– Det skal betydelig kraft til for å utføre skadene som er påført disse ofrene, sier rettsmedisiner Arne Stray-Pedersen.
Han har i formiddag gått gjennom obduksjonsrapportene, og fremvist bilder av ofrene.
Tiltalte følger hele tiden med på bildene av de avdøde på storskjerm. Han viser ingen reaksjoner. Drikker innimellom litt vann.
Rettsmedisineren sier skadene er svært omfattende. Tone Ilebekk ble påført 32 knivstikk, og Jakob Hassan 28.
Hassan var ved bevissthet
Ilebekk ble erklært død kort tid etter at hun ankom sykehuset, mens Hassan var ved bevissthet.
Skadene er omfattende, og begge har dødd av forblødning. Både Ilebekk og Hassan har skader som viser at de har forsøkt å gjøre motstand.
Aktor las i går fra avhør av tiltalte, der han sa at han var letta da han så på nyhetene at Hassan var død.
Det var denne kniven som ble brukt i drapene.
Foto: PolitietPåfallende like skader
– Det er et påfallende likt mønster. Han har stukket mot vitale organer, og mot potensielt dødelige steder.
Rettsmedisineren forteller at også stikkene på hender og bein er like på offrene.
– Skadene ikke bare har et omfang som likner, men det passer også at stikkene er påført av det beskrevne drapsvåpenet, sier Stray-Pedersen.
Drapet skjedde ved Wilds Minne skole i Kristiansand i desember i fjor.
Foto: Sander Heggheim / NRK