Eirik T. Svendsen, 18 år fra Rælingen, sjokkerte seg selv og alle andre med å skyte hele 245 poeng på bane 200m idag.
Svendsen har med dette sikret seg plass i Kongelaget som første års senior.
Harald Tandberg fra Søndre Modum og Tor Harald Lund fra Søgne leder Stangskytingen med 26 treff, mens Odd
Ivar Lang-Ree fra Elverum leder felthurtigskytingen med 8.39 sekunder.
Klasse 5 er ferdig med sine innledende 30-skudd i NM felt. Knut S. Totland fra Nes i Hallingdal og Arild Brodahl fra
Fana leder med 30/22 treff.
Hele 37 skyttere har oppnådd fullt hus.
Kongeskytingen
1.Eirik T. Svendsen Rælingen 245
2.Kai Magne Mauseth Tyristrand 243
3.Leif Tore Trædal Mandal 242
4.Gro A. Stepanenko Randsfjord 240
5.Kjetil Øvstetun Ringerike 240
6.Lars R. Sandvik Nordstrand 240
7.Gro Bjerregaard Bardu 240
8.Marius Gangnes Søndre Høl. 240
9.Ole Chr. Eriksen Askim 240
10.Tor O. Loftsgarden Rauland 239
11.Oliver K. Prøven Sarpsborg 239
12.Jørgen Kvame Moss og Vål 239
13.Ingvar Bjorheim Hå 239
14.Mariann Straume Holmemstran 239
15.John B. Stavenes Jondal 239
16.Kai Nyhammer Markane 239
Prinsesseskytingen
1.Gro A. Stepanenko Randsfjord 240
2.Gro Bjerregaard Bardu 240
3.Mariann Straume Holmemstran 239
4.Linda Herland Hedrum 236
5.Marie Egenberg Stavanger 236
6.Trude Kvandal Røldal 235
7.Kathrine Høybakk Isfjorden 235
8.Wenche Nordsletta Karasjok 235
9.Ragnhild Saxebøl Spydeberg 235
10.Janne Huseby Styrvoll 235
11.Johanne Kjeldsand Gutvik 234
12.Ingeborg Williams Fana 234
13.Berit Aasen Sunndal 234
14.Wenke Sverkmo Lyngen 234
15.Gunn G. Isaksen Sunndal 234
Feltskyting
1.Knut Sig. Totland Nes 30/22
2.Arild Brodahl Fana 30/22
3.Thomas Bråthen Høland/Bjør 30/21
4.Tore Oustad Stange og R 30/20
5.Linn Grødum Topdal 30/20
6.Frank Ødegård Greipstad 30/19
7.Christian Lilleng Moss og Vål 30/19
8.Morten Svendsen Rælingen 30/19
9.Tore Veie Rissa 30/19
10.Rolf Ahdell Nesjestrand 30/18
11.Jarl Stølen Farsund 30/18
12.Morten Brekkum Skjåk 30/18
13.Jan Øivind Svardal Fana 30/18
14.Heidi Trudvang Raumnes 30/17
15.Vebjørn Berg Imenes 30/17