Hopp til innhold

Siste nytt

  • Westvold Hansen sikret nok et NM-gull

    Gyda Westvold Hansen var like suverens i langrennssporet som hun var i hoppbakken.

    Hun ledet med 45 sekunder før langrennsdelen, og selv om Ida Marie Hagen tok inn 10 sekunder på de 2,5 kilometerne kvinnene gikk, var hun aldri i nærheten av å true Hansen for gullet.

    – Det har vært en veldig bra sesong, og det er ikke en bedre måte å avslutte sesongen med så mange fra Dalsbygda på plass. Jeg ga litt ekstra i dag, sier Hansen til NRK.

    I går vant Hansen 5 kilometeren. Dermed avslutter verdens beste komibinertløper i kvinneklassen med to NM-gull på to dager.

    Gyda Westvold Hansen
    Foto: Terje Bendiksby / NTB
  • Ragnhild Haga legger opp

    Det skriver hun på Instagram. Haga kommer til å legge opp etter helgens langrenns-NM på Tolga.

    – Jeg kjenner at jeg trenger en forandring i tilværelsen, selv om det også er trist og rart, skriver Haga.

    Hennes største øyeblikk kom under vinter-OL i Pyeongchang i 2018. Da tok Haga to OL-gull, på 10 kilometer individuelt og på stafetten med lagvenninnene.

    Nylig gikk hun til topps under den historiske femmila for kvinner i Holmenkollen.

    – Jeg gleder meg til å finne nye mål å jobbe mot, til å være mosjonist og til å være mer hjemme med dem som har støttet meg gjennom skikarrieren, skriver hun.

    Holmenkollen skifestival 2023, Ragnhild HAga
    Foto: Geir Olsen / NTB
  • Overlegent NM-gull til Klæbo

    Johannes Høsflot Klæbo satte punktum finale på en ellevill langrennssesong med gull på herrenes 10-kilometer på Tolga torsdag.

    Klæbo lå et stykke bak Simen Hegstad Krüger da løpet var halvgått, men så satte Byåsen-løperen inn støtet og dro ifra.

    Krüger sikret andreplassen over 25 sekunder bak Klæbo. Det ble også en gledelig opptur for Mikael Gunnulfsen som tok en etterlengtet NM-medalje.

    Lenge lå trioen Eirik Åsdøl, Erlend Nydal og Isak Leknes Frey i tet, før de beste løperne kom etter 300 utøvere hadde passert målstreken.

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Nektet å prate om Haaland - så skjedde dette 01:00
Neste