Dette er Klassequizen-finalistene

Fire skoler er klare for fylkesfinalen etter at Klassequizen har vært på 22 skoler i Østfold.

Som første skole i årets klassequiz i Østfold, klarte tiendeklassingene fra Askim skole å få tolv av tolv riktige!

Daniel Naper, Anneli Torper og Tobias Wiik Slåttedal var de eneste som klarte 12 poeng.

Klassequizen er en nasjonal kunnskapskonkurranse for alle i 10. klasse. Hver skole kan stille med ett lag, bestående av tre elever og én reserve.

I de innledende rundene har NRK Østfold besøkt 22 skoler og stilt spørsmål til elevene.

Etter de innledende rundene var det laget fra Askim ungdomsskole som var de eneste som klarte å svare riktig på alle 12 spørsmålene.

Dermed er de klare for fylkesfinale i mars, sammen med Ekholt skole i Rygge, Strupe ungdomsskole i Halden og Kråkerøy ungdomsskole i Fredrikstad (som alle tok 11 poeng).

Vinnerlaget fra hvert fylke går videre til den store landsfinalen, som sendes på NRK1 i mai.

Hør de andre fylkesfinalistene:

  • Hør Kråkerøy ungdomsskole her:
     : Klassequizen fra Kråkerøy Ungdomsskole

    Eilif Fagerli-Wilhelmsen, Jørgen Alfredsen og Vetle Andre Remme Olsen fra Kråkerøy ungdomsskole er i finalen.


  • Hør Ekholt 1–10 skole her:
     : Klassequizen fra Ekholt 1-10 skole

    Christopher Behn, Petter Langli og Daniel Markussen fra Ekholt skole er i finalen.


  • Hør Strupe ungdomsskole her:
    Klassequizen fra Strupe ungdomsskole i Halden

    Håvard Amundsen, Scott-William Jenwanakit Brøchner og Synne Malene Brække fra Strupe ungdomsskole er i finalen.

Østfolds skoler i Klassequizen:

Skole 

Kommune 

 Poeng

 Borge ungdomsskole

 Fredrikstad

 9

 Gudeberg barne- og ungdomsskole

 Fredrikstad

 10

 Rødsberg Ungdomsskole

 Halden

 9

 Risum ungdomsskole

 Halden

 8

 Halmstad barne- og ungdomsskole

 Rygge

 8

 Hoppern Skole

 Moss

 10

 Steinerskolen Moss

 Moss

 6

 Strupe ungdomsskole

 Halden

 11

 Verket skole

 Moss

 11

 Øreåsen barne- og ungdomsskole

 Rygge

 11

 Askim ungdomsskole

 Askim

 12

 Eidsberg ungdomsskole

 Mysen

 10

 Hvaler ungdomsskole

 Hvaler

 8

 Kråkerøy ungdomsskole

 Fredrikstad

 11

 Aremark skole

 Aremark

 7

 Rakkestad ungdomsskole

 Rakkestad

 5

 Steinerskolen i Fredrikstad

 Fredrikstad

 9

 Haugeåsen ungdomsskole

 Fredrikstad

 8

 Bytårnet skole

 Moss

 8

 Ekholt 1-10 skole

 Rygge

 11

 Tindlund ungdomsskole

 Sarpsborg

 10

 Hafslund ungdomsskole

 Sarpsborg

 6