VM-drøm knust for Jæger: – Så nære man kan komme
Henriette Jæger måtte vente i spenning for å se om hun gikk videre til semifinalen på 400 meter.
Jæger endte på en fjerdeplass i sitt VM-forsøksheat, og måtte dermed ha god nok tid for å gå videre. Det hadde hun akkurat ikke – i det som ble et hundredelsdrama.
– Jeg er redd for at det er så nære man kan komme, sier NRK-kommentator Jann Post.
Tross etter å ha gjort karrierens nest beste løp, holdt det ikke. Heatet som kom etterpå var for raskt.
– Jeg er litt småskuffa. Hundredeler unna semifinale. Det er litt kjedelig. Jeg løp mitt beste, så jeg kan ikke være altfor skuffet heller, sier Jæger til NRK.
Sprinteren tikket inn på 51,33. Det var 53 hundredeler bak heatvinneren Rhasidat Adeleke. Men i siste heat slo seks løpere Jægers tid. Hun var 6 hundredeler unna avansement.
– Jeg er alltid dårlig når jeg kommer i mål. Jeg spyr. Det er varmt her. Jeg blir svimmel. Jeg skjønte det ikke med med en gang. Jeg så at tiden var grei, så jeg trodde jeg kom til å gå videre. Det er såpass harde konkurrenter her, så det holdt ikke denne gangen, sier Jæger.