Diabetesforbundet trur fleire har brukt pennane
Diabetesforbundet kjenner førebels ikkje til at feilgrepet har fått store konsekvensar, men generalsekretær, Bjørnar Allgot seier at han reknar med at nokon har brukt insulinpennane.
Diabetesforbundet kjenner førebels ikkje til at feilgrepet har fått store konsekvensar, men generalsekretær, Bjørnar Allgot seier at han reknar med at nokon har brukt insulinpennane.
Legemiddelverket ber pasientar om å levere inn diabetesmedisin som har produksjonsfeil. Dei oppfordrar alle pasientar som bruker insulin av NovoMix 30 FlexPen fra Novo Nordisk om å sjekke batchnummeret på pakningen.
Legemiddelverket ser svært alvorleg på at tre millionar insulinpennar vert kalla tilbake på grunn av produksjonsfeil. Insulinpennane inneheld for mykje insulin, noko som kan føre til at ein besvimer, seier medisinsk fagdirektør i Legemiddelverket Steinar Madsen.
Selskapet Novo Nordisk kallar tilbake tre millionar insulinpennar på grunn av produksjonsfeil. Pennane kan innehalde feil mengde insulin.
Er du der det skjer eller vet noe vi burde vite? Ta kontakt på 915 03030 eller 03030@nrk.no
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.