På sine
skriver supporterne at alt tyder på at Grönhagen vil bli sykmeldt de nærmeste dagene, og at svensken mest sannsynlig forsvinner fra FFK.Det har ikke lykkes NRK Østfold å få tak i noen i FFK-systemet tirsdag kveld.
Ifølge
skal klubben komme med en offisiell uttalelse om trenerens sykmelding onsdag.- Skal holde oss i ro
Spillerne er blitt bedt om å holde seg i ro. - Jeg vet ikke noe mer enn andre. Jeg har prøvd å få tak i en av lederne for å høre. Vi har gått beskjed om å holde oss i ro, sier Ardian Gashi til NTB.
Midtbanemotoren har fått høre at spillerne skal orienteres om situasjonen onsdag.
- Foreløpig forholder vi oss til at han skal være på jobb i morgen og trene oss framover, inntil vi får beskjed om noe annet, sier Gashi.
Kreftoperert i mars
Det har i år vært mange spekulasjoner rundt Gronhagens framtid. Svensken var sykmeldt i fire uker fra slutten av mars, etter å ha gjennomført en prostataoperasjon.
I tillegg skal han ifølge rykter ha holdt på å få sparken tidligere i år.
- Vi tenker ikke så mye på alle ryktene. Vi er vant til at det er rykter hele tiden i fotballen. Vi får heller se i morgen, sier Gashi.
Les også: