• Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Humor
  • Distrikt

Nyheter

  • Nyhetssenter
  • Norge
  • Urix
  • Kultur
  • Livsstil
  • Viten
  • Dokumentar
  • Ytring
  • NRK Sápmi
  • NRK Kvensk

Sport

  • Sportsnyheter
  • Resultater
  • Sendeplan
  • Videoklipp

Distrikt

  • Agder
  • Innlandet
  • Møre og Romsdal
  • Nordland
  • Oslo og Viken
  • Rogaland
  • Troms og Finnmark
  • Trøndelag
  • Vestfold og Telemark
  • Vestland

Temasider

  • NRK Humor
  • NRK Mat
  • NRK Skole
  • NRKbeta

Info

  • Hjelp
  • Informasjon
Logg inn

  Oslo og Viken

  • TV
  • Radio
  • Tips 03030
  • Følg oss

Frelst

Pikerommet til 18 år gamle Tina Wiig Sørensen handler bare om en mann; Michael Jackson. Hun synes det er så urettferdig alt mannen er beskyldt for, at hun reiste over havet for å støtte ham.

Publisert 09.02.2005, kl. 11.14
Del på Facebook Del på Facebook Del på Twitter Del på Twitter Del på epost Del på epost
Publisert 09.02.2005, kl. 11.14

Artikkelen er flere år gammel.

Del på Facebook Del på Facebook Del på Twitter Del på Twitter Del på epost Del på epost

Fakta

LYD OG VIDEO  Lyd Video

Hjelp | Mer lyd og video

ALT OM:

  • Frelst  – Du kan se på øyene hans at han er uskyldig! Det mener Tina Wiig Sørensen.
  • Blanda drops fra Østlandssendingen:

Ingvill Tandstad

/Ruth Lothe

Gråt

Oslojenta har nettopp kommet tilbake fra Santa Maria i California der rettsaken mot Michael Jackson startet 31. januar.

Timesvis ble brukt utenfor rettslokalene og utenfor ranchen Neverland for å vise sin støtte til Jackson og for å få glimt av superstjernen på kloss hold.

– På det nærmeste var vi tre meter unna. Det var helt utrolig! Han smilte til oss og jeg kunne nesten ikke fatte at det var Michael. Men jeg begynte jo å gråte allerede når jeg så adokaten hans, så da tenkte jeg bare "Herregud, hvordan skal dette gå!", ler Tina.

De digger Mishael Jackson så intenst at de demonstrerer til støtte for ham utenfor Neverland. Tina til v. i bildet. Foto: Privat

De digger Mishael Jackson så intenst at de demonstrerer til støtte for ham utenfor Neverland. Tina til v. i bildet. Foto: Privat

Trygghet

Tina Wiig Sørensen og 6 andre fans fra Norge reiste til USA for å støtte helten sin gjennom en tung tid, noe hun mener er det minste hun kan gjøre.

– Michael er en stor del av livet mitt, og jeg vet det kan være vanskelig for andre å forstå. Men jeg ser på videoer, hører musikk, og snakker om han og tenker på han.

– Jeg blir glad av å tenke på han, og finner en slags trygghet og trøst i det. De gangene livet ikke har vært så lett, så har det hjulpet å tenke på Michael, sier Wiig Sørensen alvorlig.

Tina & Michael Jackson together forever. Foto: NRK

Tina & Michael Jackson together forever. Foto: NRK

Drømmekjæreste

– Han er en slags drømmekjæreste, selv om jeg vet at det er umulig. Og jeg synes han er den nydeligste mannen som finnes.

Hun ler når Østlandssendingen spør om hvordan det skal bli å finne en virkelig kjæreste som skal nå opp til Michael.

– Du kan tro mamma har spurt om det mange ganger. Jeg vet ikke, men jeg må jo finne en som aksepterer at jeg er såpass fan da, og som ikke ber meg velge, for Michael var det tross alt først, så det er ingen som kan komme å prøve å si at jeg må kutte ut han eller noe.

I tykt og tynt

Wiig Sørensen vil stå ved Michaels side i tykt og tynt, selv om han skulle bli dømt.

– Michael er uskyldig, det bare vet jeg, og skulle han bli dømt vil jeg likevel ikke tro at han er skyldig, sier hun overbevist.

–Selv om det skulle komme en tilståelse vil jeg likevel elske han uansett. Det går ikke an å hate han selv om han har gjort noe dumt.

Publisert 09.02.2005, kl. 11.14
Del på Facebook Del på Facebook Del på Twitter Del på Twitter Del på epost Del på epost

Blanda drops fra Østlandssendingen:

Modelltog for alle penga

Opptatt av mer enn været

Mer om: Blanda drops fra Østlandssendingen:

NRK anbefaler

Fot­avtrykka våre i djupet – slik står det til

Ber alle som ikke må spise gluten­fritt, holde seg unna

Flere nyheter fra Oslo og Viken

Nobel Rasa tilbyr antibac og munnbind

FHI: Trangboddhet forklarer ikke høy smitte blant innvandrere

Elever ved Eiker videregående skole.

Flere unge dropper friår – velger høyere utdanning

Kulturlåven i Gran

16 personar smitta etter låvearrangement på Gran

NRK Oslo og Viken

  • E-post:  osloogviken@nrk.no
  • Drammen:  32 27 22 00
  • Oslo:  22 80 82 50
  • Fredrikstad:  69 38 48 00
  • Regionredaktør:  Heidi Pleym
Norsk Presseforbund, logo.

Vi arbeider etter
Vær Varsom-plakatens regler
for god presseskikk.

Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.


Nyhetstips 03030 Nyhetsbrev

Kontakt

  • Om NRK
  • Kontakt NRK
  • Lisens
  • Publikum i NRK
  • Delta i NRK-programmer
  • Jobb i NRK
  • Presse

Hjelp

  • Brukerstøtte
  • Tilgjengelighet
  • Personvern
  • Informasjonskapsler (cookies)

Tjenester

  • Yr
  • NRK Skole

Produksjon

  • Eksterne produksjoner
  • Produksjonsfolka
  • Retningslinjer og design

Salg

  • Spons og salg
Til toppen
NRK Opphavsrett NRK © 2021 Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen Nettsjef: Hildegunn Soldal