Personbilen kjørte av veien, ned en skråning og landet på taket ved Myråsen i Grimstad, lørdag formiddag.
– Politiet fikk melding 10.56. Det ble foretatt livreddende førstehjelp, men bilføreren ble erklært død på stedet etter en stund, sier operasjonsleder Martin Ugland i Agder politidistrikt til NRK.
Havnet på taket
Patruljen på ulykkesstedet opplyser at den omkomne var alene i bilen.
– Bilen har kjørt ned en skråning på omtrent 20 meter og havnet på taket på jordet, sier Ugland.
En yngre person ble funnet på utsiden av bilen.
Helsepersonell drev med gjenopplivning på stedet, men livet sto ikke til å redde.
Bilen fikk omfattende skader etter ulykka.
Foto: Han Erik Weiby / NRKTo personer pågrepet
I sammenheng med ulykken er to personer på henholdsvis 27 og 22 år, pågrepet og siktet for kjøring i påvirket tilstand med en uregistrert ATV i området.
Firehjulingen skal ha kjørt seg fast, og ulykkesbilen skal ha kommet til for å få denne løs. Etter dette skal ulykken ha skjedd.
Den ene av de siktende personene skal være eieren av ulykkesbilen, bekrefter operasjonslederen. De to siktende har også status som vitner i saken.
Politiet undersøker ulykkesstedet ved Myråsen i Grimstad.
Foto: Hans Erik Weiby / NRKEtterforsker mulig sammenheng
Politiet etterforsker nå om det er noen sammenheng mellom ruskjøringen med ATVen de to er siktet for, og selve dødsulykken med bilen.
– Hjulspor fra bilen og flere vitneobservasjoner tyder på at bilen hadde stor fart, i følge politiet.
I forbindelse med hendelsen arbeider politiet nå med å varsle pårørende. Det blir tatt avhør av vitner og gjort tekniske undersøkelser av kjøretøyene.