Møllergata i Oslo oversvømt - Kan få brunt vann i springen
Møllergata i Oslo sentrum er oversvømt. Et vannrør har sprukket.
– Det har vært en stor vannlekkasje. Vi er på stedet med flere enheter for å fikse opp i det, sier vaktkommandør i brannvesenet Robert Gudmundsen.
Det har rent vann inn i flere bygninger på stedet. Mange adresser er berørte, helt ned til Torggata.
Vann- og avløpsetaten i Oslo kommune bekrefter i en melding på sine nettsider at det har vært en lekkasje på en hovedvannledning, og advarer beboere mot brunt vann i springen:
«Beboere i store deler av Grünerløkka og sentrum kan få brunt vann i springen i dag. Årsaken er en lekkasje på en hovedvannledning. Vi jobber med å reparere vannledningen», skriver etaten.
Det er ikke farlig å drikke vannet, men etaten anbefaler å utsette klesvask til vannet er klart.
Brannvesenet anbefaler alle i området til å sjekke kjellerne sine.
– Det kan de gjøre rundt hele kvartalet. De som har butikker må sjekke lokalene sine, og eventuelt kontakte forsikringsselskap, sier Gudmundsen.
Vannlekkasjen er stanset, men gata er fortsatt sperret.