NRK Meny
Normal

Her er kandidatene i Snåsa

I Snåsa kan folk velge mellom seks partier/lister ved årets kommunevalg. 97 kandidater kjemper om 21 plasser i kommunestyret. Blant ordførerkandidatene er det tre kvinner og tre menn.

HER ER PARTIENE OG LISTENE SOM STILLER TIL VALG:

  • Det norske Arbeiderparti
  • Fremskrittspartiet
  • Høyre
  • Senterpartiet
  • Sosialistisk Venstreparti
  • Venstre

KANDIDATENE

Det norske Arbeiderparti:

1 Tone Våg 1958
2 Rolf Harald Bratland 1958
3 Torhild Merete Holseng 1962
4 Bjørn Inge Ånonli 1985
5 Ann Elisabeth Lynum 1979
6 Morten Jonas Danielsen 1943
7 Trine S Aftret Eriksen 1991
8 John Kåre Knutsen 1966
9 Maiken Guin 1987
10 Kjell Fjerstad 1961
11 Monica Fjerstad 1982
12 Joar Gravbrøt 1970
13 Vigdis Moe 1959
14 Christer Rognerud 1977
Kommune Listenavn Nr Kandidatnavn Stemmetillegg Fødselsår
15 Inger Beate V Dyrstad 1988
16 Elinor Gifstad 1948
17 Marte Aftret 1965
18 Atle Fjerstad 1951
19 Sissel Dyrstad 1966
20 Eivin Brøndbo 1972

Fremskrittspartiet:

1 Jonny Ånonli 1991
2 Marius Småli Melting 1986
3 Gunn Irene Kjenstad 1969
4 Espen Johannessen 1981
5 Tomas Saur 1986
6 Knut Erik Valskrå 1940
7 Solfrid Sundberg 1937
8 Bjørn Martin Kjenstad 1936


Høyre:

1 Jan Ivar Sandnes 1971
2 Lars Olav Gravbrøt 1972
3 Marit O Hustad Mediaas 1953
4 Bjørn Arnold Aasum 1940
5 Trond Nordseth 1966
6 Helena Kristiina Gravbrøt 1945
7 Arne Petter Mediaas 1953
8 Nicklas Andersson 1962
9 Kjell Gunnar Bergli 1958
10 Stein Rohde 1955
11 Ole Jørgen Mørkved 1944

Senterpartiet:

1 Vigdis Hjulstad Belbo 1955
2 Harald Kavli 1962
3 Vigdis Bakken 1959
4 Arnt Einar Bardal 1964
5 Ingrid Lysberg Mølnvik 1961
6 Geir Inge Klevmo 1973
7 Dagunn Onsaker Moum 1967
8 Bård Landsem 1970
9 Kristine Ålmo 1991
10 Ole Sivert Bomo 1989
11 Bente Hojem Dahl 1969
12 Ragnar Almaas Omli 1964
13 Magnus Stendal Aalstad 1980
14 Møyfrid Skavlan 1961
15 Morten Hernes 1991
16 Kristoffer Øien 1990
17 Heidun Oldervik 1960
18 Edmund N Almo Fossum 1948
19 May-Britt Fløtnes 1962
20 Ole Anton Sjule 1980
21 Kåre Eggen 1974
22 Ingrid C Røsholt Belbo 1973
23 Jørgen Gravbrøt 1947
24 Inger Lein 1964

Sosialistisk Venstreparti:

1 Ola Kristian Johansen 1977
2 Mari Wang Riseth 1985
3 Anne Hanem 1963
4 Bernt Erik Sandnes 1972
5 Marie Fjerstad 1956
6 Johannes Riseth 1991
7 Tove S Kjøbli Skaget 1947
8 Ole Albert Jåma 1990
9 Odd Arne Pettersen 1959
10 Edgar Våg 1956
11 Arnstein Erik Wagnild 1952
12 Møyfrid Kippe Sæther 1978
13 Ove Steinar Haug 1953
14 Trude Elin Bostad 1972
15 Osvald Sigmund Løberg 1931


Venstre:

1 Ragnheid E Ona-Hauffen 1973
2 Dag Erlend Kippe Sæther 1976
3 Sonja Åsvold 1969
4 Hans Erik T Sandvik 1963
5 Anders Dalland Mona 1965
6 Brit Grande Formo 1950
7 Arne Nerås Joma 1971
8 Hilde Glomsås Eide 1978
9 Curt-André Onsøien 1975
10 Bente Marit Carson 1959
11 Jan-Henrik Jørstad 1970
12 Inger M Lundheim Kvitvang 1964
13 Steinar Gaundal 1949
14 Ivar Jostein Dravland 1963
15 Erik Gran 1964
16 Terje Johan Våg 1954
17 Toril Velde 1947
18 Lars M Tømmerås Sandvik 1956
19 Olgeir Bård Haug 1942

Kilde: www.regjeringen.no