Cicignon og Begby til den nasjonale finalen i Klassequizen

Klassequizen 2019 er godt i gang. Cicignon stakk av med seieren i fylkesfinalen i Østfold.

Cicignon i Klassequizen

Nicolai K. Gabrielsen, Torjus Holm og Mira Sannes fra Cicignon i Fredrikstad er vinnere av fylkesfinalen i Klassequizen.

Foto: Sara Vilde Solås/NRK

Klassequizen er en årlig landsomfattende konkurranse for ungdomsskoleelever i 10. klasse.

Fra nyttår og i ukene fram til midten av februar har vi besøkt 35 skoler over hele fylket for å teste 10-klassingenes kunnskaper.

Begby i Klassequizen

Jens Lund Iversen, Edvard Begby og Embla Helene Øvretveit fra Begby i Fredrikstad er også videre til den nasjonale finalen.

Foto: Sara Vilde Solås/NRK

Onsdag gikk fylkesfinalen i Østfold av stabelen og det var Cicignon barne- og ungdomsskole fra Fredrikstad som gikk av med seieren.

De slo Marker skole, Begby barne- og ungdomsskole, Rødsberg ungdomsskole og Risum ungdomsskole.

Skolen er dermed klare for den TV-sendte nasjonale finalen med Selda Ekiz som programleder.

Der får også Begby være med etter at de slo Risum i en utslagsrunde.

Se finalen i opptak her:

Følg fylkesfinalen i Klassequizen i Østfold.

Fylkesfinalen i Klassequizen i Østfold.

Klassequiz 2018

Selda Ekiz er programleder for de nasjonale finalene i Klassequizen 2019.

Foto: Ole Kaland / Ole Kaland, NRK

Sjekk skolenes resultater i de innledende rundene her:

Klassequizen i Østfold

Skole

Poeng

Sendedato

Haugeåsen

4

8. januar

Steinerskolen

1

9. januar

Tindlund

2

10. januar

Grålum

7

11. januar

Verket skole

10

15. januar

Nøkkeland

9

16. januar

Aremark

5

17. januar

Marker

11

18. januar

Begby

11

22. januar

Borge

6

23. januar

Kråkerøy

8

24. januar

Hvaler

8

25. januar

Kruseløkka

7

29. januar

Rakkestad

6

30. januar

Askim

9

31. januar

Trøgstad

8

1. februar

Hafslund

10

5. februar

Sandbakken

10

6. februar

Strupe

7

7. februar

Risum

11

8. februar

Vestbygda

9

12. februar

Bytårnet

8

13. februar

Knapstad

9

14. februar

Spydeberg

8

15. februar

Rødsberg

12

26. februar

Kirkebygden

5

27. februar

Varteig

8

28. februar

Eidsberg

10

1. mars

Gudeberg

9

5. mars

Cicignon

11

6. mars

Gressvik

9

7. mars

Kvernhuset

6

8. mars

Råde

6

12. mars

Rygge

9

13. mars

Hoppern

10

14. mars