NRK Meny
Normal

Dette er listetoppene i din kommune

NRK har samlet listetoppene i alle kommunene i Nordland. Her kan du se listetoppene i din kommune.

Alstahaug:

Arbeiderpartiet: Bård Anders Langø

Rødt: Håkon Sund

Senterpartiet: Peter Talseth

Venstre: Hanne Nora Nilsen

Høyre: Elisabeth Neergaard Blix

FrP: Trond Asgeir Johansen

SV: Eirik Fiksdal Berglund

Andøy:

Høyre: Jonni Solsvik

Arbeiderpartiet: Anitha Bendiksen

Venstre: Per-Erik Larsen

Fremskrittspartiet: Halvar Rønneberg

Andøylista: John Helmersen

Miljøpartiet De Grønne: Robert Svendsen

Kr.F: Hermod Bakkevold

Senterpartiet: Knut Anders Nordmo

Ballangen:

Arbeiderpartiet: Hermod Amundsen

Høyre: Helene Gabrielsen

Senterpartiet: Per Kristian Arntzen

Kr.F: Jahn Aage Olsen

FrP: Frank Johannessen

Beiarn:

Arbeiderpartiet: Håkon Andre Nordberg Sæther

Beiarn Bygdeliste: Bjørnar Brændmo

Senterpartiet: Monika Sande

Bindal:

Felleslista Høyre og Venstre: Petter Bjørnli (H)

Arbeiderpartiet: Britt Helstad

Senterpartiet: Dag Christer Brønmo

SV: Elin Vareide Lian

Bodø:

Arbeiderpartiet: Ida Marie Pinnerød

Høyre: Ole Henrik Hjartøy

Senterpartiet: Ingrid Lien

Fremskrittspartiet: Allan Ellingsen

Kristelig Folkeparti: Bente Haukås

SV: Randolv Gryt

Rødt: Svein Olsen

Venstre: Ida Gudding Johnsen

Miljøpartiet de grønne: Håkon Andreas Møller

Partiet De Kristne: Inger Johanne Hanssen

Brønnøy:

Arbeiderpartiet: Johnny Hanssen

Høyre: Paul Birger Torgnes

Senterpartiet: Trond Sverre Horn

Venstre: Torstein Moe

SV: Liv Oddbjørg Solli

Kr.F: Kathrine Haugen

Bø:

Felleslista Arbeiderpartiet/Høyre: Sture Pedersen (H)

SV: Gøril Karlsen

Senterpartiet: Tor Andersen

FrP: Atle Olsen

Venstre: Brith-Unni Willumsen

Dønna:

Arbeiderpartiet: John-Erik Skjellnes Johansen

Fellesliste Kystpartiet/Senterpartiet: Nils Olav Jenssen (KP)

Høyre: Trine Vang Sivertsen

FrP: Dag Ragnar Pettersen

SV: Yngve Skei

Evenes:

Høyre: Svein-Erik Kristiansen

Arbeiderpartiet: Heidi Olsborg

FrP: Sidsel Haldorsen

SP: Svein Nilsen

SV: Knut Erik Hansen

Venstre: Per-Anders Robertsen

Fauske:

Arbeiderpartiet: Siv Anita Johnsen Brekke

Felleslista: Jørn Stene

Høyre: Ronny Borge

Kr.F: Ingelin Noresjø

SV: Ole Tobias Orvin

Rødt: Per Gunnar Skotåm
FrP: Kenneth Svendsen

Venstre: Hilde Nystad

Flakstad:

Arbeiderpartiet: Hans Fredrik Sørdal

Senterpartiet: Trond Kroken

Flakstad Distriktsliste: Einar Benjaminsen

Miljøpartiet de grønne: Anne-Birgith Mørkved Rommerud

Gildeskål:

Arbeiderpartiet: Petter Jørgen Pedersen

Høyre: Walter Pedersen

SP: Svein Magnar Eggesvik

Venstre/Kr.F: Tommy Westblikk

FrP: Thrond Aasmund Gjelseth

SV: Kenneth Andre Norum

Miljøpartiet de grønne: Einar Formo

Partiet De Kristne: Elias Johan Vollan

Grane:

Arbeiderpartiet: Bjørn Ivar Lamo

Senterpartiet: Tor Stabbforsmo

FrP: Henny Hagerup Nilssen

Hadsel:

Arbeiderpartiet: Siv Dagny Aasvik

FrP: Kjell Børge Freiberg

Høyre: Lina Vibe

SP: Kurt Erik Jenssen

Melbu og omegn samarbeidsliste: Jan Steffensen

Venstre: Arne Ivar Mikalsen

KrF: Troy Shields

SV: Per-Atle Bayner

Rødt: Lena Hansen

Hamarøy:

Arbeiderpartiet: Kurt Fossvik

Høyre: Jan-Folke Sandnes

Venstre: May Valle

SV: Hilde Vonstad

FrP: Gunnar Sørvåg

SP: Britt Kristoffersen

Hattfjelldal:

Arbeiderpartiet: Asgeir Almås

Senterpartiet: Harald Lie

SV: Hilde Bråten

Hattfjelldal Bygdeliste: Bjørn Rasmussen

Hemnes:

Arbeiderpartiet: Tord Johansen

Høyre: Christine Trones

SV: Elin Wullum

SP: Paul Asphaug

FrP: Bjørn Terje Nilssen

Hemnes Samfunnsparti: Bernt Heimland

Miljøpartiet De Grønne: Gabriel Horseng

Herøy:

Arbeiderpartiet: Arnt Frode Jensen

FrP: Vegard Dalen

Felleslista Venstre/Høyre: Yngve Magnussen

SV: Anita Rønneberg

Senterpartiet: Jim Georg Dahl

Leirfjord:

Senterpartiet: Magnar Johnsen

Arbeiderpartiet: Ivan Haugland

SV: Sigvald Meisfjord

Rødt: Oddrun Sofie Bårdgård

FrP: Kay Rune Nersund

Høyre: Harald Pedersen

Venstre: Kjetil Langhelle

Lurøy:

Arbeiderpartiet: Siw Moxness

Høyre: Hermann Olvik

Kystpartiet: Børre Johannessen

Venstre: Finn Arne Antonsen

Senterpartiet: Carl Einar Isachsen jr.

KrF: Torbjørg Nordaas

FrP: Kjell Ivar Vestå

Lovund Tverrpolitiske liste: Lorents Pettersen

Lødingen:

Høyre: Anita Marthinussen

Arbeiderpartiet: Atle Daniel Andersen

Venstre: Bjørn Hegstad

SV: Kurt L. Olsen

FrP: Einar Gran Ernstsen

Meløy:

Høyre: Ordfører Per Swensen

Arbeiderpartiet: Sigurd Stormo

Senterpartiet: Odd Arne Stormo

Venstre: Leif Karl Gunnarsen

SV: Reinert Aarseth

KrF: Sverre Andre Monsen

FrP: Greta Solfall

Partiet De Kristne: Arild Amundsen

Moskenes:

Bygdelista i Moskenes: Lillian Rasmussen

Arbeiderpartiet: Laila Jusnes Kristiansen

Høyre: Therese Amalie Holtan Larsen

SV: Bjørn Jensen

Moskenes Fellesliste: Anita Gylseth

Narvik:

Arbeiderpartiet: Rune Edvardsen

Høyre: Tore Nysæter

FrP: Torgeir Trældal

SV: Geir-Ketil Hansen

Rødt: Morten Qvam

Miljøpartiet De Grønne: Bror Martin Hanssen

Kr.F: Trond Millerjord

Venstre: Gro Helene Klingenberg

Nesna:

Arbeiderpartiet: Hanne Davidsen

SV: Finn Rindahl

Venstre: Dag Rist

Høyre: Marit Bye

Senterpartiet: Svein Midtgard

Miljøpartiet De Grønne: Ida Maria Børli Sivertsen

Rana:

Arbeiderpartiet: Geir Waage

SV: Hilde Birgitte Rønningsen

Høyre: Anita Sollie

Senterpartiet: Johan Petter Røssvoll

FrP: Veronica Pedersen

Venstre: Mats Hansen

Kr.F: Anne Sofie Urke

Rødt: Egil Brauten

Rødøy:

Arbeiderpartiet og Kristelig Folkeparti: Anita Kristin Tustervatn

Senterpartiet: Olav Terje Hoff

FrP: Vidar Falk Solheim

Rødøy Fellesliste: Frank-Robert Kristiansen Heimdal

Kystpartiet (stiller ikke liste i år)

Røst:

Felleslista (Ap/Rødt/Uavhengige velgere): Tor-Arne Andreassen

Sentrumslista Ny Tid: Rune Kr. Ellingsen

Saltdal:

Arbeiderpartiet: Finn Obert Bentsen

SP: Rune Berg

Høyre: Steinar Maarnes

FrP: Ronny Sortland

Kr.F: Kjell Krûger

Saltdalslista: Sverre Breivik

Sortland:

Arbeiderpartiet: Tove Mette Bjørkmo

SP: Karl-Erling Nordlund

FrP: Asbjørn Tingvoll

Høyre: Grethe Ellingsen

Miljøpartiet De Grønne: Toine C. Sannes

SV: Oddmund Enoksen

Rødt: Christoffer Ellingsen

Venstre: Ingvild Oline Krey

Kr.F: Egil Hitland

Steigen:

Arbeiderpartiet: Fred Eliassen

SP: Asle Schrøder

FrP: 1.kandidat: Jan I Andersen

Kr.F: Thomas Fjordbak Jensen

Pensjonistpartiet: Astri Gaarder Valberg

SV: Odd Rikard Bredal

Rødt: Kjersti Synnøve Olsen

Høyre: Tarald Sivertsen

Venstre: Arne Bjørn Vaag

Sømna:

Arbeiderpartiet: Andrine S. Oppegaard

SP: Leif Edvardsen

FrP: Arne Finseth

Tverrpolitisk liste: Gunder Strømberg

Sørfold:

Arbeiderpartiet: Lars Kristian Hansen Evjenth

Høyre: Turid Willumstad

Senterpartiet: Anne Lise Nordvik Arntzen

SV: Terje Nystadbakk

Tjeldsund:

Arbeiderpartiet: Bjørn Hanssen

Høyre: Liv Kristin Johnsen

SP: Hugo Heimgård

Hinnøysiden Tverrpolitiske liste: Gunhill Andreassen

Bygdeliste: Stig Kristensen

FrP: Jorunn Heidi Olsen

Træna:

Arbeiderpartiet: Johannes Bøe

Felleslista: Per Pedersen

Tysfjord:

Arbeiderpartiet: Tor Asgeir Johansen

SP: Øyvind Johansen

SV: Hugo Ellingsen

Felleslista H/Kr.F/V/Uavhengige: Filip Mikkelsen

Bygdeliste for Tysfjord: Monica Jensen

Tverrpolitisk liste for Tysfjord: Guttorm Aasebøstøl

Vefsn:

Arbeiderpartiet: Jann Arne Løvdahl

Venstre: Carola Karl Urvik

Kr.F: Magnar Kro Baisgård

Rødt: Gunvald Jonny Lindset

Høyre: Jørn Inge Clausen

SV: Christian Torset

Senterpartiet: Magnus Myrvoll

Partiet De Kristne: Svein Gunnar Ravatsås

Vefsn Tverrpolitiske Parti: Roy Arne Brubakk

FrP: Bjørn Larsen

Vega:

Arbeiderpartiet: Andre Møller

Kystpartiet: Kjartan Sørøy

SP: Ann-Hege Lervåg

SV: Per Anton Nesjan

Vestvågøy:

Arbeiderpartiet: Remi Solberg

Høyre: Jonny Finstad

Kr.F: Hilde Holand

Venstre: Gry Åland

Fremskrittspartiet: Odd Eskil Andersen

Senterpartiet: Anne Sand

Miljøpartiet de grønne: Bjarne Benjaminsen

SV: Ørjan Arntsen

Partiet De Kristne: Per Hansen

Vevelstad:

Arbeiderpartiet: Harald Axelsen

Kommunelista: John-Arne Nilssen

Vevelstad Samarbeidsliste: Ken-Richard Hansen

Værøy:

Arbeiderpartiet: Erling Skarv Johansen

Felleslista for Værøy: Hege Sørli

Kr.F: Dagfinn Arntsen

Værøylista: Susan Berg Kristiansen

Vågan:

Arbeiderpartiet: Hugo Bjørnstad

Høyre: Eivind Holst

Rødt: Margrethe Arnesen

Venstre: Gaute Wahl

Kystpartiet: Svein Tennes

FrP: Espen Torvaldsen

SP: Frank Johnsen

SV: Hilde Sofie Aasgaard

Øksnes:

Øksnes Tverrpolitiske liste: Jørn Martinussen

Arbeiderpartiet: Karianne Bråthen

Høyre: Jonny Rinde Johansen

SV. Ellen B. Pedersen

SP: John Danielsen

FrP: Ken Ivan Reinholtsen

Kr.F: Tore Christiansen