Hopp til innhold

Dagens Næringsliv: SAS innkaller til pressekonferanse tirsdag

Mandag har SAS-styret vært samlet i Stockholm for å konkludere om budprosessen. Tirsdag møter de pressen. Fristen for å gi bud gikk ut for en uke siden.

Det får Dagens Næringsliv bekreftet fra selskapet mandag kveld, melder NTB.

I børsmeldingen heter det at selskapet inviterer til pressekonferanse «for å gi en statusoppdatering om selskapets pågående kapitalinnhentingsprosess.»

SAS' styreleder Carsten Dilling og resten av styret var mandag samlet på hovedkontoret i Stockholm. Agendaen på møtet var å konkludere rundt budprosessen på nye aksjer i selskapet.

Tirsdag er det ventet utfallet av prosessen er tema når styrelederen og konsernsjef Anko van der Werff møter pressen. Det får Dagens Næringsliv bekreftet fra selskapet mandag kveld.

SAS passerte sist uke en milepæl i jakten på «minst» 9,5 milliarder svenske kroner i frisk egenkapital gjennom konkursprosessen i USA.

(NTB)

Nyhetstips 03030

Er du der det skjer eller vet noe vi burde vite? Ta kontakt på 915 03030 eller 03030@nrk.no