Hopp til innhold

Sjekker overvåkningsbilder

Politiet vil mandag sikre seg bilder og video fra overvåkningskameraer.

Våland i Stavanger

Politiet håper overvåkingsbilder og -video kan gi nye spor i etterforskningen.

Foto: Hansen, Alf Ove / SCANPIX

Politiet vil konsentrere seg om områdene Våland, Bekkefaret, Lagårdsveien og området rundt Stavanger universitetssjukehus.

Det bekrefter politiinspektør Ernst Rossebø i Rogaland politidistrikt.

- Vi vet allerede om noen overvåkingskameraer i disse områdene, men skal prøve å få en full oversikt over hva som finnes, sier Rossebø.

Vil sikre seg

Opptak fra overvåkingskameraer blir slettet etter en viss tid. - I første omgang handler det om å sikre seg disse opptakene før de blir slettet, sier Rossebø.

Politiet kan ikke gå gjennom alle opptakene. - Det hadde blitt alt for mye arbeid. Derfor må vi i første omgang bestemme om det er noen helt spesielle tidsrom som bør sjekkes, sier politiinspektøren.

- Opptakene kan også bli viktige dersom det dukker opp nye opplysninger og tips som vi må sjekke ut på et senere tidspunkt, sier Rossebø.