NRK Meny
Normal

Oksitania ble for sterke

Det samiske landslaget tapte tirsdagens kamp mot Oksitania.

Tapte skjebnekampen mot Oksitania
Foto: Sergey Gavrilov / NRK

Tirsdagens kamp mot Oksitania måtte vinnes om Sápmi skulle ta seg til kvartfinale onsdag, men nå spiller de plasseringskamp torsdag morgen mot Tamil Eelam.

- Vi prøvde, men fikk ikke uttelinger på våre sjanser, sier landslagstrener Isak Ole Hætta etter kampen mot Oksitania.

Oksitania fikk mål i det 47. minutt som også ble kampens eneste.

- Det laget har gjort her nede er bra, for det er et høyt nivå på de fleste lagene som er med i denne turneringen, forklarer Hætta.

FA Sápmi 2014

Det samiske herrelandslaget og støtteapparatet etter at de ble sist i gruppespillet i Conifa World Cup.

Foto: John Einar Eira / NRK

Møter Tamil Eelam

Nå venter Tamil Eelam For Sápmi i plasseringssemifinale torsdag morgen, og en siste kamp på lørdag, om plassene 9. til 12 i Viva World Cup.

Fra kampen Tamil Eelam- Kurdistan

Tamil Eelam (i gult) tapte alle kampene sine i gruppespillet i Conifa World Cup og møter Sápmi til plasseringskamp torsdag.

Foto: Sergey Gavrilov / NRK

Tamil Eelam har også tapt begge kampene i gruppespillet, og ble som Sápmi nummer tre i sin gruppe. De tapte 0-2 mot Arameisk/Syrianska og 0-9 mot Kurdistan.

Slik går kampene

Kvartfinalene onsdag 04.06:

Nice- Padania 2-1

Abkhasia- Sør-Ossetia 0-0, Sør-Ossetia videre etter straffekonkurranse.

Klokken 16.00: Arameisk/Syrianska- Oksitania

Klokken 19.00: Ellan Vannin- Kurdistan

Fredag spiller vinnerne av disse kampene semifinaler.

Kampene i Conifa gruppespillet:

Kamper gruppe A:

Kurdistan- Arameisk/Syrianska                             1-2

Tamil Eelam- Arameisk/Syrianska                       0-2

Tamil Eelam- Kurdistan                                          0-9

Tabell:

1. Arameisk/Syrianska                                   6 poeng

2. Kurdistan                                                      3 poeng

3. Tamil Eelam                                                0 poeng

Kamper gruppe B:

Abkhasia- Oksitania                                                1-1

Abkhasia- FA Sápmi                                                2-1

Oksitania- FA Sápmi                                               1-0

Tabell:

1. Abkhasia                                                       4 poeng

2. Oksitania                                                      4 poeng

3. FA Sápmi                                                      0 poeng

Kamper gruppe C:

Darfur- Padania                                                      0-20

Darfur- Sør-Ossetia                                               0-19

Sør-Ossetia- Padania                                             1-3

  Tabell:

1. Padania                                                        6 poeng

2. Sør-Ossetia                                                  3 poeng

3. Darfur                                                            0 poeng

Kamper gruppe D:

Ellan Vannin- Nagorno Karabahk                         3-2

Ellan Vannin- Nice                                                   4-2

Nagorno Karabahk- Nice                                        0-1

Tabell:

1. Ellan Vannin                                                 6 poeng

2. Nice                                                              3  poeng

3. Nagorno Karabahk                                     0 poeng