NRK Meny
Normal

Her er kandidatene i Kautokeino

I Guovdageaidnu/Kautokeino kan folk velge mellom åtte lister. 166 kandidater kjemper om 19 plasser i kommunestyret. Alle ordførerkandidatene er menn.

HER ER PARTIENE OG LISTENE SOM STILLER TIL VALG:

  • Det norske Arbeiderparti
  • Fremskrittspartiet
  • Høyre
  • Kautokeino Fastboendes liste
  • Kautokeino Flyttsameliste
  • Samefolkets Parti
  • Senterpartiet
  • Venstre

Det norske Arbeiderparti:

1 Nils Johan Andersen Gaup 1968
2 Berit Kristine Hætta 1972
3 Bjørn Arvid Hætta 1974
4 Inga Berit Sara A Sara 1955
5 Per Jonas Persen Gaup 1993
6 Elle-Helene Siri 1989
7 Per Nils Tuomas Saari 1947
8 Inger Marit Bongo 1966
9 Klemet Utsi 1966
10 Anne Helene Saari 1981
11 Lemet Ivar Hætta 1977
12 Marit Breie Henriksen 1967
13 Johan Henrik Skum 1963
14 Marit Johnsdatter Gaup 1947
15 Else Inger Anne J Siri 1944
16 Klemet Johansen Hætta 1947

Fremskrittspartiet:

1 Svein Ole Sandvik 1958
2 Nils Mathis O Hætta 1950
3 Ellen Ragnhild I Hætta 1956
4 Per Egil Eira 1971
5 Ole Martin Siri Hætta 1989
6 Anton Levisen Triumf 1971
7 Johan Nils Peder Eira 1943
8 Geir Clemet Hætta 1967
9 Klemet Klemetsen Hætta 1938
10 Solveig Berit Anne Hætta 1957
11 Lars Johan Larsen Sara 1972
12 Eino Valentin Sjøgren 1956
13 Inga Elmine Valkeapææ 1934
14 Johan Mikkel M Hætta 1961
15 Hilde Martinsen Pulk 1969

Høyre:

1 Mikkel Isak Johansen Eira 1968
2 Ellen Inga Brita O Hætta 1953
3 Isak Henrik Nilsen Eira 1972
4 Unni Helene Hætta 1948
5 Nils Henry Henriksen 1950
6 Anne Hætta Sara 1944
7 Alf Isak Keskitalo 1944
8 Anders Johansen Eira 1971
9 Anne Turi Bals 1944
10 John Petter Eriksen 1958
11 Anders Mikkelsen Sara 1945
12 Kurt Are Hætta 1965
13 Nils Samuelsen Buljo 1959

Kautokeino Fastboendes liste:

1 Hans Isak Olsen 1957
2 Ellen Anete Hætta 1973
3 Isak Mathis Olsen Hætta 1968
4 Inger Lise Singer 1969
5 Roy Arthur Olsen 1984
6 Ole Klemet Anders O Hætta 1964
7 Odd Mathis Nilsen Hætta 1965
8 Elise Olsdatter Hætta 1973
9 Gunnar Isaksen 1938
10 Marit Berit Bueng 1974
11 Mikkel Isak Bongo 1959
12 Kirsten Ellen A Siri 1963
13 Tor Henrik Guttorm 1965
14 Sara A M Tornensis Bongo 1935
15 Mikkel Salomon A Triumf 1954
16 Ellen Merethe Hætta 1974
17 Kjell Ole Henrik A Hætta 1944
18 Odd Arne Hætta 1967
19 Lars Johan Mathis J Gaino 1958
20 Isak Ole Mikkelsen Hætta 1950
21 Mikkel Josef A Buljo 1960
22 Mathis Isaksen Pulk 1963
23 Johan Isak Isaksen Hætta 1948
24 Per Mathis Nilsen Somby 1958
25 Isak Thomas A Triumf 1946

Kautokeino Flyttsameliste:

1 Anders Samuelsen Buljo 1965
2 Berit Marie P Eira 1968
3 Nils Mikkelsen Sara 1977
4 Hans Ole Nilsen Eira 1972
5 Ol Johan Gaup 1986
6 Anders Mikkelsen Lango 1963
7 Anna Kristine Sokki Bongo 1973
8 Kristine Sara M S Gaup 1961
9 Inger Maret Anne Eira 1989
10 Berit Ragnhild A Bæhr 1989
11 Nils Peder Isaksen Gaup 1966
12 Marit Kirsten M Sara 1974
13 Berit Anne A O Kemi 1953
14 John Andreas J Utsi 1974
15 Johan Aslak Andersen Siri 1981
16 Johannes Daniel A Gaup 1968
17 Johan Aslak Nilsen Logje 1962
18 Berit Inga Hætta 1956
19 Marit Inger H A Buljo 1991
20 Isak Mathis Utsi 1981
21 Nils Henrik Persen Sara 1955
22 Maret Biret Sara M Oskal 1989
23 Johan Anders J Kemi 1988
24 Aslak Math Mikkelsen Skum 1983
25 Johan Isak Johansen Eira 1977

Samefolkets Parti:

1 Klemet Erland Hætta 1973
2 Aili Keskitalo 1968
3 Mikkel Aslak Logje 1966
4 Susanne Vars Buljo 1989
5 Johan Anders Nilsen Somby 1960
6 Ellen J Sara Eira 1955
7 Ole Magnus Isaksen Triumf 1977
8 Inga Anne Marit H Juuso 1985
9 Sten O H Olsen Heahtta 1965
10 Maaren Saara Palismaa 1965
11 Henrik Per H Hætta 1956
12 Biret Margit Hætta Sara 1979
13 Inger Marlene Eira 1988
14 Kirsten Susanna M Logje 1951
15 John Ailo Kvam Eira 1992
16 Maret Anna Nilsdtr Eira 1960
17 Ivar Utsi 1943
18 Lena Susanne Kvernmo Gaup 1978
19 Isak Nils Nilsen Siri 1960
20 Karen Elle J Gaup 1958
21 Jørgen Per Johansen Gaup 1964
22 Ellen Andersdatter Oskal 1955
23 Ole Henrik M Buljo 1939
24 Samuel Johansen Hætta 1945
25 Edel Berit K K Eriksen 1921

Senterpartiet:

1 Isak Mathis Buljo 1965
2 Inga Johnsdatter Eira 1969
3 Randi Anita A S Eira 1971
4 Per Anders Hermansen 1947
5 Ellen Marie A O B Sara 1962
6 Nils Runar Hætta 1977
7 Kirsten Karen Kemi Bals 1948
8 Johan Daniel D Hætta 1949
9 Ann Kristin K Hætta 1976
10 Johan Tore Johansen Eira 1944
11 Inger Anne O Hætta 1951
12 Håkon Hansen 1954
13 Johan Anders Klemetsen 1962
14 Karen Ellen K Hætta Siri 1968
Kommune Listenavn Nr Kandidatnavn Stemmetillegg Fødselsår
15 Johan Mikkel K Hætta 1969
16 Isak Thomas Hætta 1946
17 Ellen Margreta M Hætta 1940
18 Johan Mathis Nilsen Eira 1967
19 Johan Henrik J Buljo 1978
20 John Olsen Hætta 1951
21 Britha Inga J Buljo 1936
22 Isak Andreas Larsen Sara 1974

Venstre:

1 Anton Leier Dahl 1949
2 Ann-Catharina A Lango 1992
3 Klemet Klemetsen 1956
4 Berit Anne A Sara Triumf 1966
5 Magnar Evertsen 1971
6 Gunn Elisabeth Kristensen 1969
7 Karen Anna Buljo 1962
8 Rolf Anders Hansen Hætta 1989
9 Ann Mari Andersen 1969
10 Ole Einar Isaksen Hætta 1973
11 Margrethe Utsi 1966
12 Leif Isak Eide Nilut 1959
13 Ina Margareth Hætta 1972
14 Niko-Mihkal Valkeapää 1968
15 Bente Monica Hætta 1968
16 Elle Nilsdatter Buljo 1980
17 Marit Anna J Triumf Nilut 1963
18 Olav Isaksen Hætta 1951
19 Ann Synøve Steinfjell 1973
20 Klemet M Klemetsen 1945
21 Mikkel Isak M Kemi 1946
22 Ellen Anna Hætta 1940
23 Aslak Persen Loso 1933
24 Adam Klemet J Hætta 1958
25 Roger Wiliam K Hætta 1961

Kilde: www.regjeringen.no