NRK Meny
Normal

Dette skjedde i natt

*Trump sparket FBI-sjefen
*To kvinner til behandling etter angrep med stålrør i Stavanger
*Zuccarello og Rangers ble slått ut

Dette skjedde natt til 10. mai
Foto: NTB scanpix

Trump sparket FBI-sjefen

USAs president Donald Trump har sparket FBI-sjefen James Comey, opplyste Det hvite hus i natt. Under Comeys ledelse startet FBI etterforskning av forbindelsene mellom Trumps valgkamp-apparat og Russland.
Les hele saken her
Sammenlignes med Nixon
Senatleder: En stor tabbe
CNN: Timer før kalte påtalemyndigheten inn til Russland-høring for å vurdere om det er grunnlag for siktelser
CNNs juridiske ekspert: Grotesk maktmisbruk
New York Times: Comey oppdaget på TV at han er sparket
BBC Analyse: Hvem skjuler hva?
CNN: Les brevet her

Laster Twitter-innhold
Laster Twitter-innhold

Slått med stålrør i Stavanger

To kvinner har i natt fått behandling for moderate skader etter at en 34-åring slo dem i hodene med stålrør. Mannen slo i bilen sin da han oppdaget en forbipasserende kvinne og angrep henne. En annen kvinne ble slått da hun prøvde å gripe inn. Motivet er ukjent.
Mannen er pågrepet

Laster Twitter-innhold

Dømt for djevleutdrivelse

En pastor i Nicaragua er dømt til 36 års fengsel etter en djevleutdrivelse. Også fire medlemmer i menigheten ble i natt dømt for å ha hjulpet ham med å binde en 25 årig tobarnsmor og kaste henne på et bål. De holdt henne først fanget, uten mat og drikke i en uke i menighetens kapell.

Rangers ble slått ut

Norske Mats Zuccarello og hans amerikanske ishockeylag New York Rangers ble i natt slått ut av NHL-sluttspillet. De tapte 2–4 i kvartfinalen mot Ottawa Senators. Zuccarello fikk 19 minutter og 33 sekunder på isen.

Nyhetstips 03030

Er du der det skjer eller vet noe vi burde vite? Ta kontakt på 915 03030 eller 03030@nrk.no