Frost
Aggie Frost er endelig klar med sitt andre album! Melodica er tittelen, så forvent deg melodisk, elektronisk pop. På selve dagen for plateslippet, er Frost selvsagt vår gjest.
Superstar DJ
Hver mandag har vi besøk av en artist som plukker med seg tre av sine favorittlåter. Det kan være verdens tre beste låter noensinnne, det kan være de tre låtene som ble spilt på radio det året de var forelsket for første gang, eller det kan være de tre låtene som oftest havner i CD-spilleren i disse dager. Vi aner ikke hva vokalisten i Number Seven Deli har med seg, men Johnny Palmar Hide er MusikkMisjonens Superstar DJ.
The Vines
I serien av band som nå skal redde den britiske rockescenen, dukket The Vines opp som troll-i-eske i fjor. Dette til tross for at de vitterligen er fra Sydney, Australia. Men til tross for at de har vært sentrum for en massiv hype, beviser bandet at de har en god del å fare med. Albumet Highly Evolved kom ut i år og konserten vi sender i kveld er hentet fra Glastonbury-festivalen i sommer.
 |
Troll-i-eske bandet The Vines |
Beth Orton
Hun ble kjent for å samarbeide med folk som The Chemical Brothers, William Orbit og Red Snapper, men likte ikke å bli satt i bås som trip-folk-singer. Ståheien var stor i -97 da debutalbumet "Trailer Park" kom ut og siden det har hun hatt en trofast fanbase. På årets utgivelse, "Daybreaker" har hun blant annet med seg Ryan Adams og igjen, Chemical Brothers. Beth Orton spiller i Oslo i kveld, men ikke før hun har truffet MusikkMisjonens Christian Scharning.
Zoom 2002
Zoom 2002 er godt i gang! Du kan høre de beste nye banda gratis i hele høst. Ikke bare i Oslo, men i Tromsø, Stavanger, Bergen, Trondheim og Bodø. Bli bedre kjent med Mr. SGP allerede i kveld! Et av banda som spiller under andre Zoom-runde i Oslo i morgen.
Av
Terje Ramberg, MusikkMisjonen, NRK Petre