Hopp til innhold

Hvem vinner Klassequizen i Østfold?

Rekordmange ungdomsskoler i Østfold skal konkurrere med skoler fra hele landet om tittelen «Norges smarteste tiendeklassinger». Her finner du resultater fra alle gjennomførte runder.

Selma Ekiz er programleder for Klassequizen på NRK1.

Vinneren av den nasjonale finalen får Klassequizen-trofeet. Selda Ekiz er programleder på NRK1.

Foto: Ole Kaland / Ole Kaland, NRK

Klassequizen er en nasjonal kunnskapskonkurranse for elever på 10. trinn.

Hvem som får Klassequizen-trofeet denne gangen avgjøres våren 2022. Da møtes de beste lagene i landet til finalerundene på NRK1.

Men aller først er det innledende runder i alle kriker og kroker i det ganske land.

Fra mandag 20. september starter Klassequizen på radio. Det sendes på «Morran» på NRK P1 hver mandag – torsdag mellom 0830 og 0900, og i reprise i «Eftan» samme dag.

Musikk, opplevelser og trafikk der DU er

Sendinger i radio og på TV

Flere enn 600 skoler har meldt seg på Klassequizen i år.

Fra midten av september får alle påmeldte skoler besøk av NRK, og lagene testes i 12 spørsmål om både skolepensum og generell kunnskap.

To lag fra tidligere Østfold fylke får delta i vårens finalerunder i Oslo. De nasjonale finalerundene spilles inn i NRKs lokaler på Marienlyst, og sendes på NRK1 med Selda Ekiz som programleder.

Vinneren av finalen i Oslo får Klassequizen-trofeet og vinner også en konsert i samarbeid med MP3 på sin skole.

Slik sendes Klassequizen i Østfold

Vestbygda ungdomsskole

20. september

8 poeng

Verket skole

21. september

7 poeng

Strupe ungdomsskole

22. september

9 poeng

Rødsberg ungdomsskole

23. september

10 poeng

WANG ung

27. september

11 poeng

Kvernhuset

28 .september

11 poeng

Askim ungdomsskole

29 .september

8 poeng

Trøgstad ungdomsskole

30. september

12 poeng

Tindlund skole

11.oktober

9 poeng

Kruseløkka ungdomsskole

12.oktober

12 poeng

Haugeåsen ungdomsskole

13.oktober

7 poeng

Steinerskolen i Fredrikstad

14.oktober

8 poeng

Aremark skole

18.oktober

11 poeng

Marker skole

19.oktober

7 poeng

Varteig skole

20.oktober

6 poeng

Borge ungdomsskole

21.oktober

8 poeng

Hoppern ungdomsskole

25.oktober

10 poeng

Bytårnet skole

26.oktober

9 poeng

Gudeberg skole

27.oktober

10 poeng

Råde ungdomsskole

28.oktober

10 poeng

Grålum ungdomsskole

1.november

9 poeng

Nøkkeland skole

2.november

5 poeng

Rakkestad ungdomsskole

3.november

12 poeng

Spydeberg ungdomsskole

4.november

8 poeng

Rygge ungdomsskole

8.november

11 poeng

Children’s International School, Sarpsborg

9.november

6 poeng

Kråkerøy ungdomsskole

10.november

7 poeng

Hvaler ungdomsskole

11.november

6 poeng

Begby barne- og ungdomsskole

15.november

5 poeng

Cicignon skole

16.november

10 poeng

Våler ungdomsskole

17.november

10 poeng

Knapstad ungdomsskole

18.november

10 poeng

Kirkelund skole

22.november

6 poeng

Halden Montessori

23.november

6 poeng

Mysen ungdomsskole

24.november

9 poeng

Hafslund barne- og ungdomsskole

25.november

11 poeng

Sandbakken skole

29.november

12 poeng

Risum ungdomsskole

30.november

8 poeng

Gressvik ungdomsskole

1.desember