: Premier League - Southampton v Tottenham Hotspur
    Foto: PAUL CHILDS / Reuters
  • Ronaldo-dobbel i målshow

    Cristiano Ronaldo og Portugal fortsetter å vise god scoringsform i EM-kvalifiseringen. Søndag ble Luxembourg knust 6-0 på bortebane.

    Portugal har møtt de to av de dårligste lagene i pulja så langt (Liechtenstein og Luxembourg), men målteften er det ingenting å si på.

    Ronaldo scoret to mål i begge kampene som endte med solide seirer i favør portugiserne, og de har ikke sluppet inn mål. Roberto Martínez fått en flott start som portugisisk landslagssjef. Han var ferdig i Belgia etter et skuffende VM i Qatar like før jul. (NTB)

    Cristiano Ronaldo
    Foto: KENZO TRIBOUILLARD / AFP
  • Northug mister NM-comebacket grunnet sykdom

    Petter Northug skulle etter planen gjøre comeback under NM på Tolga, men må melde avbud grunnet sykdom, melder Adresseavisen.

    – Petter er forkjølet og stiller ikke på lagsprinten i NM på onsdag. Strindheim stiller da med Håkon Skaanes og Even Northug, sier Morten Bostad til avisen.

    Bostad er ansvarlig for seniorløperne i Strindheim IL.

    I utgangspunktet skulle Northug gjøre NM-comeback på Tolga under lagsprinten for Strindheim. Det blir nå altså ikke noe av. (NTB)

    Tour de ski 2022/23
    Foto: Terje Pedersen / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Nektet å prate om Haaland - så skjedde dette 01:00
Neste