Disse stiller til sametingsvalget i Norge 2021

Noen satser på unge og andre på kjendiser. Her får du den komplette lista over de som stiller til valg i år.

sametinget-0709

PLENUM:Vi har listet opp alle kandidatene til sametingsvalget.

Dá lea sámediggeevttohasat 2021:

Sametingsvalget 2021 - kandidater

Bellodat/parti - kandidater - valgkrets - válgabiire

Riegádan/Født

ÁRJA - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Per Olaf Persen

1966

2. Jon-Christer Mudenia

1995

3. Elisabeth Reisænen

1984

4. Joachim Henriksen

1978

5. Solbjørg Mudenia

1966

6. Inger Eline Eriksen Fjellgren

1987

7. Tor Gunnar Henriksen

1967

8. Janoš Trosten

1963

9. Karl Harald Erke

1968

10. Hilde Sabbasen

1978

BARGIIDBELLODAT/ARBEIDERPARTIET - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Tom Sottinen

1979

2. Ragnhild Vassvik

1966

3. Hartvik Hansen

1950

4. Inga Pettersen Lindi

1957

5. Inger Blix Kvammen

1954

6. Jarle Andreassen

1958

7. Wiebke Slåtsveen

1967

8. Marius Johnsen Støme

1991

9. Lena Warelius

1968

10. Robin Fredrik Nilsen

1983

FREMSKRITTSPARTIET - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Heidi Marlene Siri Dervo

1990

2. Andre Johnsen

1961

3. Ronnie Halonen

1974

4. Laila A. Siri Dervo

1965

5. Toril Guvåg

1964

6. Ester Karin Stina

1949

7. Trine Pettersen Halonen

1979

8. Ingar Eikeland

1970

9. Henry Roska

1944

OLGEŠ/HØYRE - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Ellen Kristina Saba

1975

2. Jan Ivvar Juuso Smuk

1987

3. Christine Nilssen

1989

4. Hans Hatle

1949

5. Helene Jacobsen

1984

6. Tor Johnny Aikio

1967

7. Sandra Karina Asmyhr

1981

8. Helge Samuelsen

1951

9. Inger Anita Smuk

1961

10. Ann-Magritt Børresen

NSR - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Beaska Niillas

1982

2. Jovna Vars Smuk

1983

3. Arnhild Olsen Pak

1982

4. Tone Persen

1969

5. Márjá-Liissá Partapuoli

1990

6. Leif Pedersen

1969

7. Ellinor Skartland

2002

8. Per Anders Store

1987

9. Iris Egilsdatter Somby

1979

10. Terje Lilleeng

1969

NORDKALOTTFOLKET - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Ingvild M.L. Halvorsen

1978

2. Torfinn Johansen

1974

3. Sven Utsi

1968

4. Hjørdis A. Nilsen

1944

5. Pål Martin Greiner Håker

1987

6. Simon Dahl

1980

7. Irene Pettersen

1955

8. Jan Larsen

1951

9. Eli Sabbasen

1964

SÁMEÁLBMOT BELLODAT/SAMEFOLKETS PARTI - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Bjarne Store-Jakobsen

1944

2. Kirsten Harila

1989

3. Elin Mathisen

1971

4. Gjermund Skøien Varsi

1981

5. Anne Lise Varsi

1964

6. Kirsten Berit Hætta Guttorm

1965

7. Jon Isak Ballari

1996

8. Ellen Ragna Guttorm Knutsen

1953

9. Jon Rønningen

1962

10. Per Ove Roska

1963

SAMENES FOLKEFORBUND - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Helge Stærk

1967

2. Yrja Hammer

1971

3. Tor Mainer Bergersen

1967

4. Else Marie Buljo

1979

5. Gunn-Marie Trasti

1960

6. Margrethe Vonka

1968

7. Kristian Viktor Nilsen

1938

8. Solveig Johanne Sabbasen

1946

9. Mathis Persen

1945

10. Astrid Anie Daniloff

1946

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Nuortaguovllu válgabiire/Østre valgkrets

1. Elisabeth Erke

1962

2. Cecilie Hansen

1970

3. Viggo Myhre

1970

4. Maksim Guttormsen Råskhof

1999

5. Torill Olsen

1964

6. Kurt Pasvikbamsen Wikan

1959

7. Nancy Porsanger Anti

1978

8. Lars Magne Hansen

1960

9. Anette Länsman

1988

10. Ronald Wærnes

1972

ÁRJA - Ávjovárri

1. Isak Ole Hætta

1960

2. John Anders Sara

1964

3. Hilde Holmestrand

1969

4. Rolf Anders Hætta Hansen

1989

5. Gunn Elisabeth Kristensen

1969

6. Roy Arild Rasmussen

1981

7. Nils Ole Skum

1975

8. John Stian Moeng

1978

9. Berit Anne Andersdatter Sara Triumf

1966

10. Lemet Oskar Eriksen

1999

11. Anne Hedvig Nordsletta

1991

12. Anton Leier Dahl

1949

13. Elle Márjá Vars

1957

14. Marit Kristine Olesdatter Vars

1988

ÁVJOVÁRI JOHTTISÁPMELAČČAID LISTU (FLYTTSAMELISTA) - Ávjovárri

1. Berit Marie E. Eira

1968

2. John Mathis A. Utsi

1979

3. Anders S. Buljo

1965

4. Aili Kristine J. Eira

1999

5. Nils Henrik Sara

1955

6. Inga Margrethe Eira

2000

7. Johan Anders Kemi

1988

8. Marit Kristine H. Sara

1969

9. Aslak Mathis Eira

1955

10. Inga Marja Lango

2000

11. Mette Anti Gaup

1970

12. Berit Kristine Utsi

1984

13. Leif Anders Somby

1979

14. Inger Marie G. Eira

1962

BARGIIDBELLODAT/ARBEIDERPARTIET - Ávjovárri

1. Ann-Britt Eira Sara

1971

2. John Tor Gaup

1960

3. Lill-Tove Ottesen

1969

4. Nils Johan Andersen Gaup

1968

5. Berit Regine Laiti

1984

6. Erling Mo

1957

7. Jørn Erik Furuly

1967

8. Mariell Haugli

1996

9. Klemet Amund Eira

1958

10. Sara Ellen Anne Eira

1964

11. Jan Gunnar Johansen

1963

12. Gunhild Engstad

DÁLONIID LISTU - Ávjovárri

1. Isak Mathis O. Hætta

1968

2. Inger Lise Singer

1969

3. Klemet Erland Hætta

1973

4. Hans Isak Olsen

1957

5. Kine Marita Singer

1991

6. Vegard Olsen

1989

7. Ellen Anete Hætta

1973

8. Marit Berit Bueng

1974

9. Lars Heiki Saari

1962

10. Robert Hætta

1971

11. Ole Klemet Anders Hætta

1964

12. Kirsten Ellen A. Siri

1963

13. Elise O. Hætta

1973

OLGEŠ/HØYRE - Ávjovárri

1. Anders Isak A. Oskal

1960

2. Bjørnar Pedersen

1959

3. Anni Rauna Triumf

1991

4. Torgrim Fredeng Kemi

1964

5. Unni Johansen

1951

6. Svein Solheim

1967

7. Are Nedrejord

1968

8. Anne-Rita Hansen

1971

9. Isak Henrik N. Eira

1972

10. Tordis Opdahl

1964

11. Jonas Sørum Nymo

1989

12. Ellen Inga Olavsdatter Hætta

1953

FREMSKRITTSPARTIET - Ávjovárri

1. Torbjørn Pettersen

1952

2. Ellen Inga Kristine Hætta

1969

3. Tor Reidar Boland

1945

4. Stig-Ronny Nilsen

1970

5. Ellen Anne Buljo Stabbursvik

1944

6. Arvid Elvene

1966

7. Ellen Ragnhild Hætta

1956

8. Eilert G. Hansen

1951

9. John Olav Anti

1950

10. Inger Marie Sokki

1936

NORDKALOTTFOLKET - Ávjovárri

1. Øyvind Lindbäck

1962

2. Knut Einar Kristiansen

1963

3. Aina Madelen Nordsletta Aslaksen

2000

4. Nils Robert Kvalvik

1980

5. Maylen Berg

1978

6. Bror Ivar Salamonsen

1970

7. Brit Elisabeth (Lisa) Wilhelmsen

1971

8. Sara Berit Ellen Buljo

1967

9. Daniel Kåven

1997

10. Charlotte Johannessen

1972

11. Marita Aikio Masternes

1976

12. Jan Erling Persen

1957

13. Ole Julius Eriksen

1949

14. Frank Johnny Olsen

1967

NSR - Ávjovárri

1. Áilen Nigá Máhtte/Mathis Nilsen Eira

1949

2. Oskála Mákreda Ristiinna Márjjá Maren/Maren Benedicte Nystad Storslett

1996

3. Sandra Andersen Eira

1986

4. Nils Johan Nango

1956

5. Ol-Johan Gaup

1986

6. Else Marit Sarre

1975

7. Elle Nystad

1999

8. Johan Anders Somby

1960

9. Jan Henrik Hætta

1961

10. Sara Márjá Magga

1974

11. Nils Jovnna Gaup Grønmo

1994

12. Saia Skoglund

13. Viktoria Daae

1969

14. Aili Keskitalo

1968

SÁMEÁLBMOT BELLODAT/SAMEFOLKETS PARTI - Ávjovárri

1. John Nystad

1960

2. Svein Arild Mienna

1988

3. Marte Anti

1996

4. John David Utsi Gaup

2000

5. Máret Johanna Huuva

1990

6. Laila Sara Hegge

1978

7. Per Henrik Sara

1996

8. Janne Eilen Mienna Guttorm

1990

9. Sammol Jovnna Nystad

1985

10. Ellen Brita Anti

1967

11. Aili Kristine Eira

1999

12. Klemet Ingolf Kildedam

1955

13. Turid Turunen

1974

14. Torger Máhtte Somby Sandvik

1970

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Ávjovárri

1. Hans Ole Eira

1972

2. Kirsten Inger Anti

1975

3. May Torill Hætta Siri

1968

4. Nils Torfinn Balto

5. Geir Kåre Pettersen

6. Gunn Anita Skoglund Sara

7. Klemet Klemetsen

8. Lásse Ánte Utsi

9. Kari Bianca Klemetsen Nyby

10. Roald Andreas Sandvik

11. Elle Sara M. Pulk

12. Jon Nikolaisen

13. Ingrid Andrine Skoglund Hansen

14. Johnny Hætta

15. Margit Mathiesen

16. Per John Aslaksen Anti

ÁRJA - Davveguovlu/Nordre valgkrets

1. Ole Nils Ailo Siri

1981

2. Johan Mikkel Logje

1971

3. Kine Elise Bergly

1991

4. Bente Leirbakken

1964

5. Trond-Einar Karlsen

1961

6. Bente Sjursen

1966

7. Ann-Kristin Leirbakken

1984

8. Atle Ivar Ring

1989

9. Geir Olsen

1972

10. Cathrine Fjærvoll

1990

11. Trond Egil Nilsen

1961

12. Karin Johanne Karlsen

1974

BARGIIDBELLODAT/ARBEIDERPARTIET - Davveguovlu/Nordre

1. Ronny Wilhelmsen

1970

2. Hanne Marion Gaup

1954

3. Eirik Losnegaard Mevik

1988

4. Anne-Inger Eira Lilleng

1971

5. Ingar Elling M. Eira

1950

6. Andrine Klausen Simonsen

1999

7. Kim Gøran Pedersen

1974

8. Kristin Jensen

1969

9. Leif-Jacob Andreassen

1959

10. Liv Grethe Lauritsen

1952

11. Tarjei Jensen Bech

1992

12. Inger Karlsen

1962

13. Kåre Simensen

1955

FREMSKRITTSPARTIET - Davveguovlu/Nordre

1. Arthur Tørfoss

1956

2. Ronny Berg

1970

3. Claus Jørstad

1972

4. Anita Lilleberg

1982

5. Svein Tømmerbukt

1949

6. Jørn Cato Angell

1969

7. Rikke Gausdal Larsen

1964

8. Janne Lilleberg

1986

9. Gerd Isaksen

1953

10. Kjell Jørgen Sara

OLGEŠ/HØYRE - Davveguovlu/Nordre

1. Hege Christin Bjørkmann

1998

2. Bård Bredal-Olsen

1968

3. Tom Christian Robertsen

1983

4. May Irene Strand Gerhardsen

1972

5. Johanne Marie Olaussen

1998

6. Harald Knudsen

1969

7. Bjørn-Ronald Olsen

1957

8. Anne Merete Siri Fyhn

1975

9. Svenn Vidar Lydersen

1967

10. Tore Yttregaard

1951

NORDKALOTTFOLKET - Davveguovlu/Nordre

1. Toril Bakken Kåven

1968

2. Kjetil Romsdal

1958

3. Gry Hege J. Warth

1974

4. Vidar Kvalnes Antonsen

1968

5. Katarina Jørstad Thoresen

2000

6. Lene Knutsen

1976

7. Jan Arvid Arnesen, Alta

1995

8. Roar Olsen

1963

9. Arne Kristian Vestre

1977

10. Hilde Katrine Nilsen

1976

11. Marianne Strøm Vetoniemi

1964

12. Rolf Wilhelmsen

1956

NSR - Davveguovlu/Nordre

1. Silje Karine Muotka

1975

2. Per Johnny Sara

1977

3. Anja Johnsen Thonhaugen

1990

4. Gunn-Anita Jacobsen

1956

5. Andreas Vangseng Becken

1987

6. Gard Olav Garden

1996

7. Grethe Julianne Skum

2001

8. Hallgeir Strifeldt

1957

9. Sara Michell Rirud

1988

10. Nils Mikkelsen Utsi

1965

11. Berit Inga Bær Andreassen

1956

12. Terje Ansgar Eriksen

1964

SÁMEÁLBMOT BELLODAT - SAMEFOLKETS PARTI - Davveguovlu/Nordre

1. Klemet Anders N. Sara

1961

2. Merete Kurrak

1968

3. Per Anton Mikkelsen Utsi

1964

4. Inger Anne Gaup

1965

5. Ole Ailo Buljo

1975

6. Solbjørk Kurrak

1963

7. Ina Kristin Dalseng

1973

8. Ellen Brita Eira

1964

9. Per Anders A. Sara

1993

10. Ole Sammol Buljo

1993

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Davveguovlu/Nordre

1. Tor Harald Mikkola

1972

2. Anne Martine Brox Antonsen

2001

3. Jan Helge Jensen

1956

4. Reidun Mortensen

1969

5. Knut Erik Bull Hammari

1981

6. Johanne Elfrida Sommersæter

1950

7. Odd A. Henriksen

1946

8. Lill Anni Amundsen

1953

9. Kurt Michalsen

1958

10. Helene A. Heggem

1966

11. Knut Ivar Skogvold

1944

12. Gøril Severinsen

1971

ÁRJA - Gáisi

1. Hans Nordbye

1987

2. Marion Anne Rimpi Mienna

1987

3. Johan Issát Turi Oskal

4. Ole Mathis Vesterheim Hætta

1982

5. Sara Marie Triumf

1982

6. Malene Eriksen

1989

7. Tone Joakime Nilsen

1981

8. Elin Anne Nikolaisen

1965

9. Lars Oddmund Sandvik

1981

10. Anne Lill Sarabakken

1983

BARGIIDBELLODAT - Gáisi

1. Per Mathis Oskal

1958

2. Synnøve Søndergaard

1957

3. Brynjar Andersen Saus

1996

4. Wigdis Willysdatter With

1980

5. Kjetil Johnsen

1967

6. Karen Baal

1991

7. Kurt Andreas Nilsen

1962

8. Eirin Kjær

1992

9. Hanne Kristin Johnsen

1999

FREMSKRITTSPARTIET - Gáisi

1. Geir Are Winther

1960

2. Lene Anette Granli

1978

3. Jimmy Fossan Skogeng

1981

4. Maria Louisa Ludviksen

1978

5. Aud Marthinsen

1967

6. Sten Egil Nystad

1969

7. Liv Vigdis Solvang

1962

8. Willy Wikbo

1962

9. Svein Alfred Nilsen

1963

OLGEŠ/HØYRE - Gáisi

1. Nadia Katrine Lilleng

1994

2. Henrik Henriksen Gaup

1966

3. Irene Lovise Larsen Segelvik

1956

4. Peter Utnes

1986

5. Tonje Nilsen

1998

6. Jorg Janssønn Hauan

1982

7. Marit Berit J. Eira

1977

8. Tom Willeng Strøm

1966

9. Jens-Aleksander Butter Simonsen

1994

10. Frode Kjønsø

1968

11. Odd Petter Elvenes

1964

12. Inger Jørstad

1975

NORDKALOTTFOLKET - Gáisi

1. Sylvi Pedersen Vatne

1976

2. Knut Wingstad

1967

3. Nora Ollila

1995

4. May Kristin Knutsen

1975

5. Lasse Håvard Lyngmo

1973

6. Audun Mathiassen

1966

7. Ronny Andre Lyngmo

1964

8. Anja Theodorsen

1972

9. Torbjørn Fagermo

1955

10. Hugo Hansen

1963

11. Lone Beate Ebeltoft

1969

NSR -Gáisi

1. Runar Myrnes Balto

1987

2. Sandra Márjá West

1990

3. Henrik Olsen (1970)

1970

4. Sara Katrine Aleksandersen

2001

5. Vidar Andersen

1978

6. Ane-Alis Vatne Johansen

1990

7. Niko-Mihkal Valkeapää

1968

8. Karen Anette Anti

1972

9. Åge Tobiassen

1953

10. Camilla Brattland

1981

11. Rolf Johansen

1954

12. Anne Dalheim

1949

SÁMEÁLBMOT BELLODAT/SAMEFOLKETS PARTI - Gáisi

1. Anna Ciucka Sjursen

1989

2. Odd Inge Sandberg

1971

3. Gøran Stensberg

1966

4. Berit Louise Utsi

1962

5. Nils Ole Henrik

1986

6. Anne-Berit Påve Kristiansen

1980

7. Ole Máhtte Scheie Anti

1984

8. Linn Ida Battli Kristiansen

1989

9. Jon Arne Jørstad

1949

10. Vera Eriksen

1963

11. Gøran Lind

1971

12. Per Bjørn Lakselvnes

1945

SAMENES FOLKEFORBUND - Gáisi

1. Stein Are Olsen

1958

2. Terese Kollstrøm

1992

3. Henrik Ø. Kollstrøm

1956

4. Carita Bech

1997

5. Arnt Ivan Pedersen

1960

6. Kine Larsen

1983

7. Lars T. Larsen

1951

8. Maria Hammer

1971

9. Vegard Elvevoll

1972

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Gáisi

1. Svein Oddvar Leiros

1969

2. Olaug Hanssen

1970

3. Øystein Fossmo

1971

4. Helga Gåre

1976

5. Linn-Charlotte Nordahl

1996

6. Jens-Olav Løvlid

1948

7. Carina Mikkelsen

1988

8. Sandra Borch

1988

9. Lisa Grande

1985

10. Freddy Mikkelsen

1961

11. Levin Mikkelsen

1953

12. Anne Grete Normann

1971

BARGIIDBELLODAT/ARBEIDERPARTIET - Viesttarmeara válgabiire/Vesthavet valgkrets

1. Arild Pettersen Inga

1957

2. Hege Anita Karlsen Bakken

1971

3. Nathaniel Holan Larsen

2001

4. Alessia Reina

1998

5. Terje Krutådal

1978

6. Elin Bellika

1961

7. Trygve Pedersen

1953

8. Elin Bellika

1961

9. Vegard Skoglund

1980

FREMSKRITTSPARTIET - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Grethe Anita Andersen

1966

2. Heidi Monica Aspenes

1970

3. Bjørn Kvandahl

1960

4. Eugen Ludvigsen

1950

5. Berhild Nilsen Rønning

1960

6. Charlotte Espejord

1990

7. Kai Frode Sæbø

1970

8. Aleksander Karlsen

1983

9. Silje Cathrin Sabo

1994

OLGEŠ/HØYRE - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Lars Filip Paulsen

1979

2. Heidi Angell Strøm

1969

3. Geir Magne Salamonsen

1972

4. Rikke Kalvåg

1998

5. Hans Petersen

1969

6. Anne Kristine Ekman

1981

7. Ivan Olsen

1955

8. Britt Jorunn Strømeng Waag

1957

9. Frode Figenschou

1976

NORDKALOTTFOLKET - Viestarmearra/Vesthavet

1. Vibeke Larsen

1971

2. Odd-Roar Strømme

1957

3. Håvard Kristiansen

1980

4. Charlotte Solli Larsen

1996

5. Rune Sæbbe

1968

6. Maia Breivik

1987

7. Daniel Thomassen

1990

8. Kent-Roar Strømme

1991

9. Eirik Løkken

1971

10. Åse Vulleneida Solli

1950

NSR - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Mikkel Eskil Mikkelsen

1989

2. Eirik Larsen

1983

3. Helen Storelv-Rabone

1975

4. Mathias Olsen

1995

5. Ann Karin Kvernmo

1971

6. Vendla Katrin Nielsen

1970

7. Håvard Nija Lynghjem

1976

8. Marja Viktoria Langmo Petersen

2002

9. Ole-Fredrik Vándar

1996

10. Ing-Lill Pavall

1956

SÁMEÁLBMOT BELLODAT/SAMEFOLKETS PARTI - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Robert Vars Gaup

1968

2. Ida Sofie Roasuraman Brandsegg

2001

3. Kåre Thomassen

1956

4. Laila Øivand Inga

1961

5. Nina M. Iversen

1969

6. Karstein Johnsen

1950

7. Elfrid Boine

1959

8. Geir Olsen

1955

9. Inghild Sjølli

1948

10. Jørn Ingemar Reinås

1962

SAMENES FOLKEFORBUND - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Liv Olaug Slettli

1962

2. Anders Thomas Andersen

1979

3. Bjørg Bonk

1954

4. Liv Kari Johansen

1966

5. Tor-Gunnar P. Jensen

1979

6. Roger Gimsøy

1977

7. Veronika Kathrin Børseth Eriksen

1980

8. Lars Petter Slettli

1998

9. Olea Storelv

1951

10. Svein Arne Olsen

1963

GUOVDDÁŠBELLODAT - SENTERPARTIET - Viesttarmearra/Vesthavet

1. Nils Ante Oskal Eira

1975

2. Ann Guro Hansen

1971

3. Leif Harald Olsen

1952

4. Heidi Birgitta Andersen

1966

5. Ingrid Lien

1954

6. Ernst Kjetil Eriksen

1979

7. Arnhild Offervann

1985

8. Stig Morten Kristensen

1967

9. Bjørg Fagernes

1964

10. Ingolf Kvandahl

1947

BARGIIDBELLODAŦ/ARBEIDERPARTIET - Åarjel-Saepmie veeljemegievlie/Sørsamisk valgkrets

1. John Kappfjell

1952

2. Berit Jåma

1963

3. Kai-Rune Hætta

1994

4. Ramona Sørfjell

1998

5. Mads Kappfjel

1967

6. Maja Fjellström

1995

7. Jon Mortensson

1959

8. Eva Nordfjell

1966

9. Tommas Danielsen

1976

10. Kathinka Herbst

1995

11. Alf Tjønna

1948

FREMSKRITTSPARTIET - Åarjel-Saepmie/Sørsamisk

1. Else Ingrid Måsø

1958

2. Lennart Krogstadnes

1973

3. Silje Eirin Aufles Valstad

1981

4. Rakel Bjarte-Larsson

1980

5. Janne Kathrine Jørstad Larsen

1969

6. Gunn Anita Aikio Eide

1989

7. Erlend Bjarte-Larsson

1979

8. Nils Petter Toning

1957

OLGEŠ/HØYRE - Åarjel-Saepmie/Sørsamisk

1. Dan Richard Fjellheim Mortensson

1998

2. Amanda Solvang

1994

3. Jarl Stian Johansson

1971

4. Ristin Mortensson

1954

5. Agnar Nilsen

1953

6. Trine Solvang

1972

7. Nils Tonny Bransfjell

1963

8. Inga Mortensson

1926

9. Harald Skogholt

1970

NORDKALOTTFOLKET - Åarjel-Saepmie/Sørsamisk

1. Daniel Fjellvang Kåven

1982

2. Aud-Solveig Strømme

1954

3. Hans-Arild Gerhardsen

1967

4. Tor Einar Larsen

1956

5. Kim Daniel Svendsen

1984

6. Anita Merethe Danielsen

1975

7. Lillian Kristine Persen

1962

8. Stine Elisabeth Gerhardsen

1990

9. Robin Andre Lyngmo

1989

10. Ingolf Per Rasmussen

1945

NSR - Åarjel-Saepmie/Sørsamisk

1. Maja Kristine Jåma

1993

2. Ole Henrik Bjørkmo Lifjell

1994

3. Lisa-Marit Pentha-Stavsøien

1986

4. Kristin Sara / Ellána Risten Risten

1965

5. Jon Isak Lyngman Gælok

1987

6. Ina-Theres Sparrok

1995

7. Lars Peder/Laara Dunfjeld

1987

8. Gunn Utsi

1959

9. Mattis Danielsen

1976

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Åarjel-Saepmie/Sørsamisk

1. Annie Tamlag

1968

2. Leif Arne Iversen

1962

3. Lill-Therese Varsi

1988

4. Eva-Stina Andersson

1976

5. Ole Kristian Holand

1952

6. Lars Elias Bransfjell

1989

7. Lars Toven

1957

8. Ann Alette Olsen

1983

9. Jan Sigurd Sundset

1946

ÁRJA - Lulli-Norgga válgabiire/Sør-Norge valgkrets

1. Fred René Øvergård Buljo

1988

2. Mari Helander

1964

3. Lizett Nathalie Persen

1993

4. Astrid Ingebjørg Swart

1973

5. Anja Lona Skogerbø

2001

6. Runar Lindseth

1980

7. Ann Kristine Balto

1975

8. Rune Pettersen

1971

9. Trude Jeanette Karlsen

1994

10. Kjell Vidar Erke

1969

11. Roar Pettersen

1974

12. Kjellaug Oline Mudenia

1977

BARGIIDBELLODAT/ARBEIDERPARTIET - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Jørn Are Gaski

1966

2. Bente Rajala Granerud

1974

3. Eivind Yrjan Stamnes

1998

4. Tiril Ljøstad

1999

5. Peder Pedersen

1975

6. Tone Helene Heltborg Kjølaas

1971

7. Nikolai Bjørn Akselvoll

1998

8. Ellen Inga Sara Teig

1960

9. Mikkel Gaup

1951

10. Siw-Kristin Opdahl

11. Jens Petter Olsen

12. Egil Nilsen

FREMSKRITTSPARTIET - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Monica Dervo-Lehn

1983

2. Ellen Eriksen

1972

3. Sturla Skeidsvoll

1962

4. Jan Stensvold

1962

5. Ida Ohme Pedersen

1981

6. Johan Fredrik Walle

1988

7. Guro Haremo Andreassen

1997

8. Harald Kollstrøm

1972

9. Børge Sandnes

1970

10. Anne Marie Fiksdal

1969

11. Kent Daniel Danielsen

1987

12. Glen Simen Nerdal

1985

OLGEŠ/HØYRE - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Andine Knudtson

1994

2. Rita Leinan

1960

3. Asgeir Heimly

1956

4. Anne Karin Olli

1964

5. Knut Harry Arnesen

1962

6. Hege Lille Horsberg

1975

7. Eivind Kildal

1971

8. Ann Kristin Bueng

1977

9. Svein Arne Gaup

1964

10. Aili Kirste Strømeng Arntzen

1994

11. Frank Arild Kværner

1961

12. Veronica Halvorsen

1976

NORDKALOTTFOLKET - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Ulf Tore Johansen

1968

2. Kjellrun Wilhelmsen

1967

3. Isabelle Strømme

1978

4. Marit Melå

1963

5. Elin Sverdrup-Olsen

1965

6. Oddvar Kaaby

1963

7. Beate Wilhelmsen

1958

8. Therese Thomassen

1975

9. Ståle Nilsen

1972

10. Trygve Beddari

1969

11. Torunn Salamonsen

1956

12. Jan Daleng

1948

13. Bente Samuelsen

1961

14. Kari Solveig Lifjell

1949

NSR - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Tor Gunnar Nystad

1967

2. Aili Guttorm

1991

3. Piera Heaika Muotka

1992

4. Hege Merete Somby

1974

5. Mona Tornensis Hornæs

1972

6. Morten Nicolay Danielsen

1980

7. Gisle Stenersen

1967

8. Hege Solheim

1995

9. Ida Emilie Lindseth

2002

10. Lars- Jonas Kvikstad Westerfjell

1984

11. Kirsti Guvsám

1979

12. Aslak Heika Hætta Bjørn

1992

SÁMEÁLBMOT BELLODAT/SAMEFOLKETS PARTI - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Ann-Elise Finbog

1953

2. Inga Anna Helene Fossli

1985

3. Per Heimly

1972

4. Ronja Vaara

1999

5. Mikkel Gaup

1968

6. Adrian Angelico Voie

1979

7. Tatjana Kolpus

1984

8. Ingrid Frivold-Storli

1973

9. Torgrim Hermansen Halvari

1965

10. Nikolai Alther Somby

1987

11. Vegard Holtås

1999

12. Gard Andreas Frantzen

1976

GUOVDDÁŠBELLODAT/SENTERPARTIET - Lulli-Norga/Sør-Norge

1. Jan Fredrik Eriksen

1972

2. Sophie Erke-Blaser

1999

3. Daniel Helland-Andreassen

1989

4. Roshild A. Solfjell

1975

5. Sander Eide Aase

2003

6. Rune Solmyr

1970

7. Trine Hamnvik

1963

8. Stian Hagemann Jensen

1975

9. Hilde Widerberg

1962

10. Morten Edvardsen

1982

11. Lill-Jeanette Falla

1984