United-beiler Ratcliffe: – Vil ikke betale en tåpelig pris
Milliardær Jim Ratcliffe er interessert i å sikre seg fotballklubben Manchester United, men ikke for enhver pris. Han ønsker ikke å bli en angrende kjøper.
Uniteds upopulære eiere, den amerikanske Glazer-familien, åpnet i november i fjor for å selge Old Trafford-klubben. Amerikanernes prisantydning antas å være i overkant av 60 milliarder kroner.
Jim Ratcliffe er styreleder for den britiske kjemikaliegiganten Ineos. Fredag i forrige uke var teamet hans i samtaler med United. Dagen i forkant besøkte representanter for Sheikh Jassim klubben.
I et intervju med Wall Street Journal sier 70 år gamle Ratcliffe at han ikke ville betale hva som helst.
– Det du ikke ønsker å gjøre, er å betale en tåpelig pris for ting og deretter angre etterpå, sier han (NTB)
Antidoping Norge ber om at en mannlig hundekjører utestenges i to år for brudd på dopingbestemmelsene. Det opplyser de i en pressemelding.
Hundekjøreren ble testet under konkurranse i mars 2023 og inneholdt ifølge Antidoping Norge tetrahydrocannabinol. Stoffet tilhører dopinggruppe S8 - cannabinoder.
Foto: Jørn Losvar / NTB
Sendeplan
Kl.
Program
Kanal
Sport
Spiller nå
Femmilas historie: Brekker seg av gammelt smøretriks
02:59