Også de andre førsteklassingene som sto og ventet i solskinnet, var svært spent på å møte prinsen.
Med seg i skolesekken hadde den snart seks år gamle prinsen råd og tips fra storesøster Ingrid Alexandra, som begynte på den samme skolen for ett år siden.
Som sin søster fikk også Sverre Magnus en musikalsk velkomst idet de eldre elevene, tradisjonen tro, sang for alle førsteklassingene.
Artikkelen fortsetter under bildet
Prins Sverre Magnus (t.v.) sammen med Mikkel på første skoledag på Jansløkka skole.
Foto: Holm, Morten / SCANPIXPrins Sverre Magnus er kronprinsfamiliens tredje medlem som går på Jansløkka skole i Asker.
Ved siden Ingrid Alexandra har også storebror Marius gått på den samme skolen, mens både bestefar kong Harald og pappa kronprins Haakon gikk på Smestad barneskole til tross for at de bodde i Asker som barn.
Det har imidlertid vært et uttrykt ønske fra kronprinsparet at barna skal gå på skole i nærmiljøet, noe også skolens ledelse har uttrykt stor begeistring for.
Prins Sverre Magnus kommer til sin første skoledag på Jansløkka skole torsdag. Han blir fulgt av sin mor kronprinsesse Mette-Marit, storesøster Ingrid Alexandra, dronning Sonja og kronprins Haakon. Til høyre rektor Else Beitnes Johansen.
Foto: Holm, Morten / Scanpix