NRK Meny
Normal

13 partier stiller til valg til fylkestinget

13 partier stiller lister til fylkestingsvalget i Agder-fylkene høsten 2015.

Kommunevalget 2011

14. september er det igjen kommune- og fylkestingsvalg.

Foto: Aas, Erlend / Scanpix

Da fristen til å levere inn lister til fylkestingsvalget gikk ut tirsdag klokka 12, var det levert inn 13 valglister i hvert av de to Agder-fylkene.

Piratpartiet og Partiet De Kristne stiller for første gang til valg til fylkestingene i Aust- og Vest-Agder.

Her er en oversikt over partiene og de to første kandidatene på listene:

Aust-Agder:

Arbeiderpartiet

  1. Tellef Inge Mørland, Arendal
  2. Gro Bråten, Lillesand

Demokratene i Norge

  1. Jan Olav Fedde, Grimstad
  2. Bente Skåle-Olsen, Iveland


Fremskrittspartiet

  1. Åshild Bruun-Gundersen, Arendal
  2. Anders Kylland, Arendal

Høyre

  1. Torunn Ostad, Grimstad
  2. Kristoffer A. Lyngvi, Arendal

Kristelig Folkeparti

  1. Jon Olav Strand, Risør
  2. Inger Lise Hillestad Aasen, Iveland


Miljøpartiet De Grønne

  1. Kai Olav Fredriksen, Arendal
  2. Eva Hustoft, Arendal

Partiet De Kristne

  1. Johannes Hemmingby, Grimstad
  2. Lisbeth Hoskuldsen, Arendal

Pensjonistpartiet

  1. Jon Kolbjørn Lindset, Arendal
  2. Harald Alsvik, Tvedestrand

Piratpartiet

  1. Targeir Attestog, Bygland
  2. Geir Martin Ohna, Evje og Hornnes

Rødt

  1. Knut Henning Thygesen, Risør
  2. Guro Fiola Andreassen, Arendal

Senterpartiet

  1. Knut A. Austad, Bygland
  2. Siv Brekka, Arendal

Sosialistisk Venstreparti

  1. Fredrik Wilhelm Schulze-Krogh, Arendal
  2. Karen Landmark, Arendal

Venstre

  1. Sara Sægrov Ruud, Risør
  2. Jan Kløvstad, Arendal

Vest-Agder:

Arbeiderpartiet

  1. Randi Øverland, Kristiansand
  2. Nils Harald Rennestraum, Kvinesdal

Demokratene i Norge

  1. Vidar Kleppe, Kristiansand
  2. Terje Svendsen, Kristiansand

Fremskrittspartiet

  1. Gisle Meininger Saudland, Flekkefjord
  2. Anju C. Manneråk, Marnardal

Høyre

  1. Terje Damman, Mandal
  2. Sally L. Huseth Vennesland, Vennesla

Kristelig Folkeparti

  1. Tore Askildsen, Mandal
  2. Anne Margareth Timenes, Kristiansand


Miljøpartiet De Grønne

  1. Birte Simonsen, Kristiansand
  2. Knut Helge Thompson, Lyngdal

Partiet De Kristne

  1. Arnstein Fedøy, Søgne
  2. Kjell Henning Bjørnestad, Lyngdal

Pensjonistpartiet

  1. Odd Alik Salvesen, Kristiansand
  2. Erling Hansen, Søgne

Piratpartiet

  1. Tale Mathilde Haukbjørk Christiansen Østrådal, Kristiansand
  2. Elisabeth Steinsland, Kristiansand

Rødt

  1. Kasper Bekkeli Espeland, Søgne
  2. Hildegunn Wehus, Farsund

Senterpartiet

  1. Gunvor Birkeland, Songdalen
  2. Sigmund Oksefjell, Kvinesdal

Sosialistisk Venstreparti

  1. Morten Ekeland, Mandal
  2. May Erna Karlsen, Kristiansand


Venstre

  1. Stein Inge Dahn, Mandal
  2. Beate Marie Johnsen, Farsund